2014

Tak se nám opět rok s rokem sešel a my jsme opět dne 27.12.2014 přivítali všechny hráče na tradičním každoročním Vánočním turnaji - GENERALI CUP - Memoriál V.Kohuta. Sice se nás oproti minulému roku sešlo trochu méně (celkem 41 hráčů a hráček), ale nově jsme otevřeli i kategorii pro děti do 15 let, která určitě do budoucna přivítá více nadšených a natěšených dětí. Hrálo se opět v několika kategoriích - dvouhra mužů bez omezení, čtyřhra mužů, dvouhra muži nad 50 let, dvouhra žen a dvouhra dětí do 15 let. Zápasy se hráli na 2 vítězné sety, pouze finále na tři.

Dvouhra muži bez omezení

V této kategorii bylo nejvíce hráčů - přesně 31. Proto byli rozděleni do 6 skupin po 5 hráčích, přičemž v A skupině jich bylo 6. Postupovali vždy dva nejlepší a ze všech skupin 4 nejlepší na 3 místech. Vesměs postupovali favorité, žádné větší překvapení se nekonalo. Po skupinách se vylosoval pavouk pro 16 postupujících a tam už se hrálo k.o. systémem. Tentokráte si myslím, že to bylo určitě vyrovnanější než předchozí ročníky, poněvdž chyběl největší favorit a několikanásobný vítěz předchozích ročníků - Koza Vladimír, kterého vyřadili zdravotní problémy, přece jen už není nejmladší. A myslím si, že nikomu nechyběl :-)))  Zápasy byly velice vyrovnané a bojovalo se do posledního míčku. Velmi stálou formu prokazoval Karásek Karel, který už minule skončil druhý a umístění zopakoval i tentokráte. Vítězství nakonec asi po zásluze uzmul Míček Daniel, který opravdu předváděl výborné výkony. Třetí nakonec skončil janovický rodák - "Kaňour" Koval Radim.

1. Míček Daniel

2. Karásek Karel

3. Koval Radim

 

Dvouhra muži nad 50 let

V této kategorii oproti minulému roku počet hráču nepatrně stoupl, přihlásilo se 6 lidí, takže si zahráli každý s každým a pořadí bylo následující:

1. Kaňák Alois

2. Karásek Karel

3. Koval Zdeněk

 

Čtyřhra muži

Asi nejoblíbenější kategorie pro diváky. Do soutěže se přihlásilo 14 párů a tak byli nasazeni do 16-členného pavouku a hrálo se k.o. systémem. Nejvíce sympatií získal domácí janovický pár Koval Radim-Kostura Stanislav, který se vzepjal k nevídaným výkonům a byl zastaven až ve finále pozdějšími vítězi.

1. Míček Daniel - Míček Radim

2. Koval Radim - Kostura Stanislav

3. Karásek Karel - Kaňák Alois

 

Dvouhra žen

Tato kategorie byla letos o 2 ženy slabší, ale i tak kvalia byla na vysoké úrovni a hlavně pro přihlížející muže to byly zápasy k pokoukání. Vítězka opět předvedla nejvyrovnanější výkony a i když finále bylo dramatické, z vítězství se opět po dvou letech radovala Denisa Pekárková.

1. Pekárková Denisa

2. Janáková Marie

3. Milotová Gabriela

 

Dvouhra děti do 15 let

Nová kategorie na našem turnaji přilákala 5 dětí a ty byly ze zápasů velmi nadšené. Takže myslím si a doufám, že to bude tradicí a děti budou svádět souboje nad stolem i v příštích ročnících.

1. Gřunděl Robin

2. Žižka Václav

3. Bína Pavel ml.

 

Nejlepší "Janovičák"

1. Koval Radim

2. Jedlička Roman ml.

3. Eliáš Marek

 

A co na závěr? Turnaj určitě splnil účel, pobavil hráče i přihlížející, všichni co se zúčastnili si zasportovali, setkali se a popovídali o všem možném a slíbili si, že za rok se tady opět potkáme v ještě hojnějším počtu než letos. Turnaj měl vysokou sportovní a hlavně organizační úroveň. Všichni přítomní si pochutnali na výtečném guláši od rodiny Lážových, občerstvení bylo taky na vynikající úrovní, o obsluhu za barem se starali naši profesionální hráči Jirka Nezhoda s Ivanem Borovským. Rozhodcovský stolek a klidný průběh turnaje s bravurou zvládli David Pekárek s Romanem Jedličkou a celou organizaci turnaje se velkou pompou zvládl Ivo Lichna. Poděkování zajisté patří společnosti GENERALI za velmi hodnotné ceny do turnaje, obci Janovice a místní TJ za finanční a materiálovou pomoc, taky p.Zlatuši Benešové - Restaurace Ondráš za občerstvení a již dříve zmiňovaným manželům Lážovým za vynikající gulášek. Takže příští rok se těšíme na shledanou.