2016

Vánoční turnaj ve stolním tenise - Generali cup - Memoriál V.Kohuta - 26.12.2016
                                                   

V průběhu vánočních svátků a blížícím se konci starého roku, přesněji 26.12.2016, proběhl v tělocvičně naší školy už několikátý ročník (tuším asi 13.ročník) Vánočního turnaje, memoriálu Vráti Kohuta, Generali cup, turnaje, který je určen pro neregistrované hráče, takže vlastně amatéry. Turnaj je dlouhodobě oblíben hlavně místními občany, kteří svádějí urputné souboje a poměřují síly mezi sebou. Nicméně, v poslední době se o něm začíná povídat i v celém okrese, dokonce i v cizině (Slovensko), což dokumentuje i nebývale vysoká účast v tomto posledním ročníku. Přijelo celkem 38 startujících. I obyčejní fanoušci co nehráli se přišli podívat, takže tělocvična praskala ve švech. K dispozici bylo i výborné občerstvení, takže si myslím, že všichni si přišli na své a byli spokojeni.
Nakonec byly rozehráno 5 kategorií. Hrálo se: dvouhra žen, dvouhra mužů nad 50 let, čtyřhra a pak dvouhra mužů a žen bez rozdílu věku. A zorganizovali jsme i miniturnaj pro ty nejmenší do 15 let.

Dvouhra ženy 

V kategorii žen se turnaje zúčastnilo 5 hráček. Holky si nakonec zahrály každá s každou, takže byly velmi spokojené. Turnaje se zúčastnili Drescherová Eliška, Kaňoková Dagmar, Janáková Marie, Ferenčáková Lenka a Kaňáková Mirka. Vítězkou se stala Kaňoková Dagmar.

1. Kaňoková Dagmar

2. Kaňáková Mirka

3. Janáková Marie

Dvouhra dětí do 15 let

Do soutěže těch nejmenších se přihlásilo celkem 6 dětí - Drescherová Eliška, Žižka Václav ml., Kaňáková Mirka, Jánský Dominik, Janák Tobias a Janáková Vanesa. Také v těto kategorii si všichni zahráli mezi sebou a vítězem se stal Jánský Dominik. 

1. Jánský Dominik

2. Kaňáková Mirka

3. Žižka Václav ml.

Čtyřhra mužů a žen

Do této kategorie se nám přihlásilo 16 dvojic, hrálo se vyřazovacím k.o. systémem a o dramatické utkání taky nouze nebyla. Po vyrovnaných a dramatických zápasech se nakonec vykrystalizovalo toto pořadí: 

1. Míček Radim, Míček Daniel

2. Klimánek Antonín, Foldyna Bohuslav

3. Kusý Daniel, Krhut Ondřej

Muži nad 50 let
Do další soutěži, dvouhry mužů nad 50 let, která se nám každým rokem rozrůstá, se přihlásilo 13 "padesátníků". Hráči byli rozděleni do 3 skupin, do vyřazovací části pak postoupili z každé skupiny 2 nejlepší a osmičku čtvrtfinalistů pak doplnili 2 nejlepší z třetích míst. Po urputných bojích to nakonec dopadlo takto: 

1. Karásek Karel

2. Ferenčák Rudolf

3. Foldyna Bohuslav

Dvouhra mužů a žen

V nejsledovanější kategorii a také nejvíce početné a sledované, nastoupilo 38hráčů!!!! Hráči byli rozděleni do skupin, ze kterých postupovali vždy dál dva nejlepší a pak ještě 4 nejlepší ze všech třetích míst. Takže se nám sešla nejlepší šestnáctka, kde už se hrálo vyřazovacím k.o. systémem o vítězství. Po překrásných utkáních a urputných bojích to nakonec dopadlo takto:

1. Ferenčák Rudolf

2. Boráň Tomáš

3. Karásek Karel

A co říct a napsat závěrem? Myslím, že turnaj se povedl, o čemž svědčí ohlasy přítomných i nepřítomných hráčů a diváků, těšíme se na další ročník, který opět příští rok o Vánocích určitě bude. A troufám si tvrdit, že opět v hojnější účasti, protože, jak jsem psal výše, turnaj získává stále víc a víc na popularitě i za hranicemi naší vesnice. Na závěr bych chtěl poděkovat samozřejmě těm, bez kterých by se tento oblíbený a velký turnaj neobešel. Hlavně našim hráčům - organizátorům, Jirkovi s Ivanem za dobře fungující bar a občerstvení, Ivošovi, Davidovi a Romanovi za příkladně a vzorně zvládnutou organizaci turnaje a taky manželům Lážovým za vynikající a chutný gulášek :o)) No a taky hlavně našim sponzorům - pojišťovně Generali (za krásné věcné ceny a dary), firmě Greenlux (za krásné ceny a dary), obci Janovice a TJ Janovice (za super prostředí naší tělocvičny a herny), restauraci Ondráš (za skvělé pivo) a těšíme se na další ročníky, které budou určitě ještě lepší než ty dřívější. Sportu zdar a pingpongu zvlášť.