2015/2016

Tak jsme tady konečně s hodnocením stolnětenisové sezóny oddílu TJ Janovice za soutěžní období 2015/2016. Předem se omlouvám za větší spoždění způsobené jednak nedostatkem času a také se to muselo trochu v těch hlavách vykrystalizovat. Hned na úvod se sluší říct, že takhle úspěšnou sezónu jsme asi ještě neměli!!!!! Povedli se totiž 2 postupy, což bylo takovým malým snem. Jednak postoupilo po menších nervech A mužstvo, u kterého to zas takové překvapení nebylo, dokonce to byl takový předsezónní úkol nebo spíš cíl, ale taktéž se podařilo překvapivě postoupit i B mužstvu, které to spíše mělo jako svůj tajný sen. No a nakonec velká spokojenost panovala i s nově vzniklým C týmem, kde sice sem tam lítaly pálky, ale jinak chlapci hráli na to, že někteří hráli mistrovská utkání poprvé, výborně. Teď trošku více k jednotlivým týmům.

"A" Mužstvo

Áčko nastupovalo povětšinou v sestavě - Martin Borovský, Jirka Nezhoda, Pavel Šrubař, Miroslav Jirousek, David Pekárek a Lukáš Koláček. Jak už jsem psal výše, áčko to mělo skoro jako povinnost postoupit, krajský přebor se tady hrál už hodně dávno (ještě za námi často vzpomínaného Vráti Kohuta) a pamatujou ho už skoro jen pamětníci, takže nejvyšší soutěž v okrese F-M by nám slušela. Navíc, když jsme co se týká kádru velmi výrazně posílili. Z nedalekých Kozlovic se nám konečně po několikaletém přemlouvání podařilo zlanařit veteránského reprezentanta ČR Mirka Jirouska a po několikaleté pauze (skoro 12 let) opět začal hrát Lukáš Koláček, který v mládežnickém věku dosahoval vynikajících výsledků a byl dokonce v širším kádru reprezentace v kadetech.....myslím :-) :-) :-)  Takže sestava nabitá a cíle nejvyšší. Lukáš sice potřeboval asi zhruba půl roku na rozehrání za "B" tým (nechtěli jsme ho hned dávat do áčka), ale v odvetách se už posunul do A týmu, vypomáhal i v B týmu (byl prostě někdy na roztrhání) a výsledky se dostavily. Kdyby se hrály ještě nějaké kola, byl by naší jedničkou. I pomoc Mirka byla velmi vítaná, hlavně co se týče zkušeností. Hlavně ve čtyřhrách s Jirkou a Davidem byl skoro k neporažení a i ve dvouhrách si uhrál vždycky to, co se od něho čekalo. Ostatní hráči z týmu taktéž potvrdili své postavení, Martin udržel po výborných výkonech postavení jedničky týmu a snad jen Jirka trošku slevil ze své výkonnosti, ale opravdu jen minimálně, v důležitých a vyhrocených utkáních se vždy dokázal naplno koncentrovat a pomoci týmu. Své si uhrál i David, který pendloval mezi áčkem a béčkem a v áčku kdykoliv bylo potřeba, dokázal někoho zastoupit. Své kvality potvrdil také Pavel Šrubař, který sice kvůli zdravotním problémům a pracovním povinnostem odehrál utkání méně než by se čekalo, ale rovněž jeho body nám velmi pomohly tehdy, když jsme to potřebovali. Hlavně čtyřhry byli naší předností, protože skoro jakýkoliv složený pár, který spolu nastoupil, skoro neprohrál. Martin s Jirkou měli asi jen 2 prohry (možná jen jednu), Lukáš s Davidem neprohráli vůbec (ani jako dvojice v B týmu a Mirek s Davidem taky bez prohry, takže na čtyřhrách se dalo stavět. Suma sumárum, opět po roce postup a opět z prvního místa!!!!!!! - takže k tomu není co dodat a mohli jsme si po posledním zápase v Jablunkově zazpívat to naše oblíbené - "TAK JSME PRVNÍÍÍ NO A CÓÓÓ, NO A CÓÓÓÓ´, NO A CÓÓÓÓ......"

"B" Mužstvo

Béčko většinou nastupovalo v sestavě - Lukáš Koláček, David Pekárek, Roman Jedlička, Petr Nezhoda, Ivo Lichna, Dalibor Bucha, Ivan Borovský. Tady je namístě obrovská gratulace. I když už to skoro vypadalo jako na zbytečně prošustrovaný postup, nakonec se to podařilo a i B  tým si mohl dovolit oslavovat postup. Sice nám k tomu dopomohl Brušperk, který se zachránil v krajské soutěži a tím pádem postupovali 3 týmy, ale to je vcelku jedno ne? Hlavně v odvetách tým podával neskutečné výkony, tým táhl hlavně Lukáš s Davidem, hned za nimi v závěsu jim sekundoval Ivoš a také Petr s Romanem si své uhráli...takže to výústilo v možná nečekané, ale zasloužené postupové oslavy.

"C" Mužstvo

Tam většinou nastupovali tito hráči - Ivan Borovský, Jaroslav Blaha, Vláďa Suran, Erik Suran, Radim Janáček a vypomohli taky sem tam Dalibor Bucha, Lukáš Bucha. Tady šlo hlavně o to, aby se nově vzniklý tým postupně sehrával, osvojil si návyky soutěžních utkání a aby si zahráli i ti hráči, kteří se pravidelně zúčastňují tréninků a nevešli se do nabitých prvních dvou týmů. A můžu říct, že se vše povedlo trochu i nad plán. Všeobecně se čekalo, že tento mančaft bude na chvostu své soutěže, ale opak se stal pravdou!!! Neatakovalo se sice čelní umístění, ale dostat se do první čtyřky mužstev, hrát v prvním roce působení tu lepší nadstavbu se silnějšími kluby, to se opravdu nečekalo a céčku obrovská a velká gratulace. Sice tady sem tam něco zasvištělo vzduchem a trošku pracovaly i nervy a párkrát se končilo s pingpongem, ale nakonec všichni byli spokojeni. A myslím si, že po malém posílení týmu se příští sezónu dají očekávat i velké věci, jako třeba postup...uvidíme.

Takže co říci závěrem? Sezóna celkově jako taková prostě super, obrovská gratulace všem hráčům, kteří se zasloužili o nejlepší janovickou sezónu za poslední desetiletí. Ještě bych chtěl trochu zmínit i naši účast v Českém poháru, který se hraje odlišným způsobem než mistrovské soutěže. I zde jsme dosáhli výborných výsledků a potrápili týmy, které hrají o několik soutěží výše (kraje, divize). Poprvé jsme přihlásili dva týmy a setkalo se to s kladnou odezvou. Je to určité zpestření, jednak nemusíme nikam jezdit, protože jako nejníže zúčastnýné týmy hrajeme pohárové utkání doma a jednak se potkáme i z mužstvy okolních okresů a vyšších tříd (Karviná, Ostrava, Nový Jičín), které skoro vůbec nepotkáme. A toto vše se nám nahradí sebelepší trénink. Závěrem se sluší poděkovat všem jednotlivým vedoucím týmů a jejich zástupcům, kteří se podíleli na zdárném chodu mužstev. Obrovský dík patří taky našemu nejvyššímu šéfovi Ivošovi, který to celé tak nějak zastřešuje. Poděkovat musíme i TJ Janovice, který nám zabezpečuje místní tělocvičnu, aby jsme mohli kde trénovat a hrát a taky vedení obce Janovice.

Takže nakonec snad jen mnoho úspěchů v dalším soutěžním roce 2016/2017, aby jsme se pohybovali v co nejvyšších patrech soutěží a neměli starosti se záchranou a hlavně všem pevné zdraví.