2015

Tak opět po roce jsme se sešli v tělocvičně už na 14.ročníku Memoriálu v.Kohuta - GENERALI CUP - vánočním turnaji neregistrovaných hráčů pro širokou veřejnost a hlavně místní občany. I tentokráte se sešla velmi vysoká učast, ikdyž hlavně přespolních. Celkový počet 45 účastníků hovoří za vše a myslím si, že všichni byli spokojeni. Také letos bylo vypsáno hned několik kategorií: dvouhra muži, čtyřhra bez omezení, dvouhra nad 50 let bez omezení, dvouhra žen a dvouhra dětí do 15 let. Byly také opět přichystány velice hodnotné ceny pro účastníky, což jistě výherci a ti nejúspěšnější ocenili. Takže trošku slovem a podrobněji ke všem kategoriím.
 
Dvouhra muži 
V této kategorii se sešlo nejvíce hráčů a to 32. Chyběl mezi nimi tak jako loni několikanásobný vítěz p.Koza, soutěž byla vyrovnaná a k vidění byly opravdu kvalitní zápasy, hlavně ty finálové. A nutno říci, že něktěří hráči by se neztratili i v registrovaných soutěžích. Hráči byli rozděleni do 8 skupin po 4 hráčích, kdy pak první dva v tabulce šli do playoff a hráči na 3. a 4. místě ve skupině do pavouku útěchy. Po velice dramatických utkáních a kvalitních výkonech dopadly výsledky takto:
1. Boráň Ondřej
2. Míček Daniel (obhájce loňského prvenství)
3. Raška Michal
Vítězem soutěže útěchy se stal Klimánek Pavel.
 
Dvouhra žen
Do této kategorie se přihlásilo 7 žen, což byla dobrá účast, ale mohla být i vyšší. Hrálo se systémem, kdy se všechny hráčky utkaly mezi sebou. Byli zde k vidění i staré známé tváře, tak i nové, které na našem turnaji byly poprvé. Hezky se na ženské dívalo, nejedná by strčila svým výkonem i muže a tak po napínavých zápasech nakonec dopadlo pořadí takto: 
1. Kaňoková Dagmar
2. Kaňáková Mirka
3. Pekárková Denisa (obhájkyně loňského prvenství)
 
Dvouhra dětí do 15 let
V této kategorii, která se hraje druhým rokem a získává stále větší věhlas nastoupilo 6 hráčů a hráček a utkali se každý s každým. Měli svůj stůl jenom pro sebe, dozor a rozhodčího jsme pověřili našeho hráče b mužstva Buchu Dalibora a dle jeho slov - cituju: "bylo to neskutečné a vzrušující sledovat ty malé špunty" bylo také k vidění mnoho dramatických soubojů, které nakonec dopadly takto:
1. Kaňáková Mirka
2. Žižka Václav
3. Plešivčák Dominik
 
Dvouhra nad 50 let bez rozdílu pohlaví
do této kategorie se přihlásilo 10 "důchodců", mezi nimi měla poprvé premiéru i žena a nutno říci, že se nedala zahanbit. Hráči byli rozděleni do 2 skupin po 5 hráčích, první dva z každé skupiny šli do semifinále. Překvapil nás všechny náš bývalý trenér našich místních fotbalistů a v minulosti i výborný hráč Hořínek Jiří, který se postupně rozehříval a v posledních zápasech předváděl špičkové výkony. A dopadlo to následovně: 
1. Mohelník Miroslav
2. Hořínek Jiří
3. Kaňoková Dagmar
 
Čtyřhra bez omezení
I poslední kategorie byla hojně obsazena, sešlo se a přihlásilo 14 párů. Tady už se nehrálo ve skupinách, ani každý s každým, dvojice byly nalosovány do pavouku a hrálo se vyřazovacím způsobem. Také zde nebyla nouze o překvapení a výsledky dopadly takhle:
1. Boráň Ondřej, Boráň Tomáš
2. Kaňák Alois, Kubalák Miroslav
3. Šturma Patrik, Valko David
 
Nejlepší "Janovičák"
I v tomto roce jsme vypsali pro místní speciální soutěž a hlavně i motivační, o nejlepšího Janovičáka. Ale byl to opravdu těžký oříšek, protože málem jsme k velmi nízkému počtu místních hráčů neměli koho vyhlásit. Nakonec nejlepší výkony převedl a v soutěžích se dostál nejdál Žižka Radim. 
 
Co říci závěrem? Memoriál měl velice slušnou účast a také velmi kvalitně obsazenou. Byli zde i něktěří hráči a hráčky, kteří kdysi pingpong i závodně hrávali, což bylo v někoklika soubojích i vidět a poznat. Šlo také vidět, kteří hráči to jen párkrát pinkají a lkteří to pinkají častěji. Občerstvení si také všichni chválili, pivo teklo proudem, i tradiční gulášek od manželů Lážových byl vynikající...prostě všichni byli podle několkika ohlasů spokojeni. Jen menší škraloup tenhle turnaj měl a musíme to tady zmínit. Tento turnaj je hlavně vzpomínkou na našeho bývalého hráče a místního oblíbeného člověka - V.Kohuta - a také se dělá hlavně pro místní občany a lidi. Takže účast jen 8 místních občanů je velice smutné a zarážející...co ještě víc a líp udělat pro místní obyvatelé. Snad se to do budoucna zlepší!!!!!! Závěrem se samozřejmě sluší poděkovat spolkům a firmám, bez kterých by tento vzpomínkový turnaj nebyl. Takže poděkování patří pojišťovně GENERALI (v zastoupení p.Lichnou) za překrásné a hodnotné ceny, obci Janovice, místní TJ a v neposlední řadě manželům Lážovým za výborný gulášek. Takže zase příští rok v hojnějším počtu nashledanou.