20.kolo: TTC Frýdlant "D" - TJ Janovice  6:12

Už jen tři kola do konce a my se chystáme na rozhodující fázi sezóny. Tentokráte jsme zajížděli na stoly do velmi blízkého a zároveň nebezpečného Frýdlantu, který v posledních kolech pravidelně boduje a už dlouho neprohrál. Navíc se dral do první čtyřky, což by nám rozhodně neprospělo. My navíc jeli opět bez Pavla, který měl nějaké pracovní povinnosti a také bez Mirka, který je lehce zraněn. Nastoupili jsme tedy v sestavě - Martin, Jirka, David a Lukáš. Domácí nás přivítali ve velmi silné sestavě - Papřok, Maršálek, Kubát a Liberda. Úvodní čtyřhry se vyvíjely tak napůl. David s Lukášem nedali šanci domácímu páru Kubát-Maršálek a až na malé zaváhání ve 3.setu je porazili 3:1. Martin s Jirkou však po boji překvapivě prohráli s domácím párem Liberda-Papřok a tak bylo srovnáno 1:1. Pak své první utkání překvapivě prohrál Martin s Liberdou a tak jsme museli bojovat. Jirka, Lukáš a i David své utkání zvládli, otáčíme skóre na 2:4 pro nás a dáváme základ k pozdější výhře. Martin tentokráte nepotvrdil kvality jedničky týmu, ale ostatní členové ho zastoupili a tak to má být. Doslova excelovali David s Lukášem, kteří zvládli všechny svá utkání , přidal se i Jirka a nakonec i Martin se probral a získal nejdůležitější 10. bod. Poté jsme ještě přidali Lukášem a Davidem 2 výhry a nakonec celkově zvítězili 12:6, což nám zvedlo sebevědomí před důležitým koncem soutěže. 

Body: Pekárek d. a Koláček L. 4,5b., Nezhoda J. 2b., Borovský M. 1 bod.

 

19.kolo: TJ Janovice - Sokol Ropice "C"  13:5

Soutěž se pomalu blíží ke svému konci, my v předposledním domácím utkání přivítali na svých stolek Ropici "C". Ta přijela v sestavě - Čellár, Rusnák T., Kovařík a Pilarz. My nastoupili v osvědčené sestavě - Martin, Pavel, Jirka a Mirek. Posily z béčka (Lukáš s Davidem) tentokráte nastoupili za "B" tým.  Úvodní čtyřhry nám přinesli vedení 2:0, kdy nejprve Martin s Jirkou porazili celkem v pohodě pár Kovařík-Pilarz 3:0 a pak v nervydrásajícím souboji Pavel s Mirkem hostující dvojici Čellár-Rusnák po velkém boji 3:0 na sety. Takže vedení 2:0 bylo super na začátek. Pak sice trošku smolně ve své první dvouhře prohrál Mirek s Čellárem 2:3 na sety a hosté tak snížili stav na 1:2, ale pak nastoupili ke svým dvouhrám postupně Pavel, Martin a Jirka a své vedení v utkání jsme zvýšli už na 6:1 na sety. Hosté pochopili, že už moc šancí nemají a také k tomu tak přistoupili. Utkání se dohrávalo, my získali ještě nějaké body i tím, že hosté naprosto rezignovali a své zápasy odchodili. Pro zranění své zápasy skrečoval Mirek a tak hosté výsledek jen kosmeticky upravili na 12:6 v náš prospěch. 

Body: Nezhoda J. 4,5b., Šrubař P. 4,5b., Borovský M. 2,5b., Jirousek M. 0,5 bodů.

 

18.kolo:  Sokol Brušperk "C" - TJ Janovice  6:12

V 18.kole nás přivítal na svých stolech tým Brušperk "C", který je v tabulce na 4.místě, bojuje o postup do první čtyřky, takže nás nečekalo nic lehkého. Navíc jsme jeli bez Mirka, který měl veteránský turnaj a tak jsme do sestavy opět zařadili Lukáše, který se poslední dobou rozehrál k výborným výkonům a postupně ukazuje své kvality, které má. Takže jsme nastoupili v této sestavě - Martin, Pavel, Jirka, Lukáš a na čtyřhru a na střídání byl připraven David. Domácí nastoupili v sestavě - Vantuch, Vidlička, Humplík a Krupnik L. V úvodní čtyřhře nestačili (možná trošku překvapivě) Jirka s Martinem na domácí dvojici Vantuch-Humplík a po výborném výkonu domácího dua prohráli celkem jednoznačně 0:3, kdy teda hlavně 3.set byl jasnou záležitostí domácích a místy předváděli doslova exhibici. Ve druhé čtyřhře David s Lukášem nedali šanci domácímu páru Vidlička-Krupnika po zásluze svého sopupeře přehráli 3:0 a srovnali tak stav na 1:1. Do dvouher nastoupil opět Pavel, který potvrdil své kvality hned od úvodních míčků. K němu se přidali výborně hrající Lukáš s Martinem, své povinné body si uhrál i Jirka a tak jsme mohli ke konci i sestavu prostřídat. Lukáše nahradil David, ale i přes svou prohru s Humplíkem se tým po výborných výkonech dopracoval k celkové výhře v poměru 12:6. 

Body: Koláček L. 3,5b., Borovský M. a Šrubař P. 3b., Nezhoda J. 2b., Pekárek D. 0,5 bodu. 

 

17.kolo: TJ Janovice - Sokol Metylovice/Lhotka  13:5

V už 17.kole jsme doma přivítali poslední celek soutěže, takže zápas jako takový o ničem, před námi povinná výhra a tak jsme nasadiliopět jinou sestavu a další hráči širšího kádru si mohli zahrát s kvalitnějšími soupeři a sbírat tak cenné zkušenosti. Hosté přijeli v sestavě - Šigut, Strakoš, Foldyna a Ivánek. My nastoupili s těmito hráči - Martin, Jirka, Mirek, Lukáš Koláček a na střídání byl připraven Roman Jedlička. V úvodní čtyřhře nedali Jirka s Martinem šanci hostujícímu páru Strakoš-Ivánek a deklasovali je 3:0 na sety. Ve druhé čtyřhře získal velice cenný skalp nově sestavený pár domácíchb Mirek s Lukášem a hostující duo Šigut-Foldyna porazili 3:1 na sety. Ve dvouhrách se potvrdilo žebříčkové postavení, za hosty držel prapor nahoře především Šigut, v domácí sestavě výborně hrál Lukáš  společně s Jirkou a Martinem. Mirka po prvním vítězném zápase nahradil Roman Jedlička a také se nenechal zahanbit. Nakonec jsme utkání dovedli do vítězného konce v poměru 13:5, takže pohoda a povinná výhra. 

Body: Borovský M., Nezhoda J. a Koláček L. 3,5b., Jirousek M. 1,5b., Jedlička R. 1 bod. 

 

16.kolo:  Sokol Kozlovice "B" - TJ Janovice  10:8

V dalším kole jsme trošku obměnili sestavu a nechali své některé opory odpočinout. Do nedalekých a spřízněných Kozlovic jsme zajížděli k zápasu s místním "B" týmem v sestavě - Martin, Mirek, David a nově i Ivan Borovský, který nás tam v pořádku dovezl. Mohli jsme si tuhle sestavu dovolit, vzhledem k tomu, že to nebyl nijak důležitý zápas a tak jsme to trošku vzali tak nějak tréninkově. Zato domácí byli nažhaveni a potřebovali vyhrát, vzhledem k tomu, že se nacházeli na sestupových příčkách a k záchraně potřebují každý bod. Nastoupili tedy v silné sestavě - Tofel V., Pustka M., Trubák a Navrátil. A my se jim to ze všech sil snažili aspoň trošku zkomplikovat. Své kvality potvrdil jak Martin, tak i Mirek, bohužel zápas nevyšel Ivanovi (pro kterého to byl přece jen skok o pár tříd výš a hlavně výkonnost soupeřů byla na vyšším levlu), ale hlavně Davidovi, který se asi špatně vyspal nebo mu nebyly nakloněny hvězdy na obloze...prostě a jednoduše zklamal na celé čáře a týmu vůbec nepomohl. Takže s tím, že dva hráči neudělají ani bod se prostě vyhrát nedá a domácí možná trošku překvapivě, ale zaslouženě vyhráli 10:8.

Body: Borovský M. 4b., Jirousek M. 3,5b., Pekárek D. 0,5b., Borovský I. 0 bodů.

 

15.kolo:  TJ Janovice - Sokol Dobrá  12:6

V tomto kole jsme na svých stolech přivítali nebezpečný celek z Dobré, kterého jsme v prvním utkání na jejich stolech deklasovali 14:4, ale to nebyli v plné síle. Tentokráte přijeli už v kompletním složení - Kahánek, Moskva, Bařina a Meca. My nastoupili v osvědčené sestavě - Martin, Pavel, Jirka, Mirek a na střídání a výpomoc (vzhledem ke zdravotnímu stavu Mirka) byl připraven i David. V první čtyřhře nastoupili Jirka s Martinem proti páru Moskva-Bařina a nedali svým soupeřům šanci, čímž jen potvrdili své kvality a zcela jasně vyhráli 3:0. Ve druhé čtyřhře Mirek s Davidem vyzvali k boji pár Kahánek-Meca a také drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách. Trošku zaváhali jen ve 3.setu, ale jinak měli zápas plně pod kontrolou a dotáhli ho do vítězného konce v poměru 3:1. Do dvouher už byl zase připraven Pavel a po prvních kolech dvouher lehce zraněného Mirka nahradil David a podal skvělé výkony. Nahradil dneska trošku slabšího Jirku a všechny své soupeře porazil. K němu se přidali i jako vždy spolehliví Martin s Pavlem a tak jsme celkem v poklidu dovedli utkání k celkové výhře 12:6. 

Body: Borovský M. a Pekárek D. 3,5b., Šrubař P. 3b., Nezhoda J. 1,5b., Jirousek M. 0,5 bodu.

 

14.kolo:  BSK Malenovice "B" - TJ Janovice  0:18

Poprvé jsme v odvetné části zajížděli ven, a to do nedalekých Malenovic, kde na nás čekal místní "B" tým. Domácí se pohybují v suterénu tabulky, hrají o záchranu a každý bod se silnějším týmem je pro ně úspěchem. Domácí nastoupili v sestavě - Herec, Kaloč, Novák, Tkáč a Hofman. My přijeli tentokráte oslabeni o Pavla (pracovní povinnosti) a nastoupili v sestavě - Martin, Jirka, Mirek, Lukáš a David. Už úvodní čtyřhry nás navnadili na velmi příjemnou notu - Mirek s Davidem potvrdili stoupající výkonnost a nad párem Kaloč-Novák v poklidu zvítězili 3:0, Jirka s Martinem také až na jeden prohraný set svůj úkol zvládli a vyhráli 3:1. No a co  se dělo posléze???? Na to asi domácí nebudou vzpomínat zrovna v dobrém - doslova se přihnal tajfun z nedaleké Lysé hory, domácí se nedostali vůbec do hry, místy i přihlíželi hostující smršti a skóre se zastavilo až na konečném stavu 0:18 z pohledu domácích. Nutno dodat, že soupeř pak už působil odevzdaně a my jen potvrdili postavení v tabulce - ale přece jen, nějaký zápas domácí asi vyhrát chtěli. Ale my jsme jim to prostě vůbec nedovolili a donutili je vypít kalich hořkosti až do dna!!!!!

Body: Borovský M. a Nezhoda J. 4,5b., Koláček L. 4b., Jirousek M. a Pekárek D. 2,5 bodů.

 

13.kolo:  TJ Janovice - Sokol Brušperk "D"  14:4

V dalším kole jsme opět hráli doma a přijel k nám celek z Brušperku, tým "D". Hosté přijeli víceméně asi sbírat zkušenosti, protože v hostující sestavě figuroval jen jeden silný a nebezpečný hráč, zbytek týmu tvořili nadějní a perspektivní žáci - nastoupili tedy v sestavě - Neuwirth, Neuwirth ml., Mrowetz a Janečka. My taky nastoupili v okleštěné sestavě, pro rodinné zaneprázdnění tentokráte chyběl Jirka, David s Lukášem posílili B tým a tak jsme nastoupili v této sestavě - Pavel, Martin, Mirek a Radim Janáček, na střídání byl připraven Ivan Borovský. V podstatě od začátku bylo utkání jen otázkou skóre, v hostující sestavě potvrdil své kvality Neuwirth a v naší sbírali zkušenosti hráči z C týmu - nutno dodat, že bojovali příkladně, ale přece jenom to pro ně byla už vyšší liga. Takže utkání jsme dovedli do poklidného konce a konečný stav 14:4 pro domácí hovoří za vše!!!!!

Body: Borovský M. a Šrubař P. 4,5b., Jirousek M. 3b., Janáček R. 2b. a Borovský I. 0 bodů.

 

12.kolo:  TJ Janovice - Sokol Lískovec "B"  14:4

Tak po vánočním a novoročním oddechu, kdy jsme tento slavnostní čas vyplnili sem tam nějakým turnajem, se rozjeli opět mistrovské soutěže a my v prvním kole na domácích stolech přivítali celek z horní poloviny tabulky, Sokol Lískovec "B", který přijel v sestavě - Kelecsény, Brantál, Špetla a Doležálek, takže vzhledem k hostující sestavě se brala jen výhra. My jsme nastoupili v osvědčené sestavě - Martin, Pavel, Jirka a Mirek, do čtyřhry byl nachystaný David a na střídání a k získávání zkušeností ve dvouhře i Lukáš. Trošku jsme po první polovině pozměnili čtyřhry (vzhledem k posledním špatným výsledkům), k sobě se vrátili Jirka s Martinem a taky oprášili svou zašlou slávu David s Mirkem. A nutno říci, že to byl dobrý krok!!!! Mirek s Davidem suverénně přehráli Špetlu s Doležálkem a Martin s Jirkou po strhujícím boji silnou hostující dvojici Kelecsény-Brantál 3:2. Takže se ujímáme vedení 2:0 a sebevědomí stouplo na nejvyšší úroveň. Pak sice Pavel s Mirkem nestačí na nejlepší hráče hostů a stav se srovnává, ale hned poté Martin s Jirkou potvrdí své kvality a opět odskakujeme na rozdíl dvou bodů (vedeme 4:2). Pak ještě dáme hostům přičichnout ještě jednou, kdy Kelecsény nedá šanci Mirkovi a sníží, ale pak postupně Martin, Pavel a Jirka své zápasy celkem v klidu zvládnou a jdeme do trháku 7:3!!!! Poté opět jeden z nejlepších hráčů soutěže Kelecsény sníží stav, ale pak už do konce body přibývají jen na domácí straně a hosty posíláme domů dá se říct s debaklem, někteří už rezignují a svá utkání vzdávají, my tak vítězíme s přehledm 14:4. Do utkání zasáhne ve své premiéře i střídající Lukáš Koláček a uvede se hned 2 výhrami !!!!!!!

Body: Nezhoda J. 4,5b., Borovský M. 3,5b., Šrubař P. 3b., Koláček L. 2b., Jirousek M. a Pekárek D. 0,5 bodů.

 

11.kolo:  TJ Janovice - Spartak Jablunkov 7:11

V posledním kole jsme hráli na domácích stolech s dalším celkem z popředí tabulky - přijeli nám velice dobří známí hráči z Jablunkova, kteří s námi postoupili v minulé sezóně s nižší třídy. Hosté přijeli v sestavě očekávané - nejlepší hráč soutěže Jurga, pak Niedoba, Stonavský a Kukuczka. Plán byl jasný, odčinit poslední dva nepříliš vydařené zápasy s Frýdlantem a Kozlovicemi a přezimovat na prvním místě po podzimu pokud možno s co nejlepší bilancí s mužstvy z popředí tabulky. Nastoupili jsme v sestavě osvědčené a stálé - Martin, Pavel, Jirka a Mirek, na střídání pak byli podle průběhu zápasu David nebo Lukáš. Po dlouhé době po posledních nečekaných slabých výsledcích ve čtyřhrách jsme udělali pár změn - k sobě se vrátili Jirka s Martinem a Mirek nastoupil s Davidem, což také mělo pozitivní efekt a v minulosti spolu moc utkání neprohráli. to se také projevilo v úvodu utkání. Jirka s Martinem nedali šanci páru Niedoba-Stonavský a celkem v poklidu vyhráli 3:1 na sety. Také Mirek s Davidem předvedli velmi sebejistý výkon a hostující pár Jurga-Kukuczka smetli ze stolu v poměru 3:1, kdy jen první set se sehrávali. Takže po čtyřhrách velmi nadějné a luxusní vedení 2:0 pro nás!!!!! Poté měl blízko k 3 bodu Pavel, ale nakonec po boji podlehl Jurgovi 2:3 na sety, ikdyž vedl už 2:1. Pak podlehl i Mirek Niedobovi a hosté srovnávají krok na 2:2. Pak bez problémů vyhráli Jirka s Martinem a my opět jdeme do dvoubodového trháku na 4:2 pro nás. Pak se ale udály pro nás velmi neskutečné věci, prohráli jsme 7 utkání v řadě a v podstatě bylo po zápase. Hosté se dostal do vedení 9:4 a úplně otočili vývoj utkání...pro nás velice nepříjemná sprcha!!!! Svá utkání vůbec nezvládl jak výsledkově, tak i výkonem a hlavně psychicky Pavel, I Jirka měl opět slabší chvilku a nečekaně prohrál se Stonavským a bylo to v pytli. Pak už jsme jen kosmeticky upravili skóre, vyhráli zápasy, které vyhrát měli, ale nic nám to nebylo platné. Podali jsme nejhorší výkon v soutěži a v dalším utkání opět nevyhráváme, navíc v tom důležitém. Zase dneska pro změnu někdo vyhořel, tentokráte Pavel, který neuhrál ani bod. Ale i Jirka jen s jedním bodem slabší den, prostě v tomto utkání nikoho a nic nejde pochválit....jen ty čtyřhry zaslouží jedničku. Ale s takovýmto soupeřem je to prostě málo a výpadky našich zkušených hráčů se prostě trestají. Co naplat, jedeme dál, situace je špatná, ale v podstatě na nováčka soutěže až tak ne. A jak se říká, je to jenom sport, v životě jsou horší věci. Připravíme se na odvety a uvidíme, na co  to bude stačit. 

Body: Jirousek M. a Borovský M. 2,5b., Nezhoda J. 2,5b., Pekárek D. 0,5 bodů.

 

10.kolo:  Sokol Kozlovice "A" - TJ Janovice 9:9

V předposledním kole podzimní části soutěže jsme zajížděli k utkání do nedalekých Kozlovic, kde na nás čekal velice silný tým domácího A týmu, byl to v podstatě zápas o 1.místo v soutěži, domácí byli v tabulce hned za náma v závěsu. My jsme cestovali k zápasu v plné síle a také s několika fanoušky v zádech, což nebývá u hostujících týmů obvyklé. Připraveni k zápasu byli Jirka, Pavel, Martin, Mirek a také David. Uvažovali jsme také o překvapivém zařazení Lukáše, ale po zralé úvaze jsme ho ještě nechali odpočívat, bylo to až moc důležité utkání. Domácí nastoupili bez překvapení v osvědčené sestavě - Blabla, Tofel A., Nevlud a Pustka. Po rozhovorech uvnitř týmu a kdy se každý vyjádřil k sestavě jsme nakonec postavili čtyřhry takto. Jirka hrál s Mirkem a Martin nakonec s Pavlem. A nutno říci, že jsme se do složení čtyřher opravdu netrefili!!!!!!!! Jirka s Mirkem v posledních zápasech neměli takovou formu jako na začátku soutěže a s domácím párem Nevlud-Pustka sice po boji, ale nakonec prohráli 2:3. A druhý pár zklamal na celé čáře, Martin s Pavlem se až na první set vůbec nedostali ke své hře a domácí pár Blabla-Tofel je naprosto jasně přehrál v poměru 3:1. Takže se domácí ujali pro nás nepříjemného vedení 2:0 a my měli teda co dohánět...protože jak praví nepsané pravidlo, dvě prohrané čtyřhry na začátku v podsatě znamenají skoro prohraný zápas. Naví v následující dvouhře nestačil Mirek na domácího mladého Pustku a stav byl z našeho pohledu ještě více špatný - 0:3!!! Pak sice Pavel porazil se štěstím Tofla A., ale hned v další utkání nestačil překvapivě Jirka na Nevluda a domácí opět odskočili na 3-bodový rozdíl. Pak Martin bo boji a dramatické koncovce  a taky trochu se štěstím, když odvracel několik mečbolů, porazil Blablu 3:2 a snížil stav na 4:2 pro domácí. Poté jsme sestavu prostřídali, kdy se Mirek už na další utkání necítil a nahradil ho David. Ten sice hned v dalším utkání nestačil na Tofla, ale pak jsme se trošku probrali. Stav byl 5:2 pro domácí a to nevěštilo pro nás nic dobrého....proběhla rychlá a bojová porada v týmu. Postupně své utkání zvládli Pavel, Jirka, Martin, nepustili své soupeře vůbec do hry a utkání je rázem srovnané 5:5. Pak nastoupil David proti Nevludovi a sehrál jeden ze svých životních zápasů, nebezpečného domácího hráče po velmi nahecovaném a emotivním výkonu porazil 3:1 a my otáčíme průběh utkání, jdeme do vedení 6:5!!!!! A to už bylo přece jenom trochu veseleji i na lavičce hostů, tak i mezi příznivci, kteří dorazili hosty povzbudit. Pak ale své zápasy nezvládli Pavel, který podlehl výborně hrajícímu Blablovi a opět také velmi překvapivě Jirka, který  nestačil na mladého domácího Pustku. Takže domácí opět vedou 7:6. Pak výborně hrající Martin v pěti setech udolal Tofla a je opět srovnáno. V asi rozhodující bitvě pak domácí Blabla porazil Davida. Sice se tady moc nepočítalo s bodem, ale v laufu hrající David měl šanci. Po prvních dvou nemastných a neslaných setech prohrával 2:0 a vypadalo to beznadějně. Pak ale vyhrál další set a začali se dít věci. Nakonec chyběl kousek, aby zvládl i 4 set a myslím si, že kdyby ho vyhrál, pak by byl už k nezastavení. Bohužel se tak nestalo a domácí šli znovu do vedení a my museli ztrátu dohánět. Poté Pavel nedal šanci Pustkovi a před posledními 2 zápasy byl stav nerozhodný 8:8.Poté svůj slabší den potvrdil Jirka, který podlehl Toflovi a o bod musel bojovat Martin, který ale nakonec s přehledem porazil Nevluda a utkání tak skončilo smírem 9:9. Což si myslím, že je k našemu příšernému startu do utkání dobrý výsledek. Ale vzhledem k tomu, že jsme se dokázali do zápasu vrátit a utkání na chvíli i otočit, měli jsme využít slabší psychiky domácích a dorazit je a toto utkání vyhrát. Bohužel, rozhodlo to, že se prohrály obě čtyřhry a taky to, že ke konci sezóny měl slabší formu Jirka. Ale nevadí, pořád to jsou body z venku a ty se počítají...a pořád jsme stále bez porážky!!!!

Body: Borovský M. 4b., Šrubař P. 3b., Nezhoda J. a Pekárek D. 1b., Jirousek M. 0 bodů. 

 

9.kolo: TJ Janovice - TTC Frýdlant "D"  9:9

Tak se nám pomalu blíží závěr první poloviny soutěže (toto utíká, co? ) a my v 9.kole na svých stolech přivítali nepříliš sympatického a hlavně nepředvídatelného soupeře z blízkého Frýdlantu a to jeho "D" tým. Na soupisce má asi 20 hráčů a tak člověk nikdy neví, co postaví za sestavu. Ale po minulých zkušenostech z předešlých vzájemných utkání, na nás se celkem vždycky chtěl vytáhnout a proto jsme očekávali to nejsilnější, co může soupeř nasadit.....a nemýlili jsme se. Poprvé se sešli (dle jejich slov) skoro v nejsilnější sestavě, i se dvěma mladými hráči (Maršálek, Herec), kteří nastupují celkem pravidelně o několik soutěží výše, přesněji v kraji a sem tam už i v divizi. Doplnili je velice zkušení Papřok a Liberda. Takže si dovolím tvrdit, pokud by pořád hráli v takovémto složení, asi by byli v tuto chvíli na zcela opačném pólu tabulky než jsou doteď!!!!! My tak neponechali nic náhodě a postavili také to nejlepší co můžeme, takže byli připraveni Martin, Pavel, Jirka a Mirek. Do úvodních čtyřher nastoupili proti sobě páry Nezhoda, Jirousek - Papřok, Liberda a Borovský, Šrubař - Maršálek, Herec. V první čtyřhře byl k vidění obrovský boj, který dospěl až do 5.setu a v něm měl více štěstí hostující pá a vyhrál 3:2 na sety. V druhé čtyřhře se očekávalo jasné vítězství hostujícího páru, ale děly se věci. Martin s Pavlem (hlavně teda Pavel) se vzepjali k neskutečnému výkonu (tak by to mělo z jejich strany vypadat pořád) a dvojici hostů doslova vypráskali od stolu - jednoznačně vyhráli 3:0....super!!!!!! Rozjeli se dvouhry a hra se dostala do očekávaných obrátek, hostující dva nejlepší hráči potvrdili své kvality, za nás se Mirek a hosté se ujali vedení 3:2. Ale pak došlo k mírnému obratu, kd postupně své zápasy zvládli Jirka, Mirek (ten nedal vůbec žádnou šanci jedničce hostů Maršálkovi !!!!!!!!!!) a Martin a otáčíme skóre ve svůj prospěch na 5:3. Pak se zápasy víceméně odehrávali tak, že papírově silnější hráči a favoriti si splnili svůj úkol a vyhráli, až za stavu 9:8 pro domácí k poslední dvouhře nastoupil Martin proti hostujícímu Liberdovi. Měla to být vcelku jasná záležitost, ale nebyla. Martin své utkání nakonec prohrál (i když bojoval jak se sluší a patří), neměl na své straně to pověstné štěstíčko a možná to bylo způsobeno i tím, že jako hráč č.3 v zápase měl před svým posledním utkáním delší pauzu. Hosté si tak nakonec odvážejí body za remízu, ale nutno dodat, že i když tabulka před utkáním hovořila zcela jednoznačně (Janovice 1., Frýdlant 10.), vzhledem k tomu, v jaké sestavě hosté přijeli, je to ztráta spíš pro ně. A nám první menší ztráta v soutěži tak zas moc nevadí. Nutno také vyzdvihnout Mirka, který se prezentoval velice výborným výkonem a nechybělo moc k tomu, aby byl 100%, i hráče hostů Herce potrápil, i když nakonec podlehl 0:3, tak hlavně první dva sety (-10, -10) byly velice těsné a mohly dopadnout naopak. Trošku dneska zklamal Martin, nebylo to z jeho strany ono, zejména poslední zápas s Liberdou mrzí, ale také horkotěžko porazil Papřoka, ale my doufáme, že to bylo jen chvilkové a už v dalším zápase bude naše jednička opět oporou. Ale vzhledem k tomu, že letos se soutěž hraje trochu jiným systémem, tak vlastně remíza a první ztráta pro nás nic neznamená. A hlavně, dva nejdůležitější zápasy jsou před námi a už příští týden se musíme připravit na nesmírně těžký zápas, kdy v sobotu zajíždíme na stoly druhého celku tabulky a našeho pronásledovatele, který spadl z okresního přeboru, do Kozlovic. Ale nám stačí opět neprohrát, takže i remíza by byla dobrým výsledkem....ale výhra ještě lepším.

Body: Jirousek M. 3b., Šrubař P. 2,5b., Nezhoda J. 2b., Borovský M. 1,5 bodu. 

 

8.kolo:  Sokol Ropice "C" - TJ Janovice  6:12

Tentokráte jsme zajížděli ven a to už na státní svátek v úterý, poněvadž domácí zažádali o předehrávku a my jim samozřejmě vyšli vstříc. I z toho důvodu, že v původní termín by jsme nemohli počítat s Mirkem, který odjížděl na své oblíbené veterány. Takže jsme vyrazili opět v 5 lidech a osvědčené sestavě - Martin, Jirka, Pavel, Mirek a David. Domácí nastoupili v sestavě - Čellár, Schmiedl, Rusnák a Kovařík. Zejména první dva hráči budili respekt, ještě minulou a předešlé sezóny hráli v přeboru. Ale jak naznačili předešlé utkání, my se nikoho nebojíme, naopak se spíš nás bojí soupeři. A navíc naši hráči mají obrovskou fazónu a jsou doslova v laufu, což jde vidět i na tabulce!!!!! Ve čtyřhrách opět hráli osvědčené a sehrané dvojice - Jirka s Mirkem a Martin s Davidem a opět nedali svým protivníkům šanci. Jirka s Mirkem po setech 8:11, 5:11 a 9:11 vyhráli s přehledem nad domácím párem Čellár-Kovařík 3:0 a Martin s Davidem po zpackaném prvním setu (kde se svými chybami a neproměněním 2 setbolů připravili o výhru) nedali v dalších setech žádnou šanci domácí dvojici Schmiedl-Rusnák a po výhře 3:1 se ujímáme vedení 2:0. Pak Mirek po boji poprvé ve své kariéře udolal domácího Kovaříka (s nepříjemným potahem tzv.trávou) 3:1 a jdeme do vedení 3:0. Své kvality v dalších dvou dvouhrách potvrdili Jirka s Pavlem a rázem tu je opět raketový start našeho týmu, vedení 5:0 a těžce přistřihnutá křídla domácím. Až poté první domácí bod vybojoval Čellár, který vcelku s přehledem porazil naši jedničku Martina a potvrdil své kvality - Martin za celý zápas nenašel žádnou protizbraň. Ale nutno dodat, že Martin ještě nebyl zcela rozehraný a kdyby se s ním utkal později, myslím, že by ho porazil. Poté jsme vcelku v klidu udržovali náskok, dovolili si i vystřídat, kdy po první dvouhře místo zdravotně indisponovaného Mirka nastoupil David (a hned se blýskl velice cenným, zcela nečekaným, ale zaslouženým skalpem domácího Schmiedla). Pak sice nečekaně Jirka prohrál s domácím Kovaříkem (to by se mu ale opravdu stávat nemělo!!!!!), ale to už nic nezměnilo na celkové naší výhře v poměru 12:6. Takže opět 100% splněný cíl, který nás ponechává stále v čele tabulky. A dovolím si tvrdit, že kdyby svaz nezkoušel nový systém soutěže, tak podle starého systému by jsme už byli jednou nohou ve vyšší soutěži, poněvadž nic nenasvědčuje tomu, že by jsme skončili hůř než druzí....a to je teprve 3 kola do konce podzimní části. Ale nic naplat, systém je letos jiný a my ještě musíme zvládnout poslední 3 letošní mistráky, což se snad podaří.

Body: Borovský M. a Nezhoda J. 3,5b., Šrubař P. 2b., Jirousek M. a Pekárek D. 1,5 bodů.

 

7.kolo:  TJ Janovice - Sokol Brušperk "C"  12:6

Podzimní část se pomalu přehoupla do své druhé poloviny a my teprve potřetí na domácí půdě přivítali další tým z Brušperku, tentokráte hostující tým "C", který v minulé sezóně spadl z okresního přeboru. Tím nám začala série se soupeři z horní poloviny tabulky, takže jsme vlastně doteďka víceméně trénovali a až nyní začínají zápasy, které rozhodnou o tom, jestli budeme moci pomýšletv jarních odvetách na ty nejvyšší příčky, což by znamenalo jediné, opět po roce postup!!!!!! Hostující tým budil před zápasem respekt, jména v hostující sestavě budili respekt - hosté nastoupili v sestavě Vantuch, Pinteš, Vidlička a Krupník Lukáš st., takže co jméno, to ohromně zkušený a vynikající hráč. My nastoupili v osvědčené sestavě - Martin, Pavel, Jirka a Mirek a na střídání a do čtyřhry připraven David. Do úvodních čtyřher jsme nasadili osvědčené dvojice - a bylo to znát, nedali svým soupeřům žádnou šanci. Jirka s Mirkem deklasovali Krupníka s Vantuchem 3:0 a zahanbit se nedali ani David s Jirkou, kteří také rychle smetli ze stolu hostující pár Vidlička-Pinteš 3:0 na sety, takže suma sumárum, po čtyřhrách velice slibné a důležité vedení 2:0!!!!!! Pak sice nestačil Mirek na Pinteše, ale další tři naši hráči nedali svým soupeřům šanci a tak po úvodním kole dvouher vedeme už 5:1, což je velice nadějné. Poté opět sice Mirek nestačil na Vantucha (nutno podotkonout, že se Mirek od zápasu s Capama potýká s menšími zdravotními problémy), ale opět naši tři nejlepší deklasují soupeře, a tak stav po druhém kole dvouher je už 9:2 pro nás. Což už je hotové a my utkání v exhibičním tempu dohráváme a slavíme. Dovolujeme soupeři i malou korekci skóre, zahraje si i David a konečný výsledek zní 12:6 pro nás. Je potřeba ovšem řící, že kdyby jsme hráli naplno až do konce, soupeř by si odvezl doslova výprask. O výsledku rozhodl náš raketový start a také nesmírná kvalita na naší straně, byli jsme prostě lepší, což po zápase uznal i soupeř.

Body: Borovský M. 4,5b., Nezhoda J. 3,5b., Šrubař P. 3b., Pekárek D. a Jirousek M. 0,5 bodů.

 

6.kolo:  Sokol Metylovice/Lhotka - TJ Janovice  5:13

V dalším, tentokráte 6.kole jsme zajížděli do nedalekých Metylovic a utkali jsme se s místním A týmem Metylovice/Lhotka. Kdysi hráli oddíly každý zvlášť, ale asi před 3 lety se spojili v jeden klub. Jeli jsme v nejsilnější sestavě - Martin, Pavel, Jirka, Mirek a jako pátý na střídání a do čtyřhry byl připraven David. Domácí nastoupili v sestavě - Šigut, Foldyna, Pecha a Strakoš. Čekal nás velice houževnatý soupeř, který sice okupuje ty nejnižší příčky v tabulce, ale má ve svém středu velice silného a nebezpečného hráče Šiguta Tomáše, který má zkušenosti i z krajských soutěží a minulou sezónu si v téhle soutěži myslím připsal jen jednu prohru, což hovoří za vše. I Vlastík foldyna dokáže skvěle zahrát, pokud má fazónu. Takže nás nečekalo nic lehkého, ale vzhledem k postavení v tabulce a vyrovnanosti našeho týmu jsme si nepřipouštěli nic jiného než vítězství. V první čtyřhře nastoupili Jirka s Mirkem proti páru Šigut-Foldyna a po 5-ti setovém dramatu odešli poraženi. Ve druhé čtyřhře nedali Martin s Davidem žádnou šanci páru Strakoš-Pecha a bylo srovnáno na 1:1. Pak se rozjeli dvouhry a my v nich prokázali skvělou formu. Sice několik výher se urodilo až v 5 setech, ale i to se počítá. Obdivuhodnou formu prokázali především Martin s Jirkou, kteří v nádherných zápasech porazili domácí jedničku Šiguta, čímž mu způsobili první dvě prohry v soutěži. Martin vyhrál 3:1 a Jirka se nenechal zahanbit, zdravě se vyhecoval a udolal domácí hvězdu 3:2 na sety. Takže když v podstatě jednička domácích prohrála 2x, vítězství už bylo skoro jasné. V dalších zápasech se přidali i Mirek s Pavlem, i když toho tento zápas nezastihl ve zcela optimální pohodě a připsal si 2 prohry - se Šigutem a překvapivě i s Pechou (tam šlo i o menší podcenění). Ale dovolili jsme si i vystřídat Mirka Davidem a tak nakonec utkání skončilo celkem jasně pro nás, vyhráli jsme 13:5. Což bylo to nejlepší, co nás mohlo potkat. Takže jsme zvládli dalšího soupeře a stále vévodíme soutěži. Ale ta nám v podstatě začíná až teď, ty slabší týmy a povinné výhry jsou za námi, teď nás až do konce soutěže čekají týmy jen ty lepší. Ale my se nebojíme nikoho a budeme se snažit vždy o výhru.

Body: Borovský M. 4,5b., Nezhoda J. 4b., Jirousek M. a Šrubař P. 2b., Pekárek D. 0,5 bodu.

 

5.kolo:  TJ Janovice - Sokol Kozlovice "B"  12:6

V 5.kole jsme opět hráli na domácích stolech a hostili jsme tým Sokol Kozlovice "B", který dorazil v sestavě - Tofel M., Tofel V., Pustka Mik. a Vašendová. My nastoupili s tím nejsilnějším co máme - Martin, Jirka, Pavel a Mirek. Čekal nás velice houževnatý a nebezpečný soupeř, vždycky se na nás dokáže vyhecovat a my nevíme proč. A taky to je vždycky utkání velice nervózní a vyrovnané. Pikantní to byl zápas především pro Mirka, který před sezónou právě z Kozlovic přestoupil a dle svých slov prý nepočítal s žádnou výhrou...proč? Protože ho všichni z Capindorfu znají a vědí jak na něho, ale slíbil, že bude bojovat. V Kozlovicích kdysi začínal i David, ale to uže je dávnější čas a navíc tentokráte byl připraven pomoci béčku. I proto předzápasová slova našeho vedoucího Ivoše Lichny o tom, jak to bude jasná záležitost se musely korigovat a sám dotyčný později přiznal, že se asi bude mýlit ve své prognóze :-)))  V první čtyřhře nastoupili proti sobě páry Nezhoda-Jirousek a Pustka-Vašendová. Po prvním prohraném setu se domácí pár vzepjal ke zlepšenému výkonu a utkání otočil, vyhrál 3:1. To v druhé čtyřhře se odehrávalo drama. Domácí pár Borovský-Šrubař proti dvojici Tofel-Tofel od začátku tahal za kratší konec. Po prvním prohraném setu utkání v dalších dvou otočil zlepšeným příjmem a útokem a vedl 2:1. Pak odevzdal 4 set, hostující pár srovnal a v 5.setu se bojovností a slabším výkonem naší dvojice dopotácel k výhře 2:3 na sety a srovnal utkání na 1:1. V první dvouhře nestačil Mirek na uzdravenou hráčku hostí Vašendovou (ještě nedávno brala ATB) a celkem jasně prohrál 0:3, když mu nefungovalo zhola nic. Poté Pavel nedal šanci Toflovi V., smetl ho 3:0 a utkání bylo srovnané 2:2. Pak se utkali Martin s hostujícím Pustkou a opět se šlo až do 5.setu, kde větší zkušenosti a úderovou jistotu prokázal Martin a vyhrál 3:2...otáčíme skóre na 3:2 pro nás!!!! Pak došlo asi k největšímu překvapení, Jirka překvapivě nestačil na hostujícího kozlovického "starostu" Tofla M. a prohrál celkem jasně 1:3...to byl mínusový bod, se kterým se počítalo.Pak opět ukázal své kvality Pavel a byť po velkém boji nakonec famózně hrající Vašendovou udolal 3:2 na sety a opět jdeme do vedení - 4:3. Pak asi opět překvapivě prohrál Martin s Toflem V. 2:3 na sety, ale nutno říci, že hostující hráč hrál velice dbře a zápas je tak iopět srovnán - 4:4. Pak se konečně chytil i Jirka a hostujícího Pustku porazil celkem v pohodě 3:1 na sety. Pak v asi nejdůležitější bitvě zmobilizoval své síly Mirek, porazil Tofla M. v pěti setech 3:2 a my jdeme do vedeo trháku - 6:4. Poté po dalším velkém dramatu a krásném zápase poráží Martin Vašendovou, kdy doslova utíká hrobníkovi z lopaty, kdy neví co na hostující hráčku hrát, vyhrává opět v 5.setech 3:2. Pak Jirka přidává další bod a rázem jsme už celkem klidní - vedeme 8:4 a to se už pustit nesmí. Pak sice zakolísá Mirek, ale dalšími 3 body v řadě, kdy postupně své zápasy vyhrávají Pavel, Jirka a Mirek, rozhodujeme o konečné výhře v náš prospěch. Utkání se dohrávalo v klidu a my vítězíme v konečném skóre 12:6. UFFFFFFF....byly to ale nervy, celkem se hrálo 9 pětisetových zápasů, které mohly dpadnout klidně i naopak a bylo by to zajímavé. Hosté víceméně nepřekvapili, jak už jsem psal na začátku, dokážou se na nás vždycky připravit a vyhecovat. Ale náš mančaft je nesmírně vyrovnaný a ukázal svoji sílu, kdy i přes menší trable zabojoval a dokázal zvítězit. Takže zůstáváme bez porážky a vedeme tabulku. 

Body: Nezhoda J. 3,5b., BorovskýM. a Šrubař P. 3b., Jirousek M. 2,5 bodu.

 

4.kolo:  Sokol Dobrá - TJ Janovice  3:15

Čtvrté kolo nás zavedlo na stoly do nedaleké Dobré, ´k utkání jsme zajížděli v týdnu už v úterý na žádost domácího týmu o předehrávku. Což znamenalo jediné, nemohli jsme počítat s Mirkem, který má přes týden pracovní povinnosti v cizině. A tak byl opět připraven David, který v případě chybějících stabilních členů v áčku zaskakuje. Čekalo nás velice těžké utkání, domácí celek v minulé sezóně dokončil soutěž na předních příčkách, takže nás nečekalo nic lehkého. Nastoupili jsme tedy v očekávané sestavě - Martin, Pavel, Jirka a David. Domácí nás přivítali v sestavě - Meca, Bařina, Moskva a Tóth. Vzhledem k této sestavě a neúčasti domácí jedničky týmu Kahánka a nebezpečného Skarky, jsme byli asi favority a nic jiného než vítězství pro nás neexistovalo....to se někdy i blbě hraje s takovými pocity. Do čtyřher jsme nastoupili v osvědčených a sehraných sestavách, Jirka s Pavlem nedali šanci dmácímu páru Moskva-Bařina a po celkem hladké výhře jsme se ujali vedení. Poté Martin s Davidem opět v 5 setech udolali pár Meca-Tóth a vedeme 2:0. Po úvodních dvouhrách, kdy body poztrácel jen David, jsme utkání vcelku s klidem dovedli do vítězného konce a možná i trochu překvapivě dovedli zápas do jasného vítězství v poměru15:3...což pro domácí zavání debaklem. Bodem přispěl i David, který po dramatickém souboji porazil domácího Mecu 3:2 a i v dalších zápasech byl blízko úspěchu. Ostatní kluci soupeřům nedali ani čuchnout a po zásluze potvrdili svou výbornou formu z posledních dní.

Body: Borovský M., Šrubař P., Nezhoda J. 4,5b., Pekárek D. 1,5 bodu.

 

3.kolo:  TJ Janovice - BSK Malenovice "B"  17:1

Tak konečně jsme hráli doma na našich stolech, po dvou úvodních venkovních utkáních, ve kterých jsme neztratili ani bod jsme na domácích stolech přivítali soupeře slabšího ražení (co se podle jmen v soupisce týče), a to tým z nedalekých Malenovic, BSK Malenovice "B". Ještě před dvěma lety hráli okresní přebor, ale po odchodu několika hráčů mají slabší výsledky a pozvolna se vracejí do nižších tříd. Takže pro nás to značilo jediné, vyhrát a pokud možno bez nějakých větších problémů. Hosté přijeli v sestavě - Herec, Tkáč, Novák a Kaloč. My tentokráte nastoupili oslabeni bez Pavla, kterého nepustili do utkání pracovní povinnosti a byli připraveni v sestavě - Martin, Jirka, Mirek a David, který měl za úkol nahradit Pavla!!! V první čtyřhře nastoupil stále více se sehrávající pár Jirka-Mirek proti páru Herec-Tkáč a soupeři nedali vůbec žádnou šanci a za necelých 10 minut slavili výhru v poměru 3:0. Ve druhé čtyřhře se představili sehraní Martin s Davidem proti houževnatému páru Kaloč-Novák a v prvních dvou setech to vypadalo, tak, jako kdyby se spolu za stolem Martin s Davidem nikdy neviděli a hráli to jako po flámu s 3,8% v krvi :-))))  Pak se naštěstí zvedli, 3.set ukořistili pro sebe, ve čtvrtém odvrátili několik mečbolů a v 5.setu konečně hráli tak, jak by měli a už soupeře převálcovali a celkově vyhráli 3:2 na sety........uffffffff, to byl ale horor!!!!! Poté se rozjeli dvouhry a my potvrdili své kvality. V každém zápase jsme byli jasně lepší, trochu nás trápil hostující Kaloč, který s Mirkem vedl 2:0 na sety a měl 3 mečboly. Ale starý známý bojovník Mirek se nvzdal, zápas otočil a odevzdaný Kaloč už se v 5.setu nezmohl na nic. I David se s dotyčným hráčem trápil, ale nakonec vyhrál po pěti setech a ukázalo se, že hostující hráč se sice za několik posledních sezón zlepšil, ale stále je to hlavně tréninkový hráč, kde září, ale jak přijde zápas o body, je poloviční a hlavně po psychické stránce ještě nevyrovnaný. Soupeře jsme pak už k ničemu nepustili, nechali ho i prostřídat sestavu a nakonec přesvědčivě zvítězili v poměru 17:1. Utkání vyznívá jednoznačně a tak tomu i bylo, lehčího soupeře už asi v soutěži určitě nepotkáme, takže je potřeba si takového zápasu hlavně užít a připravit se na další těžké boje. a ani nám nechyběl moc Pavel, který pošetřil síly.

Body: Borovský M., Nezhoda J., Pekárek D. 4,5b. a Jirousek M. 3,5 bodu.

 

2.kolo: Sokol Brušperk "D" - TJ Janovice  7:11

Ve druhém kole jsme opět zajžděli ven, tentokráte na stoly do Brušperku, kde na nás čekal "D" tým domácích. Jeli jsme ten tokráte ve čtyřech, omluven byl Mirek, který se účastní prestižních tunajů veteránů. Nastoupili jsme v sestavě Martin, Pavel, Jirka a David. Domácí mají nepřebernou studnici talentované mládeže a tak vedle ligovými zápasy ošlehaného Neuwirtha, nastoupili za domácí Gromnica, Homola a Vantuch. Čtyřhry jsme tentokráte postavili takto: Jirka hrál s Pavlem a po boji podlehli domácímu páru Gromnica-Vantuch 2:3. David s Martinem spolu opět hráli po delší době a rozpomněli se na úspěšnou spolupráci a nedali domácí dvojici Neuwirth-Homola žádnou šanci a deklasovali je 3:0. Takže stav po čtyřhrách 1:1, stejně jako v minulém zápase. Pak se skóre postiúpně přelévalo z jedné strany na druhou, chvíli vedli domácí, chvíli my, až do stavu 6:6, kdy na straně domácích potvrzoval své kvality hlavně Neuwirth. Pak jsme díky Jirkovi a Martinovi odskočili na rozdíl dvou bodů a vedli 8:6. Pak opět domácí snížili, ale závěr patřil jednoznačně nám a třemi výhrami jsme stanovili konečný výsledek na 11:7 pro nás. Takže jsme i bez Mirka utkání zvládli a sezónu rozjeli celkem slušně. Ale nepřeceňujeme nic, co si budeme povídat, silnější soupeři nás teprve čekají á první dva zápasy vlastně byli brány jako celkem povinné výhry. Příští víkend už hrajeme doma a přivítáme na svých stolech celek z Malenovic. Hraje se v sobotu v místní tělocvičně od 17 hodin.

Body: Borovský M. 3,5b., Nezhoda J. a Šrubař P. 3 b., Pekárek D. 1,5 b.

 

1.kolo: Sokol Lískovec "B" - TJ Janovice  4:14

Tak už je to zase po nějaké době tady, mistrovské soutěže se rozjeli a my v 1.kole zajížděli na horkou půdu do Lískovce. S tímto soupeřem jsme se utkávali v předloňském roce a sváděli urputné bitvy. Podobná se dala čekat i letos, soupeř na soupisce relativně posílil, kdy oproti poslednímu soupeření přibyli hráči Špetla a Steffek. První (bratr hráče Palkovic Bezecného Petra) má ohromné zkušenosti a druhý dokonce zkušenosti z reprezentací v minulosti, jak mládežnických, tak i dospělých. Takže nás nečekalo vůbec nic lehkého!!! Domácí ale nastoupili v sestavě - Kelecsény, Špetla, Brantál a nestárnoucí Říha, na střídání měli připraveného mladého Štalzera. My jeli s tím nejsilnějším co máme, i s novou posilou, tedy v sestavě - Martin, Jirka, Pavel, Mirek a jako střídající byl nachystaný David. Po úvodních čtyřhrách byl stav remízový 1:1. V první čtyřhře se poprvé vedle sebe postavil nově sestavený pár Jirka - Mirek a nutno dodat, že by jim to šlo i do budoucna. Po prvním zahřívacím setu se naše dvojice rozehrála k výbornému výkonu a domácí pár Špetla-Říha porazili 3:1. Ve druhé se náš pár Martin-Pavel hledal, zahrál velice slabě a odešel poražen domácí dvojicí Kelecsény-Brantál 0:3, kdy utkání zavánělo debaklem - opravdu mizerný výkon. Pak se rozjeli dvouhry a hned v prvním zápase domácí hráč Kelecsény ukazoval své kvality jednoho z nejlepších hráčů okresu, Jirku i po jeho neustále se lepšícím výkonu porazil 3:1. Ale od té doby jsme byli k nezastavení a postupně navyšovali skóre ve svůj prospěch - i k údivu domácích, kteří takový vývoj zcela jistě nečekali. Skóre se zastavilo až na stavu 2:7 pro hosty, kdy pak další bod přidal opět domácí Kelecsény. Ale nutno říct, že s obrovským štěstím, Martin s ním sehrál výborné utkání, měl ho na lopatě. První set vyhrál, ve druhém odvrátil 4 setboly, ale v koncovce prohrál, ve 3.setu měl 3 setboly, byl v obrovském laufu, načež Pavel př sledování zápisu o utkání nechtěně nad stolem vypnul světla. Po zhruba 1-ti minutové přestávce Martin vypadl z tempa a nakonec set prohrál, poté už si zkušený domácí hráč utkání pohlídal a vyhrál 3:1. Ale to jen kosmeticky snižoval skóre na 3:7 pro nás. Poté jsme přidali i další výhry, zejména se vytáhla nová akvizice z Kozlovic Mirek, který nedal šanci Kelecsénymu (trošku i překvapivě). A tak jsme i vystřídali, David nahradil Pavla, ale za stůl se nakonec nedostal, Kelecsény mu utkání vzdal a tak zůstává v nové sezóně stále neporažen!!!! (i se zápasy za B tým). Celkový výsledek je přímo suprový, ne že by jsme nejeli vyhrát, ale celkem pohodová výhra i předvedené výkony dávají velký optimismus do dalších bojů. Už příště se pokusíme opět venku vyloupit Brušperk, tak nám držte palce.

Body: Nezhoda J. a Jirousek M. 3,5b., Šrubař P. a Borovský M. 3b., Pekárek D. 1 b.