2013

Tak se nám chýlí rok 2013 ke konci (vlastně už to píšu v novém roce 2014 :-)) a my jsme se teda opět skoro přesně po roce sešli v sobotu 28.12.2013 v místní tělocvičně, kde oddíl stolního tenisu organizoval už několikátý ročník Vánočního turnaje - GENERALI CUP - Memoriál V.Kohuta. Tento turnaj je určen pro ryzí amatéry, pro širokou veřejnost jak místních občanů z Janovic, tak i přilehlých obcí našeho okresu. Už minulá účast byla hojná a letos jsme laťku udrželi co se týče počtu skoro na stejné výši. Turnaj byl rozdělen do několika kategorií, v níchž se utkalo o zajímavé ceny 42 mužů a 7 žen, takže to máme nějakých 49 hráčů, což je jen o 3 méně, než loni, takže super. Hrálo se v kategoriích - dvouhra muži, dvouhra ženy, dvouhra muži nad 50 let a čtyřhra bez rozdílu pohlaví.

Dvouhra muži

Jak už jsem psal výše, do této kategorie se přihlásilo 42 hráčů, což vyšlo tak krásně, že jsme je rozdělili do 7 skupin po 6 hráčích. Hrálo se na 2 vítězné sety a ze skupiny postupovali vždy první dva a poté dva nejlepší ze 3. míst, což přineslo urputné a nevídané souboje. Některé skupiny (hlavně A, B a C) byly opravdu nabité, co se týká kvality hráčů, kde nepostoupili ani ti, co minulý rok prošli až do závěrečných kol. Naopak některé skupiny byly celkem vyrovnané a mohl postoupit každý. Dokonce o druhé postupové místo ze 3 míst musel dodatečně rozhodnout zápas na 1 set, až tak se bojovalo do posledního míčku. Poté už následoval klasický K.O. systém - tzv.pavouk. Do posledních kol prošli vesměs zkušení a kvalitní hráči, takže boje o celkové umístění slibovali krásné a vyrovnané souboje. Nade všemi ovšem vyčníval náš starý známý, p.Koza Vladimír, který v posledních 3 letech posbíral ceny skoro v každé kategorii. A vítězem se stal i tentokrát, obhájil vítězství a získal opět na rok do vlastnictví putovní pohár. Na druhém místě se umístil černý kůň soutěže, Krhut Ondřej z Palkovic a souboj o 3.místo nakonec pro sebe uzmul Hyneček David, který porazil Kaňáka Aloise.

1. Koza Vladimír

2. Krhut Ondřej

3. Hyneček David

Dvouhra muži nad 50 let

Do této kategorie se letos přihlásilo 8 mužů, teda původně k nim patřil ještě Koval Zdeněk, ale ten, kvůli pracovním povinnostem a pozdějšímu startu soutěže nakonec odstoupil. Hrálo se tedy ve dvou skupinách, z nichž postupovali 2 nejlepší a utkali se v bojích o celkové umístění. Opět vyhrál p.Koza Vladimír, který ve finále porazil p.Karáska Karla. V boji o 3. místo porazil p.Klimánek Antonín 2:0 p.Kaňáka Aloise, který tak už podruhé obsadil nepopulární čtvrté místo a spokojil se "pouze" s bramborovou medailí. Vzhledem k věku těchto hráčů smekáme všichni před nimi klobouk, jakými výkony se prezentovali a dokázali, že i ve vyšším věku lze předvádět skvělé výkony.

2. Karásek Karel

3. Klimánek Antonín

Dvouhra žen

V této kategorii a také nejvíce sledované, odehrálo svá utkání celkem 7 žen, což je o 1méně než loni. Ale to nijak neubralo na kvalitě předvedené hry ze strany něžného pohlaví. Turnaje se zúčastnili loňské finalistky Žitníková Dagmar a Pekárková Denisa, dále pak Sysalová Daniela, Boušková Ilona, Nytrová Lucie, Borovská Pavla a loňská překvapivá bronzová medailistka Janáková Marie. Po urputných bojích, mnohdy i s překvapivými výsledky, se nakonec radovala z vítězství Žitníková Dagmar, která oplatila Denise Pekárkové loňskou prohru. Na 3.místě překvapivě skončila nejmladší z účastnic Sysalová Daniela, která se oproti minulému roku zlepšila a zaslouženě brala placku.

1. Žitníková Dagmar

2. Pekárková Denisa

3. Sysalová Daniela

Čtyřhra bez rozdílu pohlaví

Do této kategorie se přihlásilo celkem 18 párů a bylo k vidění několik velice zajímavých a dramatických soubojů. Nastoupil dokonce i jeden smíšený pár - Koval Radim a Janáková Marie, který však měl těžkého soupeře a bohužel po boji vypadl. Do závěrečných bojů se podle předpokladů probili nejzkušenější dvojice a tajní favorité. Ve finále, v asi nejkrásnějším a nejdramatičtějším zápase co byl k vidění, porazil pár Karásek-Koza dvojici Bohuš-Hyneček 2:1. V boji o 3.místo pár Míček-Míček taky v třísetovém boji porazil dvojici Kusý-Krhut 2:1. Hlavně zmíněná dvojice Kusý-Krhut z Palkovic předvedla velice pěkné výkony a nebyli daleko od postupu do finále a vítězstv, ale bohužel, snad se dočkají příští rok.

1. Karásek Karel - Koza Vladimír

2. Bohuš Vladan - Hyneček David

3. Míček Radim - Míček Daniel

Co závěrem? Myslím, že turnaj splnil očekávání. Hrálo se ve velmi vysokém tempu, na své si přišli i fanoušci a rodinní příslušníci, kteří přišli podpořit své kamarády a fandili jim z plných plic. Logistické zabezpečení taky fungovalo bezvadně, hlavně gulášek od manželů Lážových chutnal všem a byl vynikající, také pivečko bylo skvělé (děkujem za něj manželům Benešovým z místního hostince Ondráš), rovněž děkujeme místní TJ Janovice za poskytnutí tělocvičny, velký dík patří i obci Janovice za poskytnutí sponzorského příspěvku na tento turnaj a největší dík patří firmě a hlavnímu sponzorovi této akce - firmě GENERALI (zastupoval ji p.Lichna Ivo, mj.ředitel turnaje a hlavní organizátor celé akce), bez které by se tento turnaj nekonal a neobešel. Velký dík patří také našim členům oddílu - Nezhodovi Jirkovi, Borovským Martinovi a Ivanovi, Pekárkovi Davidovi a Jedličkovi Romanovi, kteří se podíleli jak na obsluze za barem a přísunu tekutin a jídla, tak i ne bezproblémovém chodu turnaje za stolkem rozhodčích. Takže doufám, že všichni byli spokojeni a můžeme se jen těšit na další ročník příští rok a přát si, ať se zase všichni sejdeme v hojném počtu za rok. Všem přejem krásný nový rok 2013, hlavně hodně zdraví, bez kterého by jsme se příští rok nesešli. Sportu zdar a pingpongu zvlášť.