A mužstvo - sezóna 2012/13

3.kolo Českého poháru ČAST - 1.stupeň MSSST: TJ Janovice - TJ Sokol Nová Bělá "A"  0:10

V už 3.kole 1.stupně Českého poháru jsme na svých stolech přivítali neskutečně silného a i trošku sebevědomého soupeře z Ostravska, který byl v utkání favoritem, poněvadž hraje o nějakou tu soutěž výše, přesněji řečeno o 4.třídy, v krajské soutěži. Přijel v nejsilnější sestavě - Cabák, Holaň, Balušek a Záškodný. My jsme nastoupili taky s tím nejlepším co máme a nechtěli jsme prodat kůži lacino a taky jsme chtěli zkusit překvapit. Bohužel, nejvyrovnanější souboj přinesla jen úvodní čtyřhra, kdy Jirka s Martinem neskutečně bojovali, hráli snad nejlépe v sezóně, ale po boji padli v pěti setech a prohráli 2:3, i když už vedli 2:0 a ve 4.setu sahali po vítězství. Ale nakonec se projevila zkušenost a výkonnost hostů. V dalších zápasech se už projevila lepší výkonnost hostujících hráčů, některé zápasy se však rozhodovaly až v koncovkách, přesto jsme v utkání nezískali ani bod a prohráli 0:10. Výsledek může vypadat jako debakl, ale jak už jsem psal, k jednomu nebo dvoum vítězstvím chyběl jen malý krůček a trošku štěstí. No, myslím, že jsme v poháru ostudu neudělali, zahráli si i s jinými soupeři než z našeho okresu a i když jsme ten pohár teda nevyhráli, příště se o to pokusíme znovu.

Body: Nezhoda J., Borovský M. a Pekárek D.  0 bodů.

 

20.kolo: TJ Janovice - TJ Sokol Ropice "D"  12:6

V posledním našem letošním kole jsme na stolech přivítali soupeře z Ropice, který momentálně okupuje v tabulce 3.místo a vzhledem k tomu, že my už jsme jistí postupující, takže se očekával duel bez většího tlaku, s cílem zahrát si s radostí a porazit soupeře, a také vyhrát celou soutěž, ve které jsme od začátku byli na 1.místě, což jistě zaslouží potlesk. Soupeř přijel v oslabené sestavě, jen se dvěma hráči základního kádru - Rusnák, Boszczyk, Kliment a Guzdek. My jsme nastoupili v totožné sestavě jako minule, tedy opět s naší posilou Pavlem Šrubařem, kdy Davida za stoly opět nepustili pracovní povinnosti. Jako tradičně jsme začali čtyřhrami a v nich jsme soupeři nedali šanci. Jako tradičně Jirka s Martinem deklasovali soupeře a za celou soutěž si připsali jen jednu porážku - super!!!!! Nově složený pár Roman s Pavlem se oproti minulému utkání zlepšili a také soupeře deklasovali, takže jsme se ujali vedení 2:0. Dvouhry se rozjely, tak nějak z povinnosti se odehrály, někomu se dařilo víc, někomu méně a tak se zrodil celkem pohodový výsledek 12:6 pro nás. Takže po skoro půlročním snažení jsme splnili cíl, který jsme si dali před sezónou a postoupili z 1.místa do vyšší soutěže, tedy do 2.třídy, ve které určitě nebudeme chtít hrát druhé housle a pokusíme se opět čeřit vodu na předních místech tabulky a třeba zkusit i zase postoupit. Myslím, že na to máme a 1.třída by nám slušela. Takže ještě překvapíme v dalším kole v poháru, kde na nás už v pátek 29.3. čeká krajský tým z Nové Bělé a pohár se budeme snnažit teda vyhrát.

Body: Nezhoda J. 4,5b., Borovský M. 3,5b., Šrubař P. 2,5b. a Jedlička R. 1,5 bodu.

 

2.kolo Českého poháru ČAST - 1.stupeň MSSST: TJ Janovice - TJ MSV Studénka  9:1

Tak jsme se dočkali, po zhlédnutí losu, který nám v případě úspěchu v 1.kole zaručoval velmi zvučného a silného soupeře, jsme ve 2.kole na svých stolech v sobotu přivítali tým TJ MSV Studénka, který je momentálně na 3.příčce v divizi, což je o 5 tříd výše než hrajeme my a ještě před 2 roky tento celek hrál 3.ligu, což asi všichni tušili, jak toto utkání asi dopadne. Nicméně jak se říká, sport je takový a makový, míček kulatý a stát se může leccos, což se i potvrdilo !!!!!!!!!!! Apríl je sice až za nějakých 14 dní, ale věřte tomu nebo ne, jsme prostě ve 3.kole poháru......ale popořádku. Soupeř přijel v sestavě Němec, Londin, Strakoš a Veřmiřovský, my jsme nastoupili s tím nejlepším co momentálně máme - Jirka, Martin, David a Roman. Pohár se hraje jen s jednou čtyřhrou a 3 hráči na vítězných 6 bodů, ale po domluvě soupeřů se může odehrát plný počet 10 utkání. Začli jsme čtyřhrou, ve které nastoupil náš nejlepší pár Jirka s Martinem a soupeře doslova deklasovali, po setech 11:6, 11:4 a 11:5 jsme se dostali do vedení 1:0. Poté se rozběhli dvouhry a když své zápasy Jirka s Martinem dovedli do vítězného konce a my se ujali vedení 3:0, začalo se rodit obrovské překvapení. Soupeř asi nepřijel zrovna v oslnivé formě, možná i své nejlepší hráče nechal doma, ale my jsme byli v laufu, soupeře zcela jasně převyšovali a nakonec ho asi řádně i překvapili. Jediný zápas sice ztratil David, který ač vedl 2:0 na sety a v rozhodujícím 5.setu ještě 9:7 a měl servis, koncovku nezvládl a prohrál 2:3. Což ale už bylo za stavu 7:0 pro nás, zbylé 2 zápasy jsme zvládli a celkovým skŕe 9:1, kterému snad ani nejde věřit jsme poslali hráče ze Studénky po hodině hry domů na Novojičínsko. Mohli jsme i v klidu vystřídat, kdy Jirku nahradil Roman a soupeře doslova vystřílel ze stolu. Takže i když soupeř naháněl strach, my se prostě nikoho nelekneme a porazíme soupeře i z vyšší třídy. Takže suma sumárum, jsme ve 3.kole, kdy nás opět na domácích stolech za 14 dní, v sobotu 30.3.2013 od 17 hodin čeká další nesmírně silný soupeř, tentokrát z Ostravska, přijedou hráči ze Sokola Nové Bělé "A", kteří mají ve svém středu vynikající hráče ze zkušenostmi z ligy a divizí. Nutno dodat, že to bude opět nesmírně zajímavý a těžký soupeř, momentálně hrají krajskou soutěž sk.B a jsou na čtvrtém místě, takže se opět máme na co těšit. Mají ve svém středu velice silné hráče - Cabák Josef (hrával za Vratimov) a Balušek (kdysi hrával v už neexistujících ligových Vítkovicích). Takže co nakonec?..........MY TEN POHÁR STEJNĚ VYHRAJEM........ !!!!!!!!

Body: Borovský M. 3,5 b., Nezhoda J. 2,5b., Pekárek D. 2 b. a Jedlička R. 1 bod.

 

19.kolo: TJ Janovice - TJ TTC Vendryně "B"  15:3

V předposledním kole tohoto soutěžního ročníku, jsme na domácích stolech po domluvě se soupeřem už v pátek (v sobotu nás čekal pohár) přivítali "B" tým z Vendryně, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky a soutěž se snaží zachránit. U nich na podzim jsme přesvědčivě a v pohodě vyhráli 15:3, takže doma to byly víceméně povinné body v tréninkovém tempu. Soupeři se sice podařilo posílit jedním hráčem z "A" týmu (Mojtek), ale to nám vůbec nevadilo, kvalita a současná forma našich hráčů byla na naší straně. Soupeř tedy přijel v setavě Mojtek, Delina, Ondraszek a Staněk. Chyběli mu nemocní hráči a tak se dala očekávat jasná výhra. My jsme nastoupili v sestavě bez Davida, kterého k utkání nepustili pracovní povinnosti, ale na čtyřhry a úvodní dvouhry jako správný člen týmu nechyběl a fandil co to šlo. Skvěle ho nahradil debutant a nováček v týmu Šrubař Pavel, takže v budoucnu se o výhry i ve vyšší soutěži nemusíme obávat. Utkání se vyvíjelo podle předpokladů, sice jsme ztratili jeden zápas ve čtyřhře, kdy nově složený pár Jedlička-Šrubař prohrál, ale Jirka s Martinem nedali soupeři šanci a stav byl 1:1. Poté už jsme nenechali nikoho na pochybách a i přes překvapivou prohru Martina s Ondraszkem jsme zápasu jasně dominovali a jasně soupeře přehráli v poměru 15:3. Stálicí se opět ukázal být Jirka, který vyhrál co se dalo, sekundoval mu i Martin s Romanem a své slušné renomé a formu potvrdil i Pavel, který ve svých zápasech vždy ztratil po jednom setu, ale jinak soupeři nedaroval nic a vyhrál vždy 3:1. Takže postup je hotový, ještě jen v posledním kole porazit Ropici a udržet 1.místo a můžeme oslavovat. A v sobotu jsme nažhaveni na divizního soupeře ve 2.kole poháru z MSV Studénky a pokusíme se o překvapení.

Body: Nezhoda J. 4,5 b., Šrubař P. 4 b., Borovský M. 3,5 b., Jedlička R. 3 body.

 

18.kolo: TTC Bystřice "B" - TJ Janovice  4:14

Tak už nám chybí jen 3 kola do konce soutěže (sice 4, ale vzhledem k lichému počtu máme poslední kolo volno) a my jsme jeli udělat další postupový krok do daleké Bystřice nad Olší, kde nás čekal domácí "B" tým, který bojuje o záchranu v sotěži. Takže nás nečekalo nic lehkého, doma jsme soupeře porazili hladce 14:4, což svědčilo o tom, že by jsme soupeře měli porazit i venku. Jeli jsme v plné síle, v osvědčené sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Domácí nás přivítali v tělocvičně místního sportovního komplexu, kde se nacházelo několik sportovišť, včetně krytého bazénu. Nutno dodat, zírali jsme s pusou dokořán, i v nedaleké Vendryni mají krásný sportovní komplex, tož jsem si i říkal, kde ti Poláci na to berou finance....že by tajné česko-polské fondy? :o))) Ale zpátky k utkání, domácí nastoupili ve slabší sestavě bez svých dvou nejlepších hráčů, Šedivého ml. a Kobielusze, takže si pomohli hráči z béčka a nastoupili v sestavě Bruk, Telecký, Chrápek a Wawreczka. Čtyřhry, které se nám doma nepovedli a obě jsme prohrály, jsme tentokrát zvládli celkem obstojně a ujali se vedení 2:0. Jirka s Martinem potvrdili pozici nejlepšího páru v soutěži a Roman s Davidem také zlepšili svou hru a taktéž vyhráli. Poté se rozjeli dvouhry, kde své kvality potvrdili Jirka s Martinem a nepovolili svým soupeřům ani bod. I když některé sety byly těsné, své zápasy zvládli s přehledem. David trošku slevil, navíc se mu moc nedařilo a tak prohrál dva zápasy, v dalších už to bylo lepší. a Roman měl i trošku smůly, taky prohrál dvě dvouhry, ale ty mohly dopadnout naopak, obě dvouhry prohrál až v 5 setech. Takže to zas tak moc nevadilo, tým vyhrál vcelku jednoznačně 14:4 a pokud zas na svazu nevymyslí nějaké "cipoviny", tak by nás už postup neměl minout. Postupovat mají 2 týmy a my už hůře jak druzí neskončíme, takže můžeme pomalu oslavovat. Teď už jen udržet první příčku, nemůžeme už zakolísat, poněvadž druhý Staříč má lepší vzájemné zápasy a šel by, v případě naší jakékoliv ztráty, před nás. A to by bylo určitě zbytečné, protože když jste celou sezónu na 1.místě, byla by lajdáckost si ho na konci nechat utéct. Takže to byl taky náš poslední výjezd ven, protože zbylé dva zápasy (Vendryně a Ropice) nás čekají doma. Ale ještě nás čeká takový malý bonbónek, v druhém kole poháru nás v sobotu čeká hvězdný tým divizní Studénky a my si to užijeme a soupeře potrápíme. Takže v sobotu čest a přijďte nám fandit.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5 bodů, Pekárek D. a Jedlička R. 2,5 bodu.

 

17.kolo: TJ Janovice - Sokol Krmelín "B"  16:2

V jednom z posledních kol jsme na domácích stolech přivítali hráče z týmu Sokol Krmelín "B", který se představil ve své nejsilnější sestavě a přijel dokonce v 5 hráčích - Palmi, Jamroz, Miklosz st., Miklosz ml., Bujok. Vzhledem k tomu, že jsme na jejich půdě na podzim uspěli v poměru 17:1, kdy jsme prohráli jen čtyřhru, dal se očekávat hladký průběh i v domácí odvetě. Tentokráte jsme už nastoupili zase v nejsilnějším složení, kdy se vrátil do sestavy po jednozápasové absenci Martin, doplnili ho jako vždy Jirka, David a Roman. Po úvodních čtyřhrách, kde Jirka s Martinem nedali šanci páru Bujok-Miklosz st. a Roman s Davidem oplatili porážku páru Palmi-Jamroz jsme se dostali do vedení 2:0. Poté se rozjeli dvouhry a my jsme celkem po jasných zápasech navyšovali své vedení. Jen Roman se trošku trápil a ztratil dvě utkání. Ve zbylých však předvedl výborné výkony a dovedl je do vítězného konce. Hosté i přes vystřídání na nás nenašli recept a odjeli s drtivou porážkou 16:2. Takže další povinné body do tabulky. Takže ještě zvládneme 3 zápasy a náš vytýčený cíl se stane skutečností a my budeme moct oslavovat postup do vyšší soutěže. V dalším kole jedeme už v pátek na horkou půdu do Bystřice nad Olší, kde se utkáme s místním "B" týmem a vzhledem k tomu, že jsme je doma smázli 15:3, tak se pokusíme o podobný výsledek i tam. No a pak už u nás přivítáme v 2.kole poháru zvučného soupeře ze Studénky (divize) a pokusíme se o menší zázrak. Takže všichni fandové jsou zváni. Takže brzo čest. :o))

Body: Nezhoda J., Borovský M. a Pekárek D. 4,5b., Jedlička R. 2,5 bodu.

 

16.kolo: Sokol Kozlovice "C" - TJ Janovice  9:9

Tak se nám blíží konec soutěží, už nám zbývá jen 5 zápasů ke splnění vysněného cíle. V tomto kole jsme zajížděli za soupeřem do nedalekých Kozlovic, kde nás čekal místní "C" tým, který nás doma celkem potrápil, než jsme ho zdolali. Jeli jsme i v oslabené sestavě, kde nemocného Martina (vysoké horečky), nahradil opět po dlouhé době Ivoš Lichna. Domácí také nastoupili oslabeni, jednak už jim chyběl nejlepší a nejzkušenější hráč Blabla Ladislav ml., který se jal zachraňovat ostatní kozlovické týmy a taky nenastoupil bratr našeho Romana, domácí Pavel, který dal přednost rodinným oslavám. Už úvodní čtyřhry pro nás dopadly přímo katastrofálně, Jirka s Ivošem nestačili na pár Tofel-Pustka a David s Romanem prohráli s párem Navrátil-Tobola. Poté co neuspěl v první dvouhře Ivoš, svítilo na ukazateli skóre 3:0 pro domácí, což nebylo nic příjemného. Naštěstí jsme se brzo probrali a po výhrách Jirky, Romana a Davida (celkem hladkých), jsme stav srovnali na 3:3. Pak se to tak nějak střídalo, maximálně nějaký tým vedl o 1 bod. tkání bylo velice vyrovnané, ke konci Roman s Davidem těsně prohráli své 5-ti setové zápasy a domácí se dostali do vedení 9:8. Pak ale David nenechal nic náhodě, s přehledem v posledním utkání porazil Pustku a aspoň zachránil remízu 9:9. Nutno dodat, že domácí hráli výborně, takže si asi i body zasloužili. Nicméně menší ztráta bodů nám zase tak moc nevadí, postup už je skoro zajištěn a tak už to jen dohrát se ctí a obsadit v soutěži 1.místo. Byla by to škoda, když jsme celou soutěž na čele s náskokem, pak to ještě nějak pohnojit, první místo je přece lepší než druhé. Takže příště už budeme v plné síle a s předposledním celkem tabulky, Krmelínem "B" si poradíme.

Body: Nezhoda J. 4b., Pekárek D. 3b., Jedlička R. 2b a Lichna I. 0 bodů.

 

15.kolo: TJ Janovice - TTC Třinec "C"  16:2

Už v 15.kole jsme na domácích stolech přivítali mužstvo TTC Třince "C" (bývalé Oldřichovice), kteří k nám přijeli ve slabší sestavě - Wawrosz, Polák, Starzyk a Petřík. My jsme nastoupili v osvědčené sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Chtěli jsme si připsat hlavně vítězství, pokud možno co nejrychleji, protože většina z nás spěchala na ples do Ondráše a také jsme chtěli udělat radost svému vedoucímu mužstva Ivošovi, který se momentálně vyhřívá na Kapverdských ostrovech.......takže jak Ivoše známe, místní domorodci už zakládají náš fanklub i v tak odlehlé končině :o))) Utkání se vyvíjelo podle předpokladů, takže nebude moc o čem psát. Čtyřhry jsme zvládli s přehledem, dostali se do vedení 2:0 a skóre utěšeně narůstalo. Po jednom zaváhání Davida a Romana s hráčem hostí Wawroszem se zastavilo až na konečném stavu 16:2. Teď o následujícím víkendu je pauza (asi krajské přebory), takže další utkání odehrajeme v nedalekém "Capindorfu" a poté doma už v březnu přivítáme hráče Krmelína "B".

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5b., Jedlička R. a Pekárek D. 3,5 bodu.

 

1.kolo Českého poháru ČAST - 1.stupeň MSSST: TJ Janovice - TJ Spartak Bílovec "B"  9:1

Tak to máme za sebou. Vedoucí oddílu, Lichna Ivo, přišel na podzim s nápadem, přihlásit naše mužstvo do Českého poháru. Odhlasovali jsme to a řekli jsme si, že ten pohár zkusíme když ne vyhrát, tak aspoň dojít co nejdál. Navíc nás to nestojí skoro ani korunu, protože jakožto nejníže umístěný mančaft hrajeme všechny případné utkání doma a tak nemusíme nikam cestovat a soupeři jezdí za náma. Je to takové malé zpestření v probíhající sezóně. V prvním kole k nám zavítal tým z novojičínského okresu, Spartak Bílovec "B". Soupeř hraje v okresním přeboru Novojičínska 2.třídu, takže zhruba tak na stejné úrovni co my, ale možná o trošku vyšší. Ale každopádně to byl hratelný soupeř. Specifikum toho pohárového utkání je, že se hraje jen jedna čtyřhra a jen ve 3 hráčích, na rozdíl od mistrovských soutěžích. Takže se dá i trošku taktizovat, čehož jsme samozřejmě využili, taktiky se chopil sám vedoucí a manažer v jedné osobě Ivoš, což byl základ pozdějšího úspěchu. Takže do čtyřhry jsme nominovali to nejlepší co máme, tedy Jirku s Martinem. Ti byli nachystáni i do dvouher společně s Davidem. No a Roman byl nastartován jako střídající hráč. Soupeř přijel v sestavě Vařák, Andree a Langer, jeho věkový průměr byl kolem 60 let, takže i přes kvality soupeře jsme prostě vyhrát museli. Čtyřhru Jirka s Martinem zvládli excelentně a smetli soupeře 3:0. Pak své kvality potvrdil Jirka, který porazil Vařáka a vedli jsme 2:0. Pak sice David nezvládl nervydrásající 5-ti setový zápas a prohrál 2:3, ale to byl jediný úspěch hostujícího družstva. Poté už jsme koncertovali a dotáhli utkání do vítězného konce a vyhráli nakonec 9:1. Sice se hraje jen na to, kdo získá vítězný 6 bod, ale po dohodě se soupeřem, který to k nám měl přece jenom trošku daleko, jsme odehráli všechny zápasy. Byl prostor i na střídání a zahrál si i Roman, kterého pustil na plac David. Takže první pohárové utkání jsme zvládli s bravurou a už teď se těšíme na dalšího soupeře. A to už bude asi jiný "level", protože nás čeká soupeř z kategorie nejtěžších, celek TJ MSV Studénka. Momentálně hrají divizi, což je o 5 tříd výše než my a navíc tam jsou na druhém místě, takže bojují o postup do 3.ligy. Takže k nám vlastně přijede skoro ligový mančaft. Ale jak říkal Martin, kde ta Studénka vlastně leží? :o))) Třeba nás soupeř podcení, my budeme hrát životní zápasy a třeba se nám těch 6 vítězných bodů podaří udělat dříve než soupeři. Takže 16.2.2013 (za 14 dnů) od 17 hodin jste všichni srdečně zváni a třeba i s vaší fanouškovskou podporou překvapíme sebe i soupeře. MY TEN POHÁR STEJNĚ VYHRAJEM HEJ........  :O)))))

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5 b., Pekárek D. a Jedlička R. 1 bod.

 

14.kolo: Sokol St.Město "B" - TJ Janovice  0:18

Ve 14.kole toho moc k psaní nebude, takové články po takových zápasech se píšou dost blbě :o)))  Zajížděli jsme už v pátek na stoly posledního týmu v tabulce do skoro vedlejší vesnice, do St.Města u Fr.-Místku, s nimiž jsme na podzim doma vyhráli 16:2. To poprvé dostal příležitost v áčku Ivan Borovský namísto svého bratra Martina, který si plnil své "rybářské" povinnosti na jižní Moravě. A hned se uvedl skvěle, když si připsal 3 body. Tentokrát jsme už jeli k zápasu v plné síle, tradiční sestava (Jirka, Martin, Roman a David) chtěla urvat povinné vítězství. Domácí nastoupili v sestavě Priesol, Kocich, Lokaj a Puda, na kterého má velmi hezké vzpomínky Jirka, že? :o))) Vítězství se zrodilo víceméně lehce, když jsme domácí úplně s přehledem přejeli a v jeho domovském stánku ho deklasovali 18:0. Všechny utkání se vyvíjeli s přehledem pro nás, ani v jednom jsme nemuseli hrát naplno. Takže takový lehčí trénink před dalšími a těžšími zápasy. Nutno dodat, že i soupeř působil trošku odevzdaně (až na bojujícího Priesola). Komu by se taky chtělo v soutěži jen prohrávat a navíc tak potupným způsobem. Takže povinnou výhru a další krok za vysněným postupem máme za sebou. Další domácí utkání hrajeme v sobotu 9.2.2013 od 17 hodin s týmem TTC Třinec, kde jsme na podzim uspěli 12:6.

Body: Nezhoda J., Borovský M., Pekárek D. a Jedlička R. 4,5 bodu.

 

13.kolo: TJ Janovice - Nerez AK 1324 Fr.-Místek  17:1

Už ve 13.kole soutěže jsme na domácích stolech přivítali mužstvo Nerezu AK 1324 Fr.-Místek, který se po úvodních dvou odvetných kolech vyhoupl celkem překvapivě na 3.místo tabulky. Ale na podzim jsme u soupeře vyhráli celkem jasně 15:3, takže se dala očekávat vcelku klidná a povinná výhra. Navíc soupeř přijel v oslabené sestavě bez svého nejlepšího hráče Petera, takže nastoupil v sestavě Chvostek, Káňa, Kubala, Bača, kdy věk hráčů převyšoval úctyhodných 60 let. Takže klobouk dolů před hostujícími hráči, ale ruku na srdce, takového soupeře prostě musíme porážet s přehledem. Nastoupili jsme v obvyklé sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Úvodní čtyřhry nám vyšly, vedli jsme 2:0 po celkem klidných zápasech. Pak se rozehrály dvouhry a ty byly poměrně jasně v naší režii. Jen Jirka se trochu potrápil s Chvostkem v 5 setech a Roman s Bačou taktéž v 5 setech. David poprvé v kariéře porazil hostujícího hráče Káňučímž jen potvrdil svou zlepšenou formu v tomto ročníku. No a když si i Martin, který v zápasech stratil jen jeden set, poradil se soupeři, celkové skóre pak pro nás vyznělo jednoznačně 17:1. Jen Roman nezvládl své utkání s Káňou a celkem hladce prohrál 0:3, ale potvrdil zlepšenou výkonnost, což se bude v dalších utkáních hodit. Však se za ten jeden ztracený bod posléze revanšoval týmu v hostinci Ondráš. :o)) Další utkání už hrajeme v pátek 1.2.2013 ve Starém Městě a očekává se další povinná výhra, poněvadž soupeř je na posledním místě tabulky. Takže možná dostanou příležitost i hráči širšího kádru z béčka.

Body: Nezhoda J., Borovský M. a Pekárek D. 4,5b., Jedlička R. 3,5 bodů.

 

12.kolo: TJ Sokol Staříč "A" - TJ Janovice  12:6

V tomto kole jsme zajížděli na stoly našeho souseda v tabulce, nováčka soutěže, který drží zatím druhé postupové místo za námi, celek Staříče, který nám připravil zatím jedinou prohru v soutěži, takže jsme se chtěli pokusit o reparát a uspět. Soupeř je velice silný, má ve svém středu zatím prvního hráče soutěže Petrušku a dalšího výborného hráče, Koláře, který sice nehraje všechny zápasy kvůli pracovní vytíženosti, ale má zkušenosti z mužstva Lískovce, kde předtím působil a zahrál si s ním dokonce i pár divizních zápasů. Takže jsme měli co dělat. Nastoupili jsme v obvyklé sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Čtyřhry se nám povedly nad očekávání, nejprve nejlepší pár soutěže - Jirka s Martinem doslova smetly pár Petruška-Vandas 3:0 a pak Roman s Davidem konečně prolomili smůlu a taky vyhráli - tentokrát nad párem Kolář-Michalák 3:2. Sice až v pěti setech, ale výhra je to nesmírně cenná, sice tam bylo opět několik zbytečně pokažených lehkých míčků, ale z hlediska taktiky jsme to zvládli skvěle a snad i zaslouženě vyhráli. Takže stav 2:0 pro nás byl více než nadějný. Pak sice Jirka nezvládl zápas s Petruškou, ale po výhře Martina, prohře Romana a výhře Davida, jsme se ujali vedení 4:2, což bylo velice nadějné. Bohužel to bylo z naší strany překvapivě skoro vše, soupeř se zlepšil, my jsme neměli svůj den (hlavně naše opory Jirka s Martinem) a i přes velkou bojovnost soupeř otočil výsledek a tím i celý zápas, ze stavu 2:4 pro nás byl najednou stav 9:4 pro domácí a zápas se už víceméně dohrával. Takže jsme utrpěli druhou prohru v soutěži a prohráli jsme 12:6. Takže i přes takovou bídu celkové skóre zase není tak špatné. Černý den měl asi po 3 letech Jirka, který nezískal ani bod, i Martin zůstal trošku za očekáváním, ale vzhledem k celkovému vývoji soutěže a postavení v tabulce nás zas tahle prohra tolik nebolí. Kluci nás opět podrží v dalších důležitých zápasech, ve kterých to bude potřeba a nás předsezónní cíl dotáhneme do konce. A závěrem, kdyby vyšla předpověď našeho vedoucího Ivoše, který jel s náma nás povzbudit a všichni udělali body co měli, tak by jsme vyhráli. Ale nic se neděje, prohru jsme už cestou zpět v autě hodili za hlavu a už se soustředíme na další domácí zápas, který hrajeme v sobotu doma s celkem Nerez AK F.-Místek.

Body: Pekárek D. 2,5b, Borovský M. a Jedlička R. 1,5b., Nezhoda J. 0,5 bodu.

 

11.kolo: TJ Janovice - TJ Písek "A"  11:7

Tak se nám po zhruba měsíci a půl rozběhla opět soutěž, na řadu přichází odvetné zápasy, které rozhodnou jak o postupujících do vyšší třídy, tak i o sestupu do soutěže o patro níž. A vzhledem k letním reorganizačním změnám v strukturách krajských a okresních soutěží, budou hlavně boje o záchranu v soutěžích nesmírně zajímavé, ze soutěže můžou padat až 4 týmy. Takové starosti náš tým ale nemá, nás se týkají ty lepší věci, a to boj o postup do vyšší soutěže. Na první odvetný zápas k nám přijel soupeř z polského příhraničí, celek TJ Písek "A", který je momentálně na 3.místě v tabulce a tajně pošilhává po postupu. Venku jsme soupeře celkem snadno porazili 14:4, takže doma měla být výhra dá se říct povinností. Soupeř ale přijel, byť s menším časovým zpožděním, v plné síle dokonce v 5 hráčích (Suszka, Byrtus, Kobielusz, Pyszko, Jochymek) s cílem nám to co nejvíce znepříjemnit a třeba i překvapit. Což nutno říci se mu i podařilo a nepříjemně "kousal". My jsme taktéž nastoupili v nejsilnější a osvědčené sestavě - Jirka, Martin, David a Roman. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kdy nejlepší pár soutěže nedal šanci soupeři a celkem snadno vyhrál 3:0. I Roman s Davidem směřovali k jasnému výsledku, ale jak se už poněkolikáté stálo, ani vedení 2:0 na sety nestačilo. Snad kvůli psychice, snad i došlo k zbytečnému podcenění soupeře, prohráli 2:3 na sety, což nebylo zrovna dvakrát příjemné. V dalším zápase Roman vybojoval vítězství v 5 setech, bohužel David celkem překvapivě prohrál s Kobieluszem, kdy hrál opravdu špatně a stav byl 2:2. Pak zabrali naše opory Jirka s Martinem, i když to nebyly lehké zápasy a šli jsme do důležitého dvoubodového vedení 4:2, které bylo z hlediska dalšího vývoje důležité. Roman sice už žádné body nepřidal, ale David se zlepšil, do konce zápasu už neprohrál a když se přidali i Jirka s Martinem, dotáhli jsme utkání do vítězného konce a snad i zaslouženě vyhráli 11:7. Zápas to byl ale velice těžký, soupeř přijel více než dobře připraven a my jsme nehráli tak dobře, jako v předešlých utkáních před Vánoci. Snad za to mohlo i to, že to byl první zápas po delší pauze a naše nerozehranost. Takže příště už jen líp. Ale počítá se výhra a jak se vždycky praví, za týden už se nikdo nebude ptát, jak se hrálo, ale že se vyhrálo. Příští sobotu nás čeká 2.celek tabulky, tým Staříče a to na stolech soupeře. Navíc mu máme co vracet, doma jsme s ním prohráli, a je to zatím naše jediná prohra v soutěži. Ale i kdyby to nevyšlo, případná prohra by zas tak moc nevadila, ale budeme se snažit a bojovat a oplatit soupeři domácí prohru.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5b., Pekárek D. 3b., Jedlička R. 1 bod.

 

10.kolo: TJ Sokol Ropice "D" - TJ Janovice 6:12

V posledním letošním kole jsme zajížděli na stoly souseda v tabulce, k týmu TJ Sokol Ropice "D", který byl v tabulce hned za námi, takže vlastně souboj dvou momentálně nejlepších týmů soutěže. Nečekalo nás nic lehkého, ale uvědomovali jsme si, že v případě výhry uděláme obrovský krok k postupu do vyšší soutěže, který nám tak "smolně" unikl v minulém roce a za námi dobře známých machinací z kupováním a odprodáváním soutěží .....atd. No nic, neponechali jsme nic náhodě a k zápasu jeli v obvyklé sestavě - Jirka, Martin, David a Roman, ovšem pro postrašení soupeře a případnému střídání i s Ivošem, který byl nachystaný jako tajný trumf. I soupeř byl na nás připravený, taky nastoupil v nejsilnějším složení, s tím nejlepším, co má momentálně k dispozici - Boszczyk, Rusnák, Rusnáková a Skupin. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, kdy David s Romanem nestačili na lepší pár domácích Rusnák-Rusnáková a celkem hladce prohráli 0:3. Jirka s Martinem však potvrdili kvality nejlepšího páru v soutěži a dvojici Boszczyk-Skupin smetla ze stolu 3:0. Poté jsme uspěli v následujících dvouhrách a stav byl slibný 4:1 pro nás. Jirka s Martinem s přehledem své zápasy vyhráli, David si možná i trošku překvapivě poradil s Rusnákem 3:0, i když sety byly vyrovnané a rozhodlo se v koncovkách setů. Pak jsme trošku polevili, kdy hlavně David nedotáhl do konce skvěle rozehraný zápas s Rusnákovou, kdy vedl 2:0 na sety, ale nakonec padl v pěti setech a prohrál 3:2. To soupeře trochu nakoplo a otočil stav na 6:5 pro domácí. Zápas sliboval nevídané drama!!! Za stavu 6:6, nastupovali na stoly David s Romanem a byli si vědomi těžké situace, kdyby se oba zápasy prohrály, bylo by to pak do konce velmi těžké a složité. Naštěstí Roman přehrál nejslabšího hráče domácích Skupina a vybojoval asi nejdůležitější bod dne, vyhrál 3:2. David hrál naopak proti nejsilnějšímu hráči domácích Boszczykovi a v nervydrásající koncovce taky vyhrál 3:2, v 5.setu 15:13 a tak jsme šli před posledním kolem dvouher do nadějného vedení 8:6. Zbytek už zajistili Jirka s Martinem, pak se přidal i David a jelikož bylo rozhodnuto, soupeř na poslední zápas vystřídal a Roman si pohodlně připsal svůj druhý bod, který ukončil naše velmi povedené utkání a vyhráli jsme 12:6. Co k tomu říct? Odskočili jsme soupeřům v tabulce, máme přímo luxusní náskok do odvet, které začnou 12.ledna příštího roku a dovolím si tvrdit, jak praví otřepaná fráze, že to máme ve svých rukou. I když, jak tvrdí Jirka, máme to ve svých rukou od 1.kola, což je asi pravda. Vzhledem k tomu, že Ropice s náma prohrála, klesla na 4.místo, za námi se seřadili Staříč a Písek, se kterýma se utkáme v odvetách hned v prvních dvou kolech a co by znamenaly případné výhry, to není třeba dodávat. Takže závěrem, teď si trošku odpočneme, potrénujeme, zorganizujeme před koncem roku oblíbený turnaj pro veřejnost a pustíme se do odvet, které jak všichni doufáme nám zaručí vytoužený postup do vyšší soutěže. Ještě musím zmínit, že po zápase jsme v Ondráši zakončili společně s manželkami, přítelkyněmi a "B" týmem půlsezónu, Ivoš jako vedoucí zhodnotil a zkritizoval dosavadní naše působení jak "A" týmu, tak i "B" týmu a nutno dodat, že se nemáme za co stydět. Sportu zdar, držte nám palce a na turnaji čest!!!

P.S.: zhodnocení a trošku statistik půlsezóny bude doplněno později, asi v týdnu...prostě co nejdříve.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5, Pekárek D. 3, Jedlička R. 2 body.

 

9.kolo: TJ TTC Vendryně "B" - TJ Janovice  3:15

Ke svému letošnímu předposlednímu zápasu v soutěži jsme zajížděli na stoly soupeře do Vendryně, k týmu "B", který okupuje střed tabulky a tudíž jsme nepočítali s ničím jiným než s výhrou. Domácí sice mají nějaké nové hráče z Lištné, ale vzhledem k tomu, že jsme tam minulý rok vyhráli 16:2, bylo utkání jen otázkou skóre. Nic jsme nechtěli podcenit a tak jsme jeli v tradiční a nejsilnější sestavě - Jirka, Martin, David a Roman. I soupeř si asi moc nevěřil, protože jak jsme dojeli k soupeři, přivítal nás slovy "áááá, dojeli jste v nejsilnější sestavě", takže už před zápasem byla psychická převaha na naší straně. Úvod, na rozdíl od minula, nám vyšel přímo skvěle, čtyřhry jsme zvládli s nebývalým přehledem a ujali se vedení 2:0, nutno dodat, že jsme si se soupeřem pohráli jak mkočka s myší. A co takové vedení znamená, najmě venku, to se nám už několikrát ukázalo v minulých utkání. Rozjeli jsme se k jízdě, kdy domácí nám po zápasech jen podávali ruce se skloněnými hlavami. Jen Roman asi trošku zapoměl formu doma, ale říkal, že si to šetří na příští týden. Navíc nenechal doma jen formu, málem jsme zase skončili v Českém Těšíně a nebýt Davida, který zastoupil chybějící GPS, tak jezdíme v Těšíně asi ještě teď.... :o)))  Takže jsme utkání, myslím, že v tréninkovém tempu, dovedli do vítězného konce a zvítězili hladce 15:3. A jak soupeř po zápase naznačil, že příště už bude mít v mančaftu nějakého nového hráče polské národnosti (údajně nám dobře známý hráč z Lištné), myslím, že ani 10 poláků by jijm včera nepomohlo, byli jsme jednoznačně lepší. A už teď lituju toho hráče, do jakého týmu to půjde, ale třeba jim aspoň pomůže k záchraně. Takže jsme se všichni nachystali na příští zápas, který nás čeká tuto sobotu v Ropici. Bude to souboj druhého týmu s prvním a my už v něm můžeme udělat jeden z rozhodujících kroků za naším cílem, kterým je postup. Stačí jen málo, vyhrát tam a odskočit soupeřům o další body. Takže nám držte palce a fanděte na dálku, budeme se snažit a bojovat. Ať to pak můžeme po zápase v Ondráši celé zhodnotit, ten soutěžní půlrok.

Body: Nezhoda J., Borovský M. a Pekárek D. 4,5bodu, Jedlička R. 1,5 bodu.

 

8.kolo: TJ Janovice - TTC Bystřice "B"  14:4

Polovina soutěže se nám pomalu chýlí k závěru a my jsme v dalším kole na domácí půdě přivítali neznámého soupeře z daleké Bystřice, a to tým "B". Hosté dojeli v sestavě Kolodziej, Telecký, Bruk a Šedivý R., kdy hlavně prvně jmenovaný hráč budil respekt, zatím se držel v úspěšnosti celé soutěže na 3.místě pouze se 4 prohrami. My jsme nastoupili ve stabilní sestavě - Jirka, Martin, David a Roman. Po roztrénování se došlo na úvodní čtyřhry. Na jednom stole nastoupili oba zatím neporažené páry v soutěži - na straně domácích Nezhoda s Borovským, na straně hostů Bruk s Kolodziejem. Nutno dodat, že hosté měli velmi nepříjemný styl, který umocňovali "chemické" pálky (tráva na potahu). Po nervydrásajícím souboji nakonec Jirka s Martinem nezvládli koncovku 5.setu a připsali si první prohru v soutěži, nutno dodat, že měli i trochu smůly, kdy si soupeř pomohl i několika prasátky. No a když na vedlejším stole nezvládli svůj zápas i Roman s Davidem, kterým se v poslední době nedaří, byl po čtyřhrách stav 0:2 pro hosty. Což se nám ještě po obnovení činnosti pingpongu v Janovicích nestalo, aby jsme prohráli obě čtyřhry. Tento stav nás ale nabudil, rozehráli jsme se k vynikajícím výkonům, a po pár dvouhrách se stav na ukazateli skóre zastavil až na stavu 11:2......ufffff, to byl ale obrat. Své zápasy zvládli všichni a dovolili jsme si pak ještě i luxus, kdy Jirku nahradil na poslední dvouhru Ivoš Lichna, sice se soupeřem prohrál 1:3, ale jeho výkonnost jde nahoru a asi ho vezmeme s sebou na příští zápas do Bystřice. Takže jsme nakonec utkání zvládli a vyhráli 14:4, i když jsme zaspali úvod. Tak se hraje prostě o postup!!! Lepší se dokonce i Roman, který po různých bowlincích a rodinných oslavách konečně zabral a taky mu svědčí tréninky s Martinem, jen tak dál. Navíc nám v tomto kole nahráli i výsledky konkurentů, kdy za námi na nás dotírající Ropice jen remizovala doma s Vendryní 9:9 a zatím náš jediný dosavadní přemožitel Staříč dokonce prohrál na domácích stolech s TTC Třincem 8:10...takže co z toho plyne? Že to už máme jen ve svých rukách a nic jiného než postup do vyšší třídy prostě nepřichází v úvahu. Do konce poloviny soutěže nám už zbývají jen 2 kola, to poslední, vzhledem k lichému počtu učastníků v soutěži, už máme volné a budeme se připravovat na odveté boje v příštím roce. Příště hrajeme ve Vendryni s tamním B týmem v sobotu od 14:00 hod.

Body: Pekárek D. a Borovský M. 4 body, Nezhoda J a Jedlička R. 3 body.

 

7.kolo:  TJ Sokol Krmelín "B" - TJ Janovice  1:17

V tomto kole jsme zajížděli na stoly soupeře, a to konkrétně do Krmelína, kde nás čekalo mužstvo "B", které okupuje spodní příčky tabulky, takže se čekalo víceméně povinné vítězství. I proto, že domácí tým má problémy se sestavou, kdy před rokem se jim skoro rozpustilo jejich A mužstvo, takže to teď lepí jak se dá. Navíc se hrálo v hodně netradičním čase, dopoledne v 10 hodin, na což vůbec nejsme zvyklí a hlavně Martin celou cestu v autě zíval, takže nás všechny málem uspal. Ale Jirka nás dovezl v pořádku a včas. Jeli jsme v nejsilnější možné sestavě - Jirka, Martin, David a Roman. Domácí nastoupili v sestavě Palmi, Jamroz, Miklosz st. a Miklosz ml. Úvodní čtyřhry se nám povedli tak na půl, Jirka s Martinem to zvládli a nadále jsou po výhře 3:1 nad párem Jamroz-Miklosz ml. v soutěži bez porážky. Roman s Davidem se trápili a po boji podlehli 2:3 páru Palmi-Miklosz st. Nutno dodat, že měli silnější a zkušenější pár než Jirka s Martinem. To je ale neomlouvá, měli by si s takovým párem poradit. Poté se rozehráli dvouhry a nastal doslova koncert v podání našeho týmu. Jirka ve své úvodní dvouhře s Palmim sice prohrával 1:2, ale pak se zkoncentroval a otočil zápas ve svůj prospěch a vyhrál 3:2. Pak vyhrál Martin s Romanem, David se ovšem trápil s Jamrozem, taktéž už prohrával 1:2, ale bojovností a trošku i nahecováním se výsledek otočil ve svůj prospěch a vyhrál 3:2. To nás uklidnilo a při vedení 5:1 jsme už byli na koni. V ostatních dvouhrách jsme excelovali, jen David se ještě jednou protrápil k výhře se slabým Mikloszem ml., sice vedl 2:0, ale pak polevil, soupeř vyrovnal na 2:2 a byly to nervy. Nakonec rozhodli myslím větší zkušenosti a vyhrál jsem 3:2. Pak už jsme neztratili ani bod a dovedli utkání k výhře 17:1. Takže nebýt jedné čtyřhry, odjeli by jsme s Krmelína s čistým štítem. Ale vůbec to nevadí, i skóre možná bude později důležité a my ho zatím máme suverénně nejlepší v soutěži. Trošku si musím i posypat hlavu popelem, protože při nervózním utkání s Jamrozem, jsem se nechal unést a trošku s nervama ujel, takže příště slibuju, žádné házení pálkou a kopání do stolu, navíc na hostujících stolech. Ještě musím pochválit Martina, který se obětoval, vynechal hokejový zápas a jel s náma a jak se sluší a patří, nezapoměl, že následující den měl svátek a počastoval nás při cestě zpět nějakou tou štamprličkou (vyjma řidiče samozřejmě). I když Davidovi to moc nešmakovalo (pilo se Ouzo :-(((), Roman s Martinem to spolu zvládli. Takže jsme výhru trošku oslavili a už se těšíme na další domácí utkání, které hrajeme v sobotu, 17.11.2012 v tělocvičně od 17 hodin a naším soupeřem bude tentokrát tým z polského pohraničí - TTC Bystřice "B". Takže opět budeme bojovat a tím to zvu i naše fandy, kdo se bude nudit o státním svátkýu doma, může nás přijít povzbudit - jako minule náš velký fanda "Kempes". Zatím čest a sportu zdar.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5, Pekárek D. a Jedlička R. 4 body.

 

6.kolo: TJ Janovice - Sokol Kozlovice "C" 10:8

V dalším kole jsme na svých stolech přivítali velice nebezpečného soupeře z Kozlovic a to tým "C", který byl v tabulce hned za námi a tak se vlastně utkali první a druhý celek tabulky. Hosté přijeli ve velmi silné sestavě - Blabla, Jedlička (bratr našeho Romana), Tofel a Pustka. Hlavně zbuzoval respekt hráč hostí Blabla Ladislav ml., který před operací hrával za a mužstvo Kozlovic a má bohaté zkušenosti z vyšších soutěží, navíc to je levák a ti jsou vždycky nepříjemní. My jsme nastoupili po delší době opět v nejsilnější sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Nejdříve se rozehráli čtyřhry, kde jsme opět v obou dvou uspěli, což se do dalších zápasů ukázalo jako klíčové.Jirka S Martinem sice hráli proti slabšímu páru (Pustka-Jedlička), ale museli bojovat a vyhráli až po 5-setové bitvě, kdy v 5.setu otáčeli nepříznivý stav. To Roman s Davidem si vzpomněli na své lepší výkony a dá se říct, že celkem v pohodě přehráli silnější pár hostů (Blabla-Tofel) 3:1. Takže důležité vedení 2:0!!! Poté se rozběhli dvouhry, nejdříve nastoupil David a s Jedličkou si poradil vcelku hladce 3:1. Pak šel na stůl Martin s Blablou, kde převládli zkušenosti hostujícího hráče, Martin nenašel zbraň na soupeřovu hru a prohrál 0:3. Pak jsme získavali v dalších zápasech celkem povinně body, porazili jsme toho, koho měli. I když Roman se potýkal se slabší formou a nezískal žádný bod, dokonce prohrál i se svým bratrem, se kterým vyhrával snad 20 let. Pak zakolísal i David S Toflem a schylovalo se k dramatu. Naštěstí Jirka potvrdil kvality nejlepšího hráče soutěže a porazil nebezpečného Blablu. Tím pádem jsme neustále vedli a před posledními dvouhrami jsme byli ve vedení 9:6. Takže z posledních 3 dvouher nám stačila 1 výhra. David však nestačil na Blablu a když na dvou stolech, na kterých se ještě hrálo, prohrávali Martin a Roman shodně 1:2 na sety, nevěštilo to nic dobrého. Naštěstí Martin zabojoval, zakousl se do soupeře a mladého Tofla porazil v 5 setech, kdy se asi projevila nezkušenost mladého hráče hostí, pátý set Martin vyhrál 11:2!! Roman své utkání nezvládl a prohrál, takže celkový stav 10:8 pro domácí...ufff!!! Co dodat závěrem? Absolutorium zaslouží Jirka, vše vyhrál, velice dobré výkony předvedli David s Martinem, kteří si připsali 2 výhry. A Roman trochu potrénuje a v Krmelíně, kde hrajeme další utkání, bude o 100% lepším hráčem.

Body: Nezhoda J. 4,5, Borovský M. a Pekárek D. 2,5, Jedlička R. 0,5bodu.

 

5.kolo: TTC Třinec "C" - TJ Janovice 6:12

V tomto kole jsme zajížděli do dalekého Třince, kde nás čekal těžký soupeř TTC. Jsou to vlastně bývalé Oldřichovice, které se sloučili z třineckým mužstvem, takže staří známí z minulé sezóny. Jeli jsme v sestavě bez Romana, který dal přednost rodinné oslavě, takže po dlouhé pauze jsme do mančaftu zapracovali opět Ivoše, který se nechal přemluvit a zaskočil v našich už tak dost prořídlých řadách. Takže na utkání jsme nastoupili v sestavě Jirka, Martin, David a Ivoš. Museli jsme pro zápasy ve čtyřhrách roztrhnout nejlepší pár soutěže Nezhoda-Borovský, protože David s Ivošem spolu hrát nemůžou., nějak si nevyhoví. Takže Jirka hrál s Davidem a Martin s Ivošem. Nutno říct, že změny nebyli vůbec znát a oba zápasy jsme zvládli celkem v pohodě. Hlavně Martin s Ivošem soupeře doslova rozdrtili. Takže po čtyřhrách vedeme 2:0. Poté se rozjeli dvouhry a my postupně šli do vedení 5:0, kdy své zápasy s přehledem zvládli Jirka, Martin a David. I Ivoš měl k bodu blízko, ale nezvládl koncovky setů. Ale po tak dlouhé herní pauze se není čemu divit. V dalších dvouhrách jsme potvrdili předpoklady a dotáhli utkání v klidu do vítězného konce. Chtěl bych tady zmínit Ivoše a pochválit ho, že zaskočil v A mužstvu po delší herní pauze a nenechal mančaft ve štychu. Hlavně důležitým bodem ve čtyřhře pomohl mužstvu k výhře a i když pak všechny dvouhry prohrál, mužeme s ním počítat i pro další zápasy. a jak praví staré známé otřepané klišé, vítězná sestava se nemění, takže Roman asi bude muset zase na nějakou oslavu......  :-)))  Ještě trochu kritiky k zamyšlení, je nás v obou mužstvech skoro 20 a my máme problém poskládat 8 hráčů k mistrovským zápasům, to je co?V dalším kole hrajeme opět doma, a to v sobotu 3.11. od 17 hodin a bude to souboj prvního s druhým v momentální tabulce, přijedou hosté z Kozlovic a záleží, v jaké sestavě dojedou. Ale mají velmi mladý a perspektivní tým, v čele se zkušeným Ladislavem Blablou, takže nás nečeká nic lehkého. Ale doma je povinnost vyhrávat, pokud chceme postoupit, už jsme jednou doma nečekaně ztratili, takže nic jiného než výhra nás nezajímá. Sportu zdar.

Body: Nezhoda J. 4,5, Borovský M. a Pekárek D. 3,5, Lichna I. 0,5 bodu.

 

4.kolo: TJ Janovice - Sokol Staré Město "B" 16:2

V dalším domácím zápase jsme na svých stolech přivítali hráče z nedalekého St.Města u Frýdku-Místku. Soupeř to byl z kategorie přijatelných, sice sestoupil z vyšší soutěže, ale před sezónou z klubu odešlo asi 80% hráčů, hlavně těch lepších a zkušenějších, takže to tam lepí jak se dá. Proto přijeli v sestavě, která asi bude mít potíže udržet i tuto soutěž a budou patřit k hlavním adeptům na sestup. Přijeli v sestavě Kocich Miroslav, Kaňok Jaromír, Kaňok Tomáš a Demeter Igor. Proto jsme mohli nastoupit i my ve slabší sestavě, kdy absentujícího Martina Borovského nahradil jeho bratr Ivan, pro kterého to byla zároveň premiéra za A mužstvo a musíme říct, že výborná. Zbytek sestavy tvořili zkušení Jirka, Roman a David. Utkání se vyvíjelo velice pohodově a zvládli jsme ho v tréninkovém tempu. Takže hlavní bylo, ať se předvede Ivan, které mu to od začátku sezóny šlape a předvádí výborné výkony. Připsal si hned 3 výhry, zaváhal jen jednou se zkušeným Kocichem. I ve čtyřhře s Jirkou podal vynikající výkon, i když to na vítězství nestačilo. Takže jsme si připsali pohodovou výhru 16:2. V dalším kole jedeme opět na půdu soupeře, a to do Třince, kde se utkáme s místním klubem TTC v sobotu 27.10. ve 14 hodin. I když pojedeme asi bez Romana (rodinná oslava), přesto budeme chtít vyhrát. Zatím čest a držte nám palce.

Body: Jedlička R. a Pekárek D. 4,5b., Nezhoda J. a Borovský I. 3,5 bodu.

 

3.kolo:  Nerez AK Frýdek-Místek - TJ Janovice 3:15

V tomto kole jsme zajížděli na stoly soupeře, a to do blízkého Frýdku-Místku, kde nám byl za soupeře celek Nerezu AK, který v minulé sezóně sestoupil z OS 2.třídy. Tento celek hraje své domácí zápasy v herně Slezanu F-M, kde to většina z našich hráčů zná. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Domácí nastoupili ve své slabší sestavě - Chvostek, Peter, Káňa, Kubala a Bača, chyběl jim velice silný Holášek st., což nám samozřejmě vyhovovalo. Pustili jsme se do domácích zostra hned od začátku. Čtyřhry jsme zvládli na jedničku, což je vždy základ pro dobrý výsledek. Roman s Davidem si poradili s dvojicí Káňa-Kubala snadno 3:0 a Jirka s Martinem po vyrovnaném zápase nakonec porazili velice silný pár Chvostek-Peter 3:2, takže začátek super a vedli jsme 2:0. Asi nás čtyřhry nakoply, protože v dalším průběhu jsme domácím moc šancí nedali a připsali si skoro samé výhry, i když domácí sestavu posléze prostřídali, kdy Kubalu po 2 zápaech střídal Bača. Takže jsme utkání dovedli k vítězství, kdy opět naplno bodoval Jirka a i ostatní mu skvěle sekundovali. Hlavně David s Romanem oproti minulému zápasu zlepšili výkony a po zásluze byli odměněni body. Takže tímto jsme chtěli pozvat naše fanoušky na další domácí utkání, které hrajeme v sobotu, 20.10.2012 v 17:00 hodin v naší tělocvičně ZŠ, kde naším dalším soupeřem bude tým Staré Město u F-M "B". Takže kdo se bude nudit, může nás přijít povzbudit. Sportu zdar a pingpongu zvlášť.

Body: Nezhoda J. 4,5b., Borovský M., Pekárek D., Jedlička R. 3,5 bodů.

 

2.kolo: TJ Janovice - TJ Sokol Staříč 8:10

Ve druhém kole soutěže jsme přivítali na svých stolech velice těžkého a nebezpečného soupeře, také nováčka, se kterým jsme souboje sváděli předloni. Přijel v sestavě (Kolář, Petruška, Michalák, Vandas), kterou jsme právě před rokem porazili na jejich stolech, takže se očekávalo jediné, a to výhra domácího celku. Nastoupili jsme v tradiční sestavě, Jirka, Martin, Roman a David. Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný 1:1, kdy Jirka s Martinem soupeře doslova deklasovali a vyhráli 3:0. Na druhém stole bojovali Roman s Davidem a vypadalo to také na jednoznačnou záležitost, vedli 2:0, ale pak se to  nějak zvrtlo, soupeř vycítil šanci a utkání otočil ve svůj prospěch a vyhrál 2:3. No, Romanovi s Davidem to na psychice zrovna nepřidalo, což se asi i později projevilo. Poté se rozběhli dvouhry a začlo trápení Romana a Davida. Jirka s Martinem opět potvrdili formu a pozici nejlepších hráčů soutěže a až na jedno zaváhání dovedly své zápasy do vítězného konce. Roman s Davidem ne a ne se do toho dostat, své spoluhráče moc nepodpořili a tak se zrodil překvapivý a hlavně pro nás nepříjemný výsledek, prohráli jsme. Takže hned na startu soutěže nepříjemné zakolísání, což nás velice mrzí, protože jak už jsem psal minule, chceme čeřit horní příčky a pokusit se postoupit. Ale co, někdy se nedaří a je potřeba zase zabrat, nejlépe hned v dalším zápase, kde nás čeká celek Nerezu AK Frýdek-Místek na jejich stolech. Je to další z těžkých soupeřů, ještě minulý rok hráli vyšší soutěž, sestoupili a určitě se budou chtít do ní vrátit. Takže budeme bojovat a bojovat a zase jen bojovat.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5 b., Pekárek D. 1 b. a Jedlička R. 0 bodů.

 

1.kolo: TJ Písek - TJ Janovice 4:14

V prvním letošním kole jsme zajížděli na dalekou (60 km) horkou půdu, skoro až na polské pomezí, do Písku, kde nás čekal velmi těžký soupeř, který se minulou sezónu umístil na 6.místě a hlavně doma je nepříjemný. Navíc má ve svém kádru loni nejlepšího hráče soutěže, Suszku Jiřího, který má zkušenosti i z vyšších tříd a měl loni na kontě jen 7 proher. Doma jsme toho soupeř minulou sezónu porazili 14:4 a venku vyhráli 12:6, takže na rozjezd nic lehkého. Nastoupili jsme v tradiční a nejsilnější možné sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Po čtyřhrách jsme vedli 2:0 a můžu říct, že to byl velice důležitý začátek. Roman s Davidem nedali soupeřům vůbec žádnou šanci a vyhráli 3:0 a Jirka s Martinem se nenechali zahanbit a v poklidu také vyhráli 3:1. Pak začali dvouhry, ve kterých jsme potvrdili kvality a po prvním kole, kdy jsme všechny dvouhry vyhráli, jsme šli do vedení 6:0, takže start skvělý a v podstatě zbývalo už jen toto utkání v poklidu dovézt do vítězného konce. To se také stalo, a po velice cenných skalpech nejlepšího hráče domácích, kterého vyprovodili ze stolu David s Jirkou a soustředěných výkonech Martina s Romanem, jsme utkání zvládli a vyhráli 14:4. Takže výsledek nad očekávání výborný, byl jím překvapen i náš vedoucí, Lichna Ivo, který ho vůbec netipoval. A co říct k výkonům hráčů: Jirka s Martinem tradičně výborní, Roman také splnil očekávání, no a David? K tomu není potřeba nic dodávat, výhry hovoří za vše, i kluci z mančaftu byli překvapeni, jak jsem hrál a cestou zpátky jsme to i náležitě oslavili s panem Fernetem :-)  Takže začátek jsme zvládli a teď nás čekají z hlediska postupu dva soupeři z kategorie těžkých, nejprve v sobotu 6.10. od 17 hodin na domácích stolech celek Staříče (nováček soutežě), z kterýn jsme bojovali před rokem v nižší třídě a za 14 dní celek Nerez AK frýdek-Místek, který naopak sestoupil z vyšší třídy, takže se určitě bude chtít hned vrátit. Ale my jsme nachystaní a odhodlaní je porazit a doufáme v pomoc našich fanoušků. Takže kdo se bude v sobotu nudit (fotbal je v neděli), můž dorazit do tělocvičny naší školy a fandit nám.

Body: Pekárek D. 4,5, Nezhoda J. a Borovský M. 3,5, Jedlička R. 2,5 bodu.

 

Zahájení sezóny 2012/2013

Tak Vás tady zase vítám na stránkách tělovýchovné jednoty, na kterých máme i my, stolní tenisté své stránky a na kterých se bude pravidelně přispívat jak ze zápasů našich dvou mužstev, tak snad i nějaké fotografie zde budou. Po minulé sezóně, která pro nás, jako pro nováčka byla úspěšná jen zčásti, nedošlo v kádru k žádným změnám, a tak znovu budeme usilovat o postup do vyšší nsoutěže ve stejné sestavě, jako minule. Takže tady je sestava A mužstva: Nezhoda Jiří, Borovský Martin, Jedlička Roman, Pekárek David, Lichna Ivo a Rajnoch Jaromír. Minulá sezónajak už jsem psal, byla úspěšná jen zčásti. Vytkli jsme si za cíl postup do vyšší soutěže, ale ten se bohužel po sportovní stránce nepodařil. Ještě byla šance postoupit administrativně, ale k tomu by mi tady nestačily asi řádky. Protože to, co se dělo na našem okresním svazu, to nemá obdoby snad nikde na světě...takže no comment!!! Takže pro letošek, cíle zůstavají stejné, tož snad se ten postup podaří. Soupeři nás nečekají vůbec lehcí, ale zase tady pro letošek není mančaft, který by jednoznačně vyčníval, jako loni Frýdlant, takže by to mělo být otevřenější a tudíž hratelnější. Takže tím chci samozřejmě pozvat naše fanoušky na naše domácí utkání, ve kterých Vás budeme opravdu potřebovat. S pozdravem tiskový mluvčí A mužstva Pekárek David.

Výsledky A mužstva sezóna 2011/12 perem tiskového mluvčího oddílu Davida Pekárka

Konečná tabulka sezóny 2011/12

Okresní soutěž 3. třída

1 TTC FRÝDLANT D 22 20 1 1 285 : 111 83
2 Sokol Dobrá B 22 18 1 3 270 : 126 77
3 TJ Janovice 22 18 0 4 270 : 126 76
4 Beskyd Líštná 22 12 2 8 218 : 178 60
5 TJ Tošanovice 22 10 3 9 217 : 179 55
6 TJ Písek 22 10 1 11 192 : 204 53
7 Sokol Kozlovice C 22 8 2 12 194 : 202 48
8 Sokol Skalice B 22 6 5 11 185 : 211 45
9 Sokol Krmelín B 22 6 4 12 167 : 229 44
10 TTC Vendryně B 22 6 2 14 146 : 250 42
11 TJ Oldřichovice B 22 6 0 16 163 : 233 40
12 Orel Paskov D 22 1 1 20 69 : 327 26

 

1.kolo: TTC Frýdlant D - TJ Janovice 14:4

V prvním kole nového ročníku okresní soutěže 3.třídy, kam naši skvělí janovičtí hráči postoupili ze 4.třídy, jsme se utkali na stolech velmi ambiciózního, zkušeného a silného soupeře, TTC Frýdlant n.O. D. Soupeř to je nesmírně silný, jeho hráči jsou do 150 místa v okresním žebříčku, navíc jsme cestovali na zápas bez své jedné z velkých opor, a to bez Martina Borovského, takže nás čekalo velmi obtížné utkání. To se taky potvrdilo :o) Nastoupili jsme v sestavě Jiří Nezhoda, Roman Jedlička, David Pekárek, Jaromír Rajnoch a Ivo Lichna. Největší oporou, ostatně jako vždy, byl náš nejlepší hráč Jirka Nezhoda, který po vynikajících výkonech uhrál 3 body. Další, a bohužel už jen jediný bod (zato velmi cenný), přidal Roman Jedlička, který vyškolil 61. hráče okresního žebříčku, Veličku Martina (TTC Frýdlant). Dalším hráčům se vůbec nedařilo, i když některé zápasy byly vyrovnané a tak jsme po slabším výkonu nakonec podlehli domácím 4:14. Body: Nezhoda J. 3, Jedlička R. 1
 

2.kolo: TJ Oldřichovice B - TJ Janovice 4:14

Ve druhém kole soutěže jsme opět zajížděli na stoly soupeře, a to do dalekých Oldřichovic, kde jsme se utkali s domácím B-týmem. Už cestou na utkání panovala v autě skvělá nálada, dokonce taková, že řidič Roman Jedlička nás málem zavezl úplně někam jinam. Trošku se mu popletl Třinec a Český Těšín :o)), ale nakonec jsme dorazili včas. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě - Nezhoda Jiří, Borovský Martin, Jedlička Roman a Pekárek David. Už v úvodních čtyřhrách jsme potvrdili své kvality, Jirka s Martinem nedali domácí dvojici vůbec šanci a připsali jsme si první bod. Druhá dvojice, Roman s Davidem zabojovala taktéž a po nervydrásajícím souboji plném zvratů jsme po výhře 3:2 přidali druhý, velice důležitý bod.Postupně se projevila zkušenost našich hráčů, vynikající a sebevědomé výkony našich dvou opor, Jirky s Martinem a po celkem pohodovém průběhu jsme nakonec vyhráli 14:4. Body: Nezhoda J. 4,5, Borovský M. 3,5, Jedlička R. 3,5, Pekárek D. 2,5
 

3.kolo: TJ Janovice - Orel Paskov D 18:0

Až ve 3.kole jsme konečně hráli na domácích stolech a utkání jsme si užili. Přijel k nám hodně známý soupeř z Paskova, se kterým jsme bojovali už minulou sezonu a který postoupil společně s náma z druhého místa, takže takový soubor nováčků. Bohužel (možná bohudík) soupeř přijel ve velmi okleštěné a velmi mladé sestavě, ve třech hráčích, a to nejstarší a nejlepší hráčka hostů, Karolová Sylvie má 21 let. Takže povinnost byla jasná, neztratit příliš mnoho sil a nedopustit vážnější překvapení. Nastoupili jsme opět v nejsilnější sestavě: Nezhoda J., Borovský M., Jedlička R., Pekárek D. Utkání se vyvíjelo podle předpokladů, neztratili jsme ani bod, hosté uhráli jen sedm setů a tak jsme nakonec slavili po jasné výhře 18:0. Ale nutno podotkonout, že nejlepší hráčka hostů nás pořádně trápila, a to tak, že Jirka, Roman a David uspěli až v 5 setech a své výhry museli doslova ubojovat, hlavně teda Jirka měl namále, kdy odvracel několik mečbolů soupeřky. Ale nakonec to dobře dopadlo, připsali jsme si další 4 body a stoupáme tabulkou nahoru. Chtěli bychom taky poděkovat našemu fanouškovi, Ondrovi Jarysovi (asistent trenéra domácích fotbalistů), který nás přišel povzbudit a fandil nám po celý zápas (asi se přišel podívat na krásné hostující hráčky) :o))) Body: Nezhoda J., Borovský M., Jedlička R., Pekárek D. - všichni po 4,5 bodech.

4.kolo: Sokol Krmelín B - TJ Janovice 6:12

V dalším kole jsme zajížděli na palubovky soupeře do Krmelína, a to soupeře, který je nebezpečný, hodně nečitelný a schopný kdykoli překvapit. Má ve svém týmu velmi zkušené hráče, navíc jsme cestovali bez jedné ze svých opor Borovského Martina, kterému utkání znemožnili jeho "rybářské povinnosti" :o)), v sestavě Nezhoda J., Jedlička R., Pekárek D. a Rajnoch J., takže jsme z utkání měli trochu menší obavy. Ale zvláště Jara Rajnoch nahradil Martina výborně, takže se obavy naštěstí moc nepotvrdily, když jsme suveréně vstoupili do utkání a hned od začátku hráli naplno. Úvodní důležité čtyřhry jsme po boji zvládli a vedli 2:0. Pak jsme ale následující 3 zápasy smolně a těsně prohráli v pěti setech a místo stavu 0:5 svítilo na ukazateli 3:2 pro domácí. Pak ale nastoupil ke svému prvnímu zápasu Jirka, nedal domácímu hráči šanci, tím nastartoval tým a po pár zápasech jsme už vedli 7:3. Zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce a zaslouženě si odvážíme povinnou, ale hodně cennou výhru 12:6. Body: Nezhoda J. 4,5, Jedlička R., Pekárek D., Rajnoch J. - vše 2,5 bodu.

5.kolo: TJ Janovice - TJ Písek 16:2

V dalším kole jsme podruhé v sezoně hráli doma a přijel k nám velice houževnatý, ale moc neznámý tým z polského pohraničí, z Písku. Navíc přijel bez svých dvou hráčů základní sestavy, takže se očekávala hladká a povinná výhra domácího týmu. Nastoupili jsme v sestavě Nezhoda J., Borovský M., Jedlička R. a Rajnoch J., který nahradil tentokrát nemocného Pekárka Davida. Ale přesto se cenil přístup Davida, který, ač byl na indisponován antibiotikama, dorazil podpořit své spolubojovníky. Hosté přijeli v sestavě s vyšším věkovým průměrem, dalo by se říct kolem 55 let, ale jak se říká, velice zkušeným, prostě starší hráči to mají hlavně pořád "v ruce", i když rychlostně už tolik nestíhali. Velice pohledný a krásný zápas pro diváka sehrál Martin s hostujícím hráčem Haratykem, kde bylo k vidění několik velice nádherných výměn. Martin nakonec fyzicky předčil soupeře a vyhrál 3:1. A tak jediným hráčem domácích, který ztratil své dva zápasy, byl Jara Rajnoch, nutno ho ovšem musíme omluvit, že bojoval s menším zraněním na noze. Ale svou povinnost zvládla a vynikajícím výkonem nakonec přispěl k pohodovému vítězství 16:2. Body: Nezhoda J. 4,5

 

6.kolo: TJTošanovice - TJ Janovice 5:13

V dalším kole jsme opět zajížděli na stoly soupeře, a to do nedalekých Tošanovic. Utkání se hrálo v prostorách místního obecního úřadu a soupeř to byl velice těžký a hlavně všichni jeho hráči byli nesmírně vyrovnání, úspěšnost kolem 50 %. Hlavně jméno nejlepšího hráče domácích, Martin Lužný, budil respekt. Toho hráče si určitě budou pamatovat hlavně příznivci a fandové janovických fotbalistů, kdy tento hráč jeden rok za Janovice hrával a pomohl k postupu do I.B třídy. Ale my jsme k utkání jeli v nejsilnějším složení, takže nic jiného než vítězství a další 4 body do tabulky se nečekalo. Zápas jsme začali velice dobře, kdy jsme úvodní čtyřhry celkem s přehledem vyhráli. Jirka s Martinem deklasovali soupeře 3:0 a Roman s Davidem vyhráli 3:1. Poté se rozehráli dvouhry a po celkem pohodovém průběhu jsme dokráčeli k jasnému vítězství 13:5. Výhra mohla být i drtivější, ale v posledních dvouhrách David s Romanem už nedali do utkání vše, odehráli je z povinnosti a soupeř tak snížil na přijatelný rozdíl. Oporou byli opět jako vždy naši dva nejlepší hráči, Jirka s Martinem. Taky jsme se už trochu šetřili na příští kolo a zápasy, které nás čekají. A budou to velmi důležité a těžké zápasy, čeká nás nejprve v domácím prostředí tým ze 3.místa v tabulce, z nedaleké Dobré a další týden tým ze 4.místa na horkých stolech v Kozlovicích. Tyto zápasy asi rozhodnou o tom, jestli budeme atakovat postupové příčky i v této sezóně a splníme další z cílů, a to opět postoupit do vyšší soutěže. Doufáme, že nás přijdou na domácí stoly povzbudit i janovičtí fandové a fanynky a vytvoří nám vskutku domácí prostředí.
Body: Nezhoda J. 4,5 bodu, Borovský M. 3,5 bodu, Pekárek D. a Jedlička R. 2,5 bodu.

 

7.kolo: TJ Janovice - Sokol Dobrá B 8:10

V tomto kole nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži, a to celek Sokol Dobrá B, který se tak jako my netají postupovými cíly. Soupeř přijel v nejsilnější možné sestavě, a to s dvěma hráči (Moskva, Bařina L.), kteří hrávali a hrají soutěže o dvě a tři třídy výše. Takže o drama bylo postaráno už před utkáním. My jsme nastoupili v nejsilnější sestavě - Nezhoda J., Borovský M., Jedlička R. a Pekárek D. - s cílem "urvat" důležité vítězství v bojích o postup. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kdy svůj zápas s přehledem zvládli Jirka s Martinem, bohužel Romanovi s Davidem se nedařilo a prohráli. Začátek dvouher nám pak vůbec nevyšel a rázem jsme prohrávali 1:6. Bohužel pro nás, první 3 dvouhry se táhly až do 5 setů a všechny jsme prohrály, dá se říct, že celkem smolně. Takž to vypadalo na slušný koncert hostů a debakl domácích. Ale za podpory skvělých fanoušků, kterých dorazilo do místní tělocvičny asi 15, jsme zlepšenými výkony a bojovností, kdy nás opět držely opory Jirka s Martinem, dotáhly stav až na 8:8 a rozhodnout měly poslední dvě dvouhry. Navíc soupeř měl na poslední dva zápasy za stolama svoje dva nejlepší hráče, a tak to bylo velmi těžké. Ale oba dva domácí hráči byli kousek mod vítězství, Roman Jedlička dokonce vedl v 5.setu 9:7 a byl dva míčky od vítězství, bohužel smůla byla na jeho straně a na straně druhé výborný soupeř, takže nakonec prohrál. Ani Martinu Borovskému se nepodařilo vyhrát a taky prohrál dramatický zápas, který se rozhodoval až v 5.setu. Takže nakonec jsme smolně prohráli 8:10. O výsledku rozhodl hlavně začátek, kdy chybělo trošku štěstíčka. Ale nutno uznat, že soupeř, ať byl velice silný, tak byl hratelný. Ale myslím si, že se nemáme za co stydět, bojovali jsme až do konce a myslím si a doufám, že soupeři porážku vrátíme v odvetě na jeho stolech. O vyrovnanosti a dramatičnosti duelu svědčí i fakt, že ze 16 dvouher 7 skončilo až v 5 setech. Takže hlavu vzhůru, nic se neděje, plány a cíle zůstavají pořád stejné a už v dalším kole nás čeká hrozně nepříjemný a těžký soupeř z Kozlovic, za kterým cestujeme na jeho stoly. Zápas bude pikantní hlavně pro Davida, který se tam vlastně naučil a zdokonalil v pingpongu, v Kozlovicích začínal a sbíral první zkušenosti.
Body: Nezhoda J. 3,5, Borovský M. 2,5, Jedlička R. a Pekárek D. 1 bod.

 

8. kolo Sokol Kozlovice "C" - TJ Janovice 5:13

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na hostující stoly a to do Kozlovic, kde nás čekal velice silný a těžký, taky nevyzpytatelný soupeř, který si na nás hodně brousil zuby a podle tajných zdrojů z domácího týmu, počítal s výhrou, maximálně remízou. Ale my jsme jeli do Kozlovic v nejsilnější sestavě (Nezhoda J., Borovský M., Jedlička R. a Pekárek D.) a samozřejmě pro výhru :o) O motivaci bylo dopředu postaráno. To proto, že hlavně David se chtěl ukázat, v Kozlovicích se učil hrát pingpong (dobře ho to tam ti "capi" naučili) a chtěl se tedy ukázat, že se v Janovicích zlepšil a posunul ve výkonnosti trochu dále. No a taky Roman byl motivačně naladěn, protože ho čekal bratrovražedný souboj s bráchou Pavlem, který hraje za domácí tým. Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, kdy nečekaně lehce prohráli naše jedničky, Jirka s Martinem. Takže to zachraňovali Roman s Davidem, kteří podali vynikající výkon. Pak se šlo ke dvouhrám a nastal přímo koncert hostujícího týmu, stav se zastavil až na skóre 1:8 pro hosty, takže jsme domácím zasadili těžký direkt, ze kterého už se nezvedli. Sice některé utkání se hráli na 5 setů, ale hosté si vždycky poradili a vyhráli rozhodující set. Hlavně David, který hrál doslova a do písmene na krev, tým nabudil, kdy v zápase s domácí dvojkou Foltýnkem Jiřím, prohrával už 2:0, dokonce byl trošku zdravotně indisponován (tekla krev z nosu), ale zabojoval, soupeř ho maličko podcenil a i když ve 4.setu odvracel mečbol, tak celý zápas otočil a vyhrál 3:2. Za stavu 8:1 nám teda chyběli už jen 2 bodyk vítězství, ty jsme brzo získali a tak jsme mohli slavit nečekaně lehkou výhru 13:5. Z domácích vyhořel jejich nejlepší hráč, Nevlud Radek, který do zápasu s námi měl na kontě zatím jen 1 prohru, ale naši hráči ho doslova smetli ze stolu a nepřipsal si tedy ani bod !!! Nutno teda dodat, že poslední zápas už Davidovi vzdal, ale to spíše z psychického zklamání z výsledku. Takže tým si připsal další výhru a stále se drží na dostřel čelu tabulky a uchovává si šance na postup do vyšší třídy. Chtěl bych pochválit celý tým za bojovnost, soudružnost a vynikající připravenost k utkání, pokud takto b udeme hrát pořád, věřím tomu, že už neprohrajem a budeme na jaře slavit. Taky děkujeme za podporu našich fans, kteří v počtu 4 (Lichna Ivo s přítelkyní a Jedlička Roman ml. s přítelkyní) přijeli fandit a povzbuzov ali nás až do konce. Další utkání nás čeká v sobotu 26.11. na domácích stolech a přijede k nám opět těžký a nám neznámý soupěř z Třinecka, TJ Beskyd Lištná. Těšíme se opět na domácí podporu fanoušků.
Body: Pekárek D a Jedlička R. 3,5 bodu, Nezhoda J. a Borovský M. 3 body.

 

9. kolo TJ Janovice - TJ Beskyd Lištná 10:8

V dnešním utkání už 9.kola jsme přivítali dalšího nepříjemného soupeře z dalekého Třinecka, TJ Beskyd Lištná. Je to také jeden z nováčků soutěže, společně s náma, který si stejně jako my vede nadmíru dobře a je naším sousedem v tabulce, byl hned za námi na 4.místě tabulky. A vede si opravdu dobře, byť jak se nám hosté přiznali, tak se chtějí hlavně letos zachránit, což si myslím, že už jim nebude dělat vůbec žádné potíže. Soupeř měl ve svém týmu nebezpečné hráče, hlavně jeho nejlepší hráč, Drozd Aleš, budil respekt - měl na kontě zatím jen 4 prohry, jen o jednu méně než náš nejlepší hráč Jirka. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě s cílem co nejdříve uhrát potřebných 10 bodů k vítězství. Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný 1:1, kdy nejprve Roman s Jirkou smetli ze stolu dvojici soupeře. Ve druhé čtyřhře jsme se pokusili soupeře trochu překvapit, nasadili jsme svého "žolíka" Ivoše. A kluci se drželi statečně, rvali se až do rozhodujícího 5.setu, kde už rozhodli zkušenosti soupeře a taky nevyhranost Ivoše. Poté se rozehráli dvouhry, ve kterých jsme většinou táhli za delší konec a neustále vedli, i když soupeř dvakrát snížil až na rozdíl jediného bodu a vypadalo to, že ze zápasu bude drama. Opět se zaskvěl David, který dokázal otočit téměř ztracený zápas s hráčem hostí Drozdem Kamilem a ze stavu 0:2 na sety a 7:10 ve 3.setu odvrátil 3 mečboly a zápas dovedl do vítězného konce, za podpory hlasivek ostatních hráčů a jejich přítelkyň a manželek. A taky nutno vyzdvihnout Romana, který Davidovi trochu poradil, jak a co hrát. Poté jsme zvládli ostatní zápasy celkem s přehledem a stav byl už 10:5 pro domácí, takže vítězství a vydřené 4 body do tabulky byly doma. Poté jsme už s klidem mohli sestavu vystřídat a opět přišel na plac Ivoš, který bojoval statečně, ale nakonec svůj zápas prohrál 1:3. Na konci se opět "zaskvěl" David, který v posledním zápase, kde už všichni spěchali na orosenou dvanáctku do Ondráše, promrhal vedení 2:0 a se soupeřem nakonec padl 2:3. Ale to už vůbec nevadilo, sice skóre vypovídá o vyrovnaném utkání, ale myslím si, že jsme to měli celkem pod kontrolou. Takže další výhra, upevnění 3.místa v tabulce a příští víkend hurá za dalšími body do tabulky, tentokrát nás čeká nebezpečná Skalice na svých stolech v čele s, nám dobře známým, Benešem Milanem, majitelem místní hospúdky. Potěšila také podpora našich manželek a přítelkyň, Pavly, Saši a Denisy a taky malých Pekárků, za což jim moc a moc děkujem. :o)
Body: Nezhoda J. 3,5, Jedlička R. 2,5, Borovský M. a Pekárek D. 2 body.

 

10.kolo: TJ Sokol Skalice B - TJ Janovice 6:12

V tomto kole jsme zajížděli k poslednímu letošnímu venkovnímu zápasu na stoly nedalekého soupeře, takže k takovému malému derby, a to TJ Sokol Skalice B. Z utkání jsme měli trošku obavy, protože jsme cestovali k utkání bez své jedničky Jirky Nezhody, kterému účast v zápase znemožnily rodinné oslavy. A obavy byly namístě, protože v řadách soupeře hrají dva vynikající hráči, kteří ještě minulou sezónu působili v okresním přeboru, což je o 3.třídy výše než nyní. Hlavně nám byl dobře známý majitel místního hostince, Beneš Milan, který se pyšnil vynikající formou a pohybuje se na předních místech žebříčku, na kontě má jen 4 prohry. Nakonec teda soupeř nastoupil jen ve 3 hráčích, kdy jeho nejlepší hráč, Moškoř Václav, ulehl s horečkami do postele. Takže jsme měli situaci velmi usnadněnou a nepřítomnost Jirky zas tolik nevadila. Takže vlastně už před zápasem jsme vedli 5:0 a šli jsme to teda jen tak odehrát z povinnosti. Soupeře jsme chtěli i překvapit, nasadili jsme našeho černého koně, Lichnu Ivoše, který společně s Martinem Borovským vyhráli čtyřhru a připsali si cenný bod. Zápas nako nec skončil naší výhrou 12:6, kdy jsme nedokázali najít recept na hráče hostí, Beneše Milana, který nás všechny porazil. I když Martin byl velice blízko k úspěch a padl až v 5.setech 2:3. Ostatní zápasy dopadly podle předpokladů, i když se nějaké body čekaly od Ivoše, který ale neuspěl se slabšími protivníky a prohrál. Nutno dodat, že jsme měli i velké štěstí v tom, že domácí nastoupili jen ve třech lidech, protože si myslím, že kdyby měli k dispozici svou nemocnou jedničku, dopadlo by to pro nás daleko hůře a asi bychom prohráli. Takže štěstíčko jsme měli konečně taky při sobě, většinou nám nepřálo, hlavně v domácím zápase s Dobrou, který jsme smolně ztratili. V dalším, letošním posledním kole, přivítáme na domácích stolech soupeře opět z polského pohraničí, a to Vendryni B, která se pohybuje na chvostu tabulky a tudíž by jsme si měli připsat povinné vítězství a další body do tabulky. I když soupeře určitě nepodceníme, dáme příležitost širšímu kádru, tentokráte bude odpočívat asi Martin a budeme spoléhat taktéž na podporu a hlasivky našich fandů a doufáme, že několik si jich cestu v sobotu od 17:00 hodin do tělocvičny místní školy najde. Poté zakončíme a rozebereme půlsezónu v hostinci Ondráš společně se svými manželkami a přítelkyněmi.
Body: Borovský M., Jedlička R., Pekárek D. 3,5, Lichna I. 1,5 bodu.
"to zas bude v aleji nablito" :o)))

 

11.kolo: TJ Janovice - TTC Vendryně "B" 11:7

V posledním letošním kole před zaslouženým vánočním odpočinkem jsme přivítali na svých stolech soupeře ze chvostu tabulky, a to Mužstvo TTC Vendryně "B". Soupeř to měl být celkem pohodový, sice jsme ho určitě nepodcenili, ale přece jenom, jejich nejlepší hráč se pohybuje v úspěšnosti na 50%, takže jsme nechali odpočinout Martina Borovského, místo něho si opět po dlouhé době zahrál neméně důležitý hráč kádru, Jara Rajnoch. Už před začátkem utkání se dostavili menší komplikace a to ty, že Roman Jedlička si doma zapoměl hrací boty, take musel nastoupit v náhrádní obuvi, která mu ale vůbec neseděla a tímto začlo jeho menší trápení. Po úvodních čtyřhrách, které jsme zvládli (i když Jirka s Jarou se trošku trápili až do 5 setů) a úvodní dvouhře jsme vedli 3:0 a vše se zdálo být v poklidu. ale soupeř se nevzdal a začal zápas dramatizovat. Hlavně Romanovi se skoro vůbec nedařilo, připsal si tři prohry. Taky Jirka je od zápasu s Foltýnkem v Kozlovicích trošku z formy, ale pořád to skoro vždy stačí na 3-4 body, takže to s tou formou asi není tak zlé. I když dneska byl v zápase s hostujícím hráčem Delinou natolik rozezlen a naštván na sebe, že si ani nešel pro radu na lavičku domácích. A taky nakonec i trošku překvapivě prohrál. Soupeř neustále dotahoval, sice jsme celý zápas vedli, ale nikdy ne o víc jak 3 body, takže utkání mělo neustále náboj. Ale hlavně díky Davidovi, který poprvé v sezóně doslova "zničil" všechny hráče soupeře a připsal si všechny 4 výhry a držel mančaft, se nám nakonec podařilo zvítězit 11:7. Velmi důležitý bod si připsal taky Jara Rajnoch, který v poslední dvouhře za stavu 9:7 pro domácí, souběžně s Davidem, který bojoval na vedlejším stole, otočil zápas s hostujícím hráčem Ondraszkem, kdy prohrával 0:1 na sety a ve druhém 7:10. Takže povinné, ale vydřené vítězství se nám podařilo uhrát, také díky podpoře asi 7 fanoušků, kteří se přišli podívat na zápas. Nutno poděkovat také našemu vedoucímu Ivošovi, který se zdárně ujal role rozhodčího a zapisovatele nejen našeho zápasu, ale i souběžně hraného utkání n ašeho "B" týmu, který také své utkání hrál. Sice v tom měl chvílemi zmatek, ale po pár povzbuzujících štamprlích rumu, se v tom začal trošku orientovat. :o))) Nutno dodat, že dnešní výhra byla důležitá z hlediska tabulky. V tomto kole došlo totiž k obrovskému a největšímu zatímnímu překvapení, dá se říct i šoku, a to k takovému, že tomu ani nejde věřit. Zatím neporažený vedoucí celek soutěže a největší kandidát postupu, mužstvo Frýdlantu, doma nečekaně podlehlo velmi průměrnému týmu z Oldřichovic 7:11. Takže o dvě postupová místa si to rozdají týmy na prvních třech místech tabulky, Frýdlantu, Dobré a Janovic. Takové je i zatímní pořadí a my doufáme, že mezi šťastnějšími budeme i my a jedno z těchto mužstev stlačíme pod sebe. Vlastně hned v prvním zápase odvet, kdy nás čeká právě Frýdlant to bude velmi těžké a náročné a soupeři budeme chtít oplatit podzimní porážku a i s Martinem, který nám ve Frýdlantě chyběl a v nejsilnější možné sestavě budeme bojovat o co nejlepší výsledek. Takže teď si chvíli spočneme, necelý měsíc a půjdeme nadšeně do odvet. Přestávku zpestříme velmi intenzivními tréninky a taky Vánočním turnajem - memoriálem V.Kohuta pro naše fanoušky a neregistrované hráče, na který jsou všichni zváni a který se koná na 2.svátek vánoční - 26.prosince od 08:30 hodin. Děkujeme za podporu hlavně našim sponzorům, obci Janovice, Tělovýchovné jednotě, firmám Generali a Dr.Marco, tak našim skvělým fanouškům a doufáme v jejich přízeň i v následujícím roce. Za tým pingpongistů Vám přejeme všem krásné prožití svátků, hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a hodně úspěchů v dalším roce 2012, nejen osobních, ale i sportovních.
Body: Pekárek D. 4,5, Nezhoda J. 3,5, Jedlička R. a Rajnoch J. 1,5 bodu.

 

Jarní část soutěže:

 

12.kolo: TJ Janovice - TTC Frýdlant "D" 3:15

Tak se nám opět rozběhly soutěže v okrese ve stolním tenise, po zaslouženém odpočinku a příjemně strávených vánočních svátcích. Na pořadu jsou odvety a myslím, že celé 3 měsíce bude na co koukat, tím samozřejmě zvu na naše zápasy jménem celého oddílu naše fanoušky, kterým už teď děkujeme a doufáme, že na konci budeme spolu s nimi slavit postup do vyšší třídy, tentokrát už 2.třídy.
Hned na začátku jsme ale měli opět nejsilnějšího možného soupeře, stejně jako v 1.kole minulého roku, a to mužstvo Frýdlantu "D", který zatím vévodí tabulce a na kontě má jen jednu prohru, kterou utrpěl v posledním kole minulého roku, kdy soupeře viditelně podcenil a prohrál ze soupeřem z chvostu tabulky, TJ Oldřichovicemi 7:11, a to dokonce v domácím prostředí. Proto se dalo čekat, že opět nastoupí v nejsilnějším možném složení. To se potvrdilo a přijel dokonce se dvěma krajskými hráči, kteří mají zkušenosti i s divizních zápasů, což dělá oproti našemu týmu rozdíl až pěti soutěží, takže jsme mohli vlastně jen překvapit. I my jsme nastoupili v nejsilnějším složení, i s Martinem Borovským, který v prvním utkání nehrál a na lavičce byl nachystaný náš tajný trumf, Lichna Ivo. Začali jsme neskutečně skvěle, když se nám podařilo vyhrát úvodní čtyřhry po napínavém průběhu a dramatických koncovkách, oba zápasy jsme vyhráli 3:2. Martin s Jirkou přehráli hostující Vantucha s Veličkou a Roman s Davidem pak po vynikajícím výkonu porazili Papřoka s Karáskem, kde pátý set jsme vyhráli 15:13, takže i trošku štěstíčka bylo na naší straně, i když jsme proměnili až čtvrtý mečbol. Soupeř možná pak trošku znervózněl, ale my jsme toho v dalším průběhu nevyužili. Prostě se projevila lepší výkonnost a kvalita soupeře, my jsme v dalším průběhu už přidali jen jeden bod, kdy Jirka smetl ze stolu Vantucha, a tak konečné skóre vypovídá celkem i o debaklu. Ale některé zápasy byly herně vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách. Bohužel, jsme nepřekvapili, ale jak jsem psal už výše, v té sestavě co soupeř přijel, jsme opravdu mohli jen překvapit. Nicméně, další a důležitější zápasy nás čekají, protože pokud k tomu hráči Frýdlantu přistoupí zodpovědně, tak by neměli mít vůbec žádné starosti obsadit první místo a postoupit. No a my se pokusíme postoupit za dalších míst, třeba i z druhého nebo možná i třetího, protože jak se bude postupovat a sestupovat, o tom rozhodnou vyšší soutěže v divizi a kraji a na základě toho pak bude postupovat určitý počet týmů. No, takže starosti se záchranou už snad mít nebudeme :o)) takže všemi silami a s podporou našich fanoušků budeme bojovat.
Na tomhle zápase jsem našel dvě pozitivní věci. Zaprvé, že se nám povedlo zahrát čtyřhry, ve kterých se nám podařilo porazit vynikající hráče a také to, že soupeř z nás měl trochu i strach a respekt, když si dovolil přijet s takovými hráč, v této soutži už moc lepších hráču není. A na závěr děkujeme našim fanouškům, kteří se dostavili na naše utkání a v průběhu něho nám tleskali a fandili a snad se i jim, i přes prohru, náš bojovný výkon líbil. Zveme je, i přesto, že začíná plesová sezóna, hned v sobotu na další domácí utkání, které hrajeme opět v 17:00 hodin v tělocvičně místní školy. Naším soupeřem bude tým TJ Oldřichovice "B" a jelikož soupeř je na konci tabulky, čeká se povinná výhra našeho týmu.
Body: Nezhoda J. 1,5, Borovský M., Jedlička R. a Pekárek D. 0,5 bodu.

 

13.kolo: TJ Janovice - TJ Oldřichovice "B" 16:2

Zdravím všechny příznivce stolního tenisu, trošku opožděně, ale opět si můžete přečíst malý referátek z dalšího našeho utkání. V tomto kole, už 13., jsme přivítali na svých stolech soupeře ze spodních pater tabulky, který určitě nepatří k těm lepším a těžkým, i proto se pohybuje ba chvostu tabulky. Nicméně, postaral se o jedno z největších překvapení soutěže, kdy v posledním podzimním kole dokázal vyhrát na stolech vedoucího TTC Frýdlant a připravil tak soupeři zatím jedinou porážku v soutěži. Takže jsme samozřejmě nemohli nic podcenit, protože jak všichni víme, štěstí je vrtkavé. Proto jsme nastoupili v nejsilnější sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Soupeř přijel oslaben o svého nejlepšího hráče, Poláka, který v zimní pauze povýšil do jejich "A" mužstva, takže nějaká sebemenší ztráta bodů, no to by byla katastrofa :o)) Utkání se vyvíjelo podle předpokladů, nedali jsme soupeři vůbec žádnou šanci a vyhráli jednoznačně 16:2. Mírně pokáráni byli jen Roman s Davidem, kteří prohráli shodně jednu dvouhru a dovolili soupeři trošku kosmeticky upravit výsledek. Nutno dodat, že soupeř byl opravdu slabý a těžší soupeři teprve přijdou. V dalším kole se nehraje, konají se mládežnické přebory ve Frýdlantě, takže další mistrovské utkání sehrajeme venku, na stolech Paskova, kde se opět čekají povinné 4 body. Takže doma nastoupíme až další víkend, přesněji 4.února a přivítáme na svých stolech hráče z Krmelína, kde jsme na podzim vyhráli 12:6. Hraje se v tělocvičně místní školy od 17 hodin a zveme všechny fanoušky. No a pak.....hurááá na Sportovní ples, kde doufám, bude co zapíjet. :o))
Body: J.Nezhoda a M.Borovský 4,5 bodu, R.Jedlička a D.Pekárek 3,5 bodu.

 

14.kolo: Orel Paskov "D" - TJ Janovice 0:18

V tomto kole jsme zajížděli na stoly posledního týmu soutěže, Orel Paskov "D", takže se čekalo hladké vítězství. Cestoval s náma i náš tajný trumf, Lichna Ivo, který si chtěl posílit sebevědomí před cestou na dovolenou do vzdálených oblastí světa, kam cestuje ve středu. Nastoupili jsme v sestavě Jirka, Martin, David a Ivo, který nahradil absentujícího Romana Jedličku. Vzhledem k sestavě soupeře, který postavil své nastupující mládí, jsme museli uzavřít takovou sázku. A šlo o to, že ten z našich hráčů, který ztratí ve svém zápase nějaký set, tak se pak zbylým spoluhráčům musí revanšovat v hospodě u baru. Takže aspoň o malou motivaci bylo postaráno. A jak mse ukázalo, hráči si to vzali k srdci. Poprvé jsme neztratili ani set, takže jsme na sety vyhráli 54:0, kdy všichni hráči vyhráli své zápasy hladce 3:0, i když některým teklo do bot, hlavně Ivošovi, který odvracel v jednom ze svých zápasů setbol. Takže nakonec jsme rozhodli, že spočítáme prohrané míčky podle zápisu o utkání. A Černý Petr nakonec zůstal Ivošovi, proti kterému uhráli paskovští hráči nejvíce míčků. Takže jsme celkově utkání zvládli v tréninkovém tempu. V dalším kole, v sobotu 4.2. hrajeme doma s hráči z Krmelína, kde jsme na podzim vyhráli 12:6. Nastoupíme v nejsilnějším složení, i s Romanem a budeme bojovat o další body do tabulky, i když s daleko těžším soupeřem. Ale doma je povinnost vyhrát, takže zveme na utkání všechny naše fandy, kteří se můžou přijít pobavit před plesem sportovců, který se koná v sobotu v Ondráši. A tam se všichni sejdeme. Body: Nezhoda J., Borovský M., Pekárek D a Lichna I 4,5 bodu.

 

15.kolo: TJ Janovice - Sokol Krmelín "B" 15:3

 

V tomto kole jsme na domácí půdě a našich stolech přivítali soupeře z kategorie slabších, který okupuje konec tabulky, navíc přijel pouze ve 3 hráčích, takže utkání mělo být pouze otázkou skóre a lehkým tréninkem před dalšími a těžšími zápasy, které nás do konce soutěže čekají. Nastoupili jsme v nejsilnějším možném složení a utkání jsme zvládli v pohodě. Vyhráli jsme v celku přesvědčivě, a to 15:3, kdy body ztratili jen Roman a David, ale to už bylo o výsledku dávno rozhodnuté, takže si ty body, které ztratili, určitě schovali na další zápasy. V dalším kole zajíždíme na stoly soupeře až do dalekého Písku, kde hrajeme už v pátek od půl 6 večer. Další domácí utkání sehrajeme příští víkend, tradičně v naší tělocvičně základní školy a opět zveme všechny fanoušky, kteří mají zájem zhlédnout naše kluky a povzbudit je. Přivítáme soupeře z Tošanovic a fandové se můžou těšit na jednoho z hráčů soupeře, kterého hlavně fotbaloví příznivci znají - je jím bývalý brankář našich fotbalistů a opora třetiligové Lipiny z Fr.-Místku, Martin Lužný, nejlepší hráč soupeře. Takže sportu zdar a pingpongu zvlášť. Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5, Jedlička R. 3,5 a Pekárek D. 2,5 bodu.

15.kolo: TJ Janovice - Sokol Krmelín "B" 15:3 V tomto kole jsme na domácí půdě a našich stolech přivítali soupeře z kategorie slabších, který okupuje konec tabulky, navíc přijel pouze ve 3 hráčích, takže utkání mělo být pouze otázkou skóre a lehkým tréninkem před dalšími a těžšími zápasy, které nás do konce soutěže čekají. Nastoupili jsme v nejsilnějším možném složení a utkání jsme zvládli v pohodě. Vyhráli jsme v celku přesvědčivě, a to 15:3, kdy body ztratili jen Roman a David, ale to už bylo o výsledku dávno rozhodnuté, takže si ty body, které ztratili, určitě schovali na další zápasy. V dalším kole zajíždíme na stoly soupeře až do dalekého Písku, kde hrajeme už v pátek od půl 6 večer. Další domácí utkání sehrajeme příští víkend, tradičně v naší tělocvičně základní školy a opět zveme všechny fanoušky, kteří mají zájem zhlédnout naše kluky a povzbudit je. Přivítáme soupeře z Tošanovic a fandové se můžou těšit na jednoho z hráčů soupeře, kterého hlavně fotbaloví příznivci znají - je jím bývalý brankář našich fotbalistů a opora třetiligové Lipiny z Fr.-Místku, Martin Lužný, nejlepší hráč soupeře. Takže sportu zdar a pingpongu zvlášť. Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5, Jedlička R. 3,5 a Pekárek D. 2,5 bodu.

 

16.kolo: TJ Písek - TJ Janovice 7:11

 

V tomto kole jsme zavítali na stoly skoro až do ciziny, utkali jsme se se soupeřem až z dalekého Písku, což je asi 52 km od Janovic. Čekal nás velice těžký soupeř, kterého jsme sice doma na podzim roznesli 16:2, ale to nepřijeli jeho dva nejlepší hráči, kteří už naopak byli připraveni v tomto odvetném utkání. Hlavně hráč soupeře, Suszka, budil respekt, protože v žebříčku se pohybuje na druhém místě a má na svém kontě jen 7 proher. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě, Jirka, Martin, Roman a David. Utkání jsme ale začali přímo ukázkově, kdy jsme v úvodních čtyřhrách nedali soupeři šanci a ujali se vedení 2:0. Po dalších dvou dvouhrách jsme utekli už na 4:0, takže start do utkání nám vyšel náramně. Poté jsme si vedení neustále udržovali, trošku ho i navýšili a utkání nakonec dovedli do vítězného konce. Sice nás domácí nejlepší hráč všechny čtyři porazil, ale hlavně Martin s Davidem sním svedli vysoce vyrovnaný boj až do konce a těsně prohráli až v pátém setu. Opět jsme se mohli spolehnout na své nejlepší hráče, Jirka s Martinem pomohli 3 body, takže formu mají slušnou a budeme ji potřebovat v dalších těžkých zápasech, které nás teď čekají. Už v sobotu doma od 17 hodin, jak jsem psal minule, nás čeká těžký a nesmírně vyrovnaný soupeř, který v minulém kole potrápil vedoucí Frýdlant a prohrál s ním na jeho stolech jen těsně, 8:10. Takže by nám určitě pomohla pomoc a hlasivky našich fandů, kteří jsou samozřejmě zváni do místní tělocvičny na náš zápas. A taky určitě stihne dojít i náš týmový žolík, Ivoš, který se vrací z dovolené z daleké ciziny, teda pokud sedne na to správné letadlo :o)) Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5, Jedlička R. 2,5 a Pekárek D. 1,5 bodu.

 

17.kolo: TJ Janovice - TJ Tošanovice 14:4

 

V dalším kole, už sedmnáctém jsme na domácích stolech přivítali těžkého a nevyzpytatelného soupeře z Tošanovic. Soutěž už se blíží do svého finiše, je před námi posledních 5 kol a my se stále držíme v popředí tabulky, na 3.místě. Utkání začalo čtyřhrami, ve kterých osvědčený pár Jirka s Martinem nezklamali a porazili své soky 3:1. Další osvědčený pár, Roman s Davidem ale předvedli snad svůj nejhorší výkon za dobu co spolu hrají a své utkání prohráli 1:3, kdy oběma se vůbec nedařilo a nešlo jim naprosto nic. Takže po čtyřhrách stav 1:1 a utkání bylo otevřené. Nicméně jsme dvouhry začli přímo skvostně, zakousli jsme se do soupeře s vervou a zastavili se až na skóre 9:1. Zvlášť cenné jsou skalpy jedničky hostujícího týmu, kterého jsme skoro všichni porazili s výjimkou Romana, kterému chyběl malý kousek. Hráč hostů, Lužný Martin, měl zatím v soutěži na svém kontě jen 10 proher, takže jsme mu trošku přičísli hřebínek a nabourali sebevědomí do dalších zápasů. Nakonec jsme to celkem v pohodě dohráli a zápas zvládli poměrem 14:4. Takže pořád jsme ve hře o postup do vyšší třídy, o kterém se asi rozhodne tuto sobotu, kdy zajíždíme na stoly souseda v tabulce do Dobré, která je těsně před náma. A naše šance stouply i z toho dův, že Dobrá v sobotu prohrála na půdě vedoucího Frýdlantu, což nám pomohlo. My tam ale musíme vyhrát, pokud chceme postoupit a pak už neztratit žádné body v dalších kolech, což hlavně na horkých stolech v Líšni, bude nesmírně složité. Ale budeme bojovat, jedeme v plné síle a snad budeme mít i víc štěstí než minule, kdy jsme s Dobrou prohráli doma 8:10. Tak nám držte palce a fanděte. :o) Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5, Pekárek D. 3 a Jedlička R. 2 body.

 

18.kolo: Sokol Dobrá "B" - TJ Janovice 7:11

 

Ještě než začnu, tak musím říct, že tento a takové podobné články, se píší krásně a samy :o)) V tomto kole, dá se říct, jsme hráli o všechno. Sice do konce soutěže chybí ještě 4 kola, ale tento zápas měl napovědět, jestli naše šance na postup budou ještě žít, anebo už budou jen v oblast teorie a příznivých okolností. Zajížděli jsme na stoly Sokola Dobré, kteří jsou v tabulce před náma a měli jsme jím co vracet, protože doma jsme s nimi smolně prohráli nejtěsnějším rozdílem 8:10. A navíc jsme potřebovali vyhrát i lepším skóre, aby jsme měli případně lepší vzájemný zápas. Začali jsme skvěle, v první čtyřhře Jirka s Martinem doslova smetli ze stolu své protivníky, Skarku s Piskou. I když oba nepříjemní "travaři", ani si neškrtli a asi za 10 minut už jsme oslavovali 1 bod. Ve druhé čtyřhře, Roman s Davidem, předvedli o tisíc procent lepší výkon než minule a i trochu překvapivě porazili silný domácí pár, Moskvu s Bařinou, celkem hladce 3:1. Mohli vyhrát i s nulou, ale ve 3.setu, kdy už vedli 7:3 trošku polevili a ješte set ztratili, ale 4.set byl opět v jejich režii a získali velice důležitý 2.bod a vedení 2:0. A co bylo ještě důležitější, soupeře znervózněli a hned od začátku dostali pod tlak, což bylo přesně to, co jsme potřebovali. Další body pak v úvodních dvouhrách přidali Jirka s Martinem a rázem jsme vedli 4:0, takže start do utkání naprosto krásný a navíc jsme oplatili soupeři stejnou mincí, kdy u nás také vedl po začátku dokonce 6:1. Pak jsme trošku polevili, prohráli další 3 zápasy v řadě a rázem byl stav už jen 4:3 pro nás. Ale pořád jsme vedli. Skóre bylo vyrovnané, ale důležitý krok k vítězství jsme udělali za stavu 5:5, kdy jsme vyhráli po sobě 3 zápasy a utekli soupeři na 8:5, což už bylo velmi nadějné. Pak už jsme si to celkem pohlídali, i proto, že soupeř byl psychicky na dně a trošku už i odevzdaný. Vítězný 10.bod uhrál Martin a velmi ceněný bod v závěru přidal i Roman, takže utkání skončilo přesně tak, jak jsme chtěli a potřebovali. Dneska podal hlavně vynikající výkon Martin, který všechny své soupeře porazil, hlavně jehprvní dvě dvouhry byly důležité, prohrával v nich 0:2, ale neskutečnou bojovností je obě otočil ve svůj prospěch. Vynikající výkony podali i Jirka s Romanem, jen David se trápil a soupeři byly nad jeho síly, i když v zápase s Bařinou mu k výhře chyběl opravdu kousek. Ale je celkem jedno, kdo body dělá, hlavně že mužstvo vyhrává, ne? :o)) Takže jsme se v tabulce posunuli před našeho dnešního soupeře na postupové druhé místo, což si myslím, že na nováčka vůbec není špatné. Ale ještě není konec, do konce chybí ještě 4 kola a my v nich přivítáme těžké soupeře. Nejprve už netradičně v pátek předehráváme domácí utkání s Kozlovicemi C, pak jedeme na velice nebezpečnou a horkou půdu do Lištné, která posílila, dále pak doma v derby přivítáme zachraňující se Skalici B, takže další nepříjemný zápas a končíme na stolech nevyzpytatelné Vendryně B, s kterou jsme se doma trápili. Ta je sice na konci tabulky, ale teď v sobotu dokázala vyhrát v Lištné, což mi moje inteligentní hlava nebere a myslím si o tom své..... :o))) Ale snad to i s pomocí našich fandů zvládneme, tak jako v Dobré, kdy nás přijel povzbudit náš spoluhráč Ivo Lichna se svojí přítelkyní Sašou a moc nám jejich povzbuzování pomohlo. Takže závěrem, zvu všechny fandy, kteří se budou v pátek nudit do naší tělocvičny a hlavně, máme to ve svých rukou a nemusíme spoléhat na pomoc jiných. Takže když už vše vyhrajem, postoupíme do vyšší soutěže, přesněji do okresní soutěže 2.třídy a to si myslím, že na takový klub je super. Ale už se zde za časů nebožtíka Vráti Kohuta hrávalo i výše, takže snad se Vráťovi na nás z vrchu kouká hezky a je s výkony i výsledky spokojen. Takže v pátek všichni čest, sportu zdar a pinecu zvlášť. :o)) Body: Borovský M. 4,5, Nezhoda J. 3,5, Jedlička R. 2,5 a Pekárek D. 0,5 bodu.

 

19.kolo: TJ Janovice - Sokol Kozlovice "C" 12:6

 

V tomto kole jsme se představili opět na domácích stolech a přivítali jsme soupeře z "Capindorfu", přijeli k nám hráči z Kozlovic :o) Utkání se odehrálo už v pátek, po domluvě obou soupeřů, v rámci tréninku od 18 hodin. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě, Jirka, Martin, Roman a David. Soupeř přijel ve slabší sestavě, doma nechal své dva nejlepší hráče, Tofla s Nevludem a přijeli v sestavě Foltýnek, Navrátil, Tofel V. a druhý nejstarší hráč v okrese Blabla L. st., který má neuvěřitelných 73 roků a stále se aktivně zapojuje do hraní, takže nezbývá jen smeknout klobouk a gratulovat. Do utkání jsme vstoupili rozpačitě, Jirka s Martinem si dovolili luxus a po prvním vyhraném setu ve čtyřhře s notnou dávkou podcenění prohráli s párem Navrátil - Tofel V. 1:3. Naštěstí Roman s Davidem mají formu, nezaváhali ve druhé čtyřhře a i když se štěstím, porazili pár Foltýnek - Blabla L. st. v pěti setech 3:2. Pas se rozehráli dvouhry a po celkem vyrovnaném průběhu, kde jsme tahali za delší konec, jsme nakonec soupeře přehráli a vyhráli 12:6. Nejkrásnější utkání, shodou okolností poslední, sehráli M.Borovský s Navrátilem, ve kterém se střídali neuvěřitelné výměny z obou stran, hlavně z forhendové strany obou hráčů. Utkání dospělo až do 5 setů, ve kterém měl více štěstí hostující hráč a nakonec vyhrál 11:8. Ale to už nic nezměnilo na naší zasloužené výhře a dalších důležitých bodech do tabulky, ve které jsme sice o skóre momentálně na 3.místě, ale vzájemné zápasy s naším sousedem v tabulce, Dobrou, máme lepší. Takže nám zbývá jen jediné, vyhrát zbývající 3 utkání a budeme slavit postup. V dalším kole, v sobotu, zajíždíme do Lištné a tam to bude peklo. Těžký soupeř, neznámé prostředí......ale my to zvládneme a popereme se o body. Body: Nezhoda J. 4, Borovský M. 3, Jedlička R. a Pekárek D. 2,5 bodu.

 

20.kolo: TJ Beskyd Lištná - TJ Janovice 10:8

 

Co k tomuto výsledku dodat,že? :o((( Cestovali jsme na velice horkou půdu na stoly druhého nováčka soutěže, který postoupil společně s náma, ale z třinecké skupiny. Už domácí výsledek na podzim (10:8 pro nás) věštil, že to bude daleko složitější zápas, než kterýkoliv jiný, třeba v Dobré. Domácí jsou navíc posilněni o velmi kvalitního polského hráče (dovolím si tvrdit, že na úrovni přeboru až kraje), takže nás čekalo velmi těžké utkání. Ale jeli jsme samozřejmě vyhrát a uchovat si šance na postup do vyšší soutěže. Nastoupili jsme v tradiční sestavě, Jirka, Martin, Roman a David. Bohužel, poprvé v soutěži v tu nejnevhodnější dobu se nám nepodařilo vyhrát aspoň jednu čtyřhru, které jsou základem k úspěšnému výsledku. Domácí dvojice nás přehráli, ale třeba Roman s Davidem měli k bodu blízko, první dva sety prohráli smolně o dva míčky, což soupeře nakoplo a ve 3.setu už na stolech kraloval. Ani Jirkovi s Martinem to nesedlo, takže hned na úvod jsme prohrávali 2:0. Snažili jsme se to dohnat ve dvouhrách, ale i když jsme dělali, co bylo v našich silách, v utkání jsme ani jednou nevedli a nakonec prohráli nejtěsnějším poměrem. I když před posledními dvouhrami byl stav 8:8, vyšlo to tak, že na dva nejlepší hráče domácích šli naši dva slabší hráči, Roman s Davidem a překvapení se nekonalo. Co dodat? Asi to, že soupeř zahrál výborně, opíral se o výkon polského hráče, který vlastně sám zařídil 5 bodů domácích. Vynikající výkon opět podal Martin, který chytil famózní formu a snad v odvetách prohrál jen dva nebo tři zápasy. Dneska to moc nešlo Davidovi, který udělal jen 1 bod, navíc prohrál s domácím nejslabším hráčem, což by se v tak důležitém zápase stát nemělo. Ale myslím si, že rozhodli hlavně čtyřhry, protože stav 2:0 nebo 0:2 je rozdíl. Ale je to sport, bohužel, vyhlídky na postup se asi nenavrátně ztratily bůhví kde, Dobrá už si to v posledních dvou kolech pohlídá a my se budeme zase snažit postoupit příští sezónu. Šance sice ještě existuje, ale je jen velmi malá a hlavně už jen teoretická. Body: Borovský M. 3, Nezhoda J. a Jedlička R. 2, Pekárek D. 1 bod.

 

21.kolo: TJ Janovice Sokol Skalice "B" 14:4

 

V posledním domácím utkání jsme v derby přivítali velice nebezpečný celek z "daleké" Skalice a to tým "B" mužstva v čele s majitelem místního hostince Milanem Benešem. Utkání jsme vzhledem k sobotní valné hromadě TJ a po domluvě se soupeřem předehrávali už v pátek, v rámci tréninku. Soupeř má velice zvučnou sestavu, co se týče jmen, ale jeho forma není nic moc, proto vlastně celou soutěž v podstatě od 1.kola zachraňuje a pravděpodobně i zachrání, to by musel v posledním kole doma přímo zkolabovat s beznadějně posledním Paskovem, ale to je skoro nemožné, takže se s ním budeme setkávat pravděpodobně i v příští sezóně. Nastoupili jsme v tradiční sestavě v čele s našimi nejlepšími hráči, Jirkou a Martinem a osvědčenými hráči Romanem a Davidem. Soupeř dorazil v nejsilnější možné sestavě - Beneš, Moškoř, Tobola M. a Šoupal. Hlavně první 3 hráči budí respekt, mají obrovské zkušenosti s vyššími soutěžemi. Úvodní čtyřhry jsme tentokrát zvládli s přehledem a obě vyhráli celkem jasně 3:0. Pak se rozjeli dvouhry, kde jsme většinou tahali za delší konec a celkem v pohodě dotáhli utkání do vítězného konce. I když některé zápasy byly dramatické a rozhodovaly se až v 5.setu. Opět skvělou formu prokázali Jirka s Martinem, kteří vyhráli vše, k nim se přidal i Roman, jen David je trošku z formy, ale hlavní je, že vyhrál tým, že? :o)) Poslední letošní kolo hrajeme venku, v daleké Vendryni s místním "B" mužstvem, které stále není zachráněno, takže utkání bude velice náročné. Ale měli by jsme ho zvládnout, jedeme v nejsilnější sestavě a vyhrát. Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5b., Jedlička R. 3,5b., Pekárek D. 1,5 bodu.

 

22.kolo: TJ Vendryně "B" - TJ Janovice 2:16

 

V posledním letošním kole okresní soutěže 3.třídy jsme zajížděli na stoly daleké Vendryně"B", se kterou jsme se doma trošičku natrápily, vyhráli jsme "jen"11:7, ale hráli jsme bez Martina, takže to možná svádělo domácí k domnění, že by nás mohli potrápit. Ale brzo jsme je vyvydli z omylu. Jeli jsme v nejsilnější sestavě - Jirka, Martin, Roman a David. Čtyřhry jsme opět zvládli, sice Roman s Davidem se trošku trápili, ale šli jsme do vedení 2:0, takže start na jedničku.Poté se rozehrály první dvouhry a od začátku jsme byli skoro k nezastavení. Jirka s Martinem nezaváhali ani jednou a všechny své zápasy s přehledem vyhráli. Roman s Davidem prohráli jen jednou a tak jsme domácím uštědřili v domácím prostředí drtivou porážku, 16:2. Nutno dodat, že domácí tým byl opravdu slabší a na nás vůbec neměl, byli jsme prostě lepší. Nutno podotkonout a domácí pochválit, že podmínky, prostředí a herna byly naprosto férové a vynikající, kéž by takových heren a soupeřů bylo v této soutěži více. Takže poslední zápas jsme zvládli, i když už vlastně o nic nešlo. Ještě nás čeká zakončení sezóny, uděláme pár fotek, zhodnotíme výkony a pak napíšeme pár ohlasů a řádků k proběhlé sezóně.....myslím, že se nemáme jako nováček za co stydět, ale bohužel, chtěli jsme více..... :o)

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5b. Jedlička R. a Pekárek D. 3,5 bodu.