2011

Vánoční turnaj ve stolním tenise - Generali cup - Memoriál V.Kohuta - 26.12.2011

V průběhu vánočních svátků a blížícím se konci starého roku, přesněji 26.12.2011, proběhl v tělocvičně naší školy už několikátý ročník Vánočního turnaje, memoriálu Vráti Kohuta, Generali cup, turnaje, který je určen pro neregistrované hráče, takže vlastně amatéry. Turnaj je dlouhodobě oblíben hlavně místními občany, kteří svádějí urputné souboje a poměřují síly mezi sebou. Nicméně, v poslední době se o něm začíná povídat i v celém okrese, což dokumentuje i nebývale vysoká účast v tomto posledním ročníku. Přijelo celkem 42 startujících, tolik jich ještě nikdy nebylo. I obyčejní fanoušci co nehráli se přišli podívat, takže tělocvična praskala ve švech. K dispozici bylo i výborné občerstvení, takže si myslím, že všichni si přišli na své a byli spokojeni.
Nakonec byly otevřeny teda 4 kategorie. Hráyo se: dvouhra žen, dvouhra mužů nad 50 let, čtyřhra můžů a pak dvouhra mužů bez rozdílu věku. Nedostalo se na ty nejmenší, což možná trošku zamrzelo, ale už tak byla organizace velmi náročná a navíc, byly tam jen 3 děti a kategorie ani nebyla vypsána, takže třeba se poštěstí příští rok.
V kategorii žen se turnaje zúčastnilo 7 hráček a nutno řící, že jsme počtem byli příjemně překvapeni. Holky si nakonec zahrály každá s každou, takže byly velmi spokojené. K favoritkám patřila hlavně Sacká Táňa, která to kdysi hrála i závodně a minulá vítězka a obhájkyně prvenství, Pekárková Denisa. Ty dvě se nakonec, podle předpokladů, utkali v posledním zápase o celkové vítězství a prvenství se štěstím uhrála Sacká Táňa. Na 3.místě skončila Borovská Pavla. Takže jde vidět, že i manželky našich "profi" hráčů něco umějí,že? :o))
V soutěži čtyřhra muži se nám přihlásilo asi 15 dvojic a o dramatické utkání taky nouze nebyla. Do finále se dostaly páry Koza-Míček a Žižka R. - Klimánek P.. Vítězství nakonec urvala prvně jmenovaná dvojice, Koza - Míček. Na 3.místě skončila dvojice Klimánek L. - Klimánek A., takže spokojena byla hlavně Klimánkovic family, že?
V další soutěži, dvouhry mužů nad 50 let, hráli jen 4 hráči. Prvenství si připsal Koza V., který v dramatickém finále porazil nestárnoucího a našimi fandy oblíbeného, Jirku Žídka, který snad nestárne a bude na turnaj jezdit asi ještě dlouho. Na 3.místě pak skončil Klimánek A., takže další medaile do Klimánkovic rodiny.
V nejsledovanější kategorii a také nejvíce početné a sledované, nastoupilo 35 hráčů!!!! Hráči byli rozděleni do skupin, ze kterých postupovali vždy dál dva nejlepší a zbytek také "postupoval", ale jen do soutěže útěchy, takže si myslím, že hraní bylo dost a dost. V soutěži utěchy si nejlépe vedl Klimánek P., který v nervydrásajícím souboji porazil naši místní fotbalovou oporu, Radima Pařenicu. Nutno dodat, že místní fotbalisti se turnaje zůčastnili ve velmi hojném počtu a dokázali, že jim i menší míček nedělá skoro žádné problémy. Nejlepší z nich, Škorík Ondřej se prokousal až do osmifinále. Dále se už hrálo v pavouku, systémem k.o. Takže se do finále dostal loňský vítěz, Koza Vladimír a známý mezinárodní rozhodčí ve stolním tenise z Fr.-Místku, Jalůvka Lumír. Nutno dodat, že nešlo o žádné překvapení, protože tito hráči byli také nejvýše nasazeni. Nakonec celkem v poklidu vyhrál opět Koza Vladimír a obhájil vítězství z loňského roku. Takže si opět odvezl putovní pohár, který si sám přivezl, a může se o něho zase hezky rok starat. Na 3.místě skončil Klimánek L., takže si myslím, že tahle rodinka k nám přijede i příští rok. :o)))
Myslím, že turnaj se povedl, o čemž svědčí ohlasy přítomných i nepřítomných hráčů a diváků, těšíme se na další ročník, který opět příští rok o Vánocích určitě bude. A troufám si tvrdit, že opět v hojnější účasti, protože, jak jsem psal výše, turnaj získává stále víc a víc na popularitě i za hranicemi naší vesnice. Na závěr bych chtěl poděkovat samozřejmě těm, bez kterých by se tento oblíbený a velký turnaj neobešel. Hlavně našim hráčům - organizátorům, Jirkovi s Martinem za dobře fungující bar a občerstvení, Ivošovi, Davidovi a Romanovi za příkladně a vzorně zvládnutou organizaci turnaje a taky manželům Lážovým za vynikající a chutný gulášek :o)) No a taky hlavně našim sponzorům - pojišťovně Generali (za krásné věcné ceny a dary), likérce Dr.Marco (za krásné ceny a dary a přísun tekutin do našich hrdel), obci a TJ Janovice (za super prostředí naší tělocvičny a herny) a těšíme se na další ročníky, které budou určitě ještě lepší než ty dřívější. Sportu zdar a pingpongu zvlášť.