2017

Tak se opět rok s rokem sešel a my jsme zorganizovali opět Vánoční turnaj neregistrovaných ve stolním tenise pro širokou janovickou i okolní veřejnost - GENERALI CUP - Memoriál V.Kohuta. který se konal v sobotu 30.12.2017 v tělocvičně místní základní školy. A opět letos dorazili i přespolní hráči ze Slovenska. Už minulý rok byla účast na turnaji více než slibná a letos jsme opět laťku zvýšili, přibylo hráčů a hráček, stanovili jsme nový rekord v počtu účastníků a celkový počet se tak zastavil na čísle 56 hráčů a hráček (44 mužů, 6 žen a 6 dětí). Bylo obsazeno 5 kategorií - dvouhra mužů, dvouhra mužů nad 50 let, dvouhra žen, dvouhra dětí do 15 let a čtyřhra bez rozdílu pohlaví. Všechny utkání se hrály na 2 vítězné sety.

Kategorie mužů - 44 hráčů

Vzhledem k velkému počtů účastníků byli hráči rozděleni celkem do 8 skupin (4 skupiny po 6 hráčích, 4 skupiny po 5 hráčích, kdy z každé skupiny do osmifinálového pavouka postupovali první dva ve skupině. Ve většině skupinách byly k vidění velice zajímavé a urputné boje o každý míč a postupovali vesměs favorité a nejvýše nasazení. Po krásných a dramatických zápasech, které se často rozhodovaly až ve 3 setu nakonec slavil úspěch p.Šimíček Jiljí, který ve finále porazil p.Skorčíka Petera. Na třetím místě skončil hráč Šturma Patrik, který v zápase o bronz porazil Twardzika Josefa.

1.místo: Šimíček Jiljí

2.místo: Skorčík Peter

3.místo: Šturma Patrik

Kategorie žen - 6 hráček

Do kategorie žen se přihlásilo 6 hráček, což svědčí o čím dál tím větší populárnosti turnaje. Hráčky nebyly rozděleny do skupin a utkaly se mezi sebou každá s každou proti sobě. Účastnili se hráčky - Kaňaková Martina, Kaňaková Mirka, Mlkviková Ingrid, Hanáková Martina, Bínová Jana a Pekárková Denisa. Takže velice silné a kvalitní obsazení. O vítězství se v posledním zápase střetly do té doby neporažená Kaňaková Mirka a Pekárková Denisa, taktéž neporažená s pouze jedním ztraceným setem. Po boji nakonec vyhrála a celkově ovládla ženský turnaj Kaňaková Mirka, která už má tak v posledních ročnících skvělou bilanci - r.2016 1.místo, r.2017 opět 1.místo...takže velká gratulace.

1.místo: Kaňaková Mirka

2.místo: Pekárková Denisa

3.místo: Mlkviková Ingrid

Kategorie děti do 15 let

Do kategorie se přihlásilo 6 dětí. Děti nebyly rozděleny do skupin a utkaly se mezi sebou každý s každým proti sobě. Účastnili se: - Mlkvik Tomáš, Žižka Václav, Milota Jakub, Zdralek Vojtěch, Bínová Eva a Pekárek Matěj.

1.místo: Mlkvik Tomáš

2.místo: Žižka Václav

3.místo: Zdralek Vojtěch

Kategorie čtyřhra bez rozdílu pohlaví - 21 párů

Tato kategorie byla taktéž velice hojně obsazena a byly zde k vidění opět nervydrásající souboje, ve kterých uspěli vždy jenom ti lepší a někdy i šťastnější. Mezi poslední 4 páry, tedy do semifinále postoupili dvojice Kavan-Twardek, Latka ml.-Latka st., Šimíček-Mravec a největší překvapení turnaje Hlosta-Novotný. V semifinále pár Šimíček-Mravec porazil pár Latka st.-Latka ml. 2:0, ve druhém semifinále porazil pár Hlosta-Novotný duo Kavan.Twardek taktéž 2:0. V zápase o 3.místo byl úspěšnější pár Kavan-Twardzik, který porazil duo Latka-Latka. Ve finále byl k vidění super zápas, který rozhodoval až 3 set a dokonce až posledních pár míčků rozhodli o vítězi. Oba páry odvrátili několik mečbolů na obou stranách, semtam padlo i nějaké to prasátko, nakonec se z vítězství radoval pár Šimíček-Mravec v poměru 2:1.

1.místo: Šimíček-Mravec

2.místo: Hlosta-Novotný

3.místo: Kavan-Twardzik

Kategorie mužů - dvouhra nad 50 let

Této kategorie se zúčastnilo 20 hráčů. Vzhledem k velkému počtu účastníků se nehrálo jako vždycky ve skupinách, ale byl hned nalosovaný osmifinálový pavouk s předkoly. Nutno říci, že i když těmto seniorům je už hodně let, na výkonech to nebylo znát a někdy hráli jak 20-ti letí mladíci. V souboji o 3.místo mezi Kaňákem a Skorčíkem P. rozhodla větší zkušenost a jistota úderů a vyhrál p.Kaňák Alois. Ve finále se utkali Šimíček Jiljí a Mohelník Miroslav. Z vítězství se radoval první jmenovaný.

2.místo: Mohelník Miroslav

3.místo: Kaňák Alois.

Co říci a napsat závěrem? Myslím si, že turnaj byl z pohledu hráčů, hráček, dětí a diváků hodnocen velmi dobře. O tom svědčí, jak už jsem psal dříve, rok od roku větší účast startujících, takže jsme letos ustanovili rekordní účast. Ještě v r.2010 bylo účastníků jen 24 a za několik roků počet stoupl o více jak 100%, což je myslím hezké. Velký dík patří hlavnímu sponzorovi turnaje - pojišťovně GENERALI - kterou zastupuje hl.organizátor a šéf turnaje Lichna Ivo, což se hlavně odrazilo na velmi pěkných a hodnotných cenách, které byly přichystány a posléze předány vítězům a medailistům. Taktéž patří dík TJ Janovice, která zajistila prostory, ve kterých se hrálo. A v neposlední řadě patří poděkování i obci Janovice v čele se starostou p.Špokem Markem. Také se sluší poděkovat našim profi hráčům místního klubu a jejich manželkám - Jirkovi Nezhodovi, Pavle Borovské, Ivanovi Borovskému, kteří se vzorně starali o přísun potravin a tekutin za barem a taky o zdárný průběh turnaje dětí, taky Romanu Jedličkovi a Davidu Pekárkovi, kteří měli na starost organizaci, losování a hlášení zápasů a výsledků za rozhodcovským stolkem a hlavně Ivošovi Lichnovi, bez kterého by to prostě nešlo. Takže snad byli všichni spokojeni, zahráli si, popovídali a dojdou i příští rok. Sice budeme asi muset tělocvičnu trošku nafouknout, ale nějak to zvládneme. Takže všem děkujeme, přejeme jim krásný Nový rok 2018, hlavně zdraví, štěstí a úspěchů jak v osobním tak i sportovním životě. Sportu zdar a pingpongu zvlášť.