Vánoční turnaj - Generali cup - Memoriál V.Kohuta - 2012

31.12.2012 17:53

Tak jsme po roce zorganizovali opět Vánoční turnaj neregistrovaných ve stolním tenise pro širokou janovickou i okolní veřejnost - GENERALI CUP - Memoriál V.Kohuta. který se konal v sobotu 29.12.2012 v tělocvičně místní základní školy. Už minulý rok byla účast na turnaji více než slibná a letos jsme opět laťku zvýšili, přibylo hráčů a hráček a celkový počet účastníků se zastavil na čísle 52 hráčů a hráček (44 mužů a 8 žen). Byly obsazeny 4 kategorie - dvouhra mužů, dvouhra mužů nad 50 let, dvouhra žen a čtyřhra bez rozdílu pohlaví. Všechny utkání se hrály na 2 vítězné sety.

Kategorie mužů - 42 hráčů

Vzhledem k velkému počtů účastníků byli hráči rozděleni do 7 skupin po 6 hráčích, kdy z každé skupiny do osmifinálového pavouka postupovali první dva ve skupině a ze všech třetích míst dva nejlepší. Ve většině skupinách byly k vidění velice zajímavé a urputné boje o každý míč a postupovali vesměs favorité a nejvýše nasazení. Jen ve dvou skupinách (skup.A a E) se na druhém místě umístili shodně 3 hráči se stejným počtem výher i proher i stejného skóre ze vzájemných zápasů a tak o postupu a účasti v osmifinále museli rozhodnout tzv.zlaté sety mezi jednotlivými hráči a tím pádem i uhrané vítězné míčky. Po těžkých bojích byli nakonec šťastni Eliáš Adam a Černocký Roman, kteří doplnili pole účastníků v osmifinále na 16 a mohl se rozjet vyřazovací pavouk o vítěze. Po krásných a dramatických zápasech, které se často rozhodovaly až ve 3 setu nakonec slavil úspěch obhájce loňského a předloňského vítězství p.Koza Vladimír, který ve finále porazil p.Karáska Karla. Na třetím místě skončil hráč Šrubař Pavel, kterému nechybělo moc a v semifinále málem přešel přes pozdějšího vítěze Kozu Vladimíra. V zápase o bronz porazil Jalůvku Lumíra po 1.setu, kdy hráč Jalůvka nervově neunesl to, že soupeř byl prostě lepší a po prvním prohraném setu nakonec utkání vzdal, což bylo možná trošku nesportovní, ale nervy prostě pracuji i na takových srandaakcích :o)))). Nutno dodat, že v utkáních i po nich sršel neustále humor a sranda, hlavně po čtvrtfinálovém utkání mezi Kozou Vladimírem a Kovalem Radimem, kdy janovický rodák Koval Radim, přezdívaný "kanec" konstatoval, že nechápe, jak "koza mohla porazit kanca".....

1.místo: Koza Vladimír

2.místo: Karásek Karel

3.místo: Šrubař Pavel

Kategorie žen - 8 hráček

Do kategorie žen se přihlásilo 8 hráček a také oproti minulému roku se počet zvýšil, byť jen o jednu. Což svědčí o čím dál tím větší populárnosti turnaje. Hráčky nebyly rozděleny do skupin a utkaly se mezi sebou každá s každou proti sobě. Účastnili se hráčky - Pospíšilová Pavla, Žitníková Dagmar, Sysalová Daniela, Pekárková Denisa, Sacká Táňa, Miženková Kamila, Borovská Pavla a Janáková Marie. Takže velice silné a kvalitní obsazení. Jedna ze spolufavoritek a obhájkyně loňského prvenství - Sacká Táňa - nebyla nějak ve své kůži a obsadila až 5.místo, kdy sice tvrdila, že nemá svou pálku, ale nutno upřímně říct, že ostatní hráčky byly prostě lepší. Největší překvapení soubojů byly výkony naší známé "řeznice" Maruš, která ač prý měla zmrzlé ruce, tak obsadila 3.místo, kdy měly s Pavlou Borovskou stejně bodů i stejné skóre, ale Maruš ve vzájemném zápase Pavlu porazila a to rozhodlo. O vítězství se v posledním zápase střetly do té doby neporažená Žitníková Dagmar, která neztratila dokonce ani set a Pekárková Denisa, taktéž neporažená s pouze jedním ztraceným setem. Po boji nakonec vyhrála a celkově ovládla ženský turnaj Pekárková Denisa, která už má tak v posledních ročnících skvělou bilanci - r.2010 1.místo, r.2011 2.místo a r.2012 opět 1.místo...takže velká gratulace.

1.místo: Pekárková Denisa

2.místo: Žitníková Dagmar

3.místo: Janáková Marie

Kategorie čtyřhra bez rozdílu pohlaví - 21 párů

Tato kategorie byla taktéž velice hojně obsazena a byly zde k vidění opět nervydrásající souboje, ve kterých uspěli vždy jenom ti lepší a někdy i šťastnější. Mezi poslední 4 páry, tedy do semifinále postoupili dvojice Jalůvka-Žídek, Karásek-Bohuš, Žižka-Klimánek a největší překvapení turnaje Šrubař-Peterka, kdy hlavně p.Peterka, místními fandy velice povzbuzován se vypjal k výborným výkonům, které nakonec vyústily v účast ve finále. V semifinále pár Šrubař-Peterka porazil pár Jalůvka-Žídek 2:0, ve druhém semifinále porazil pár Karásek -Bohuš duo Klimánek Pavel-Žižka Radim taktéž 2:0. V zápase o 3.místo byl úspěšnější pár Žižka-Klimánek, který porazil duo Jalůvka-Žídek, kdy opět "exceloval" Lumír Jalůvka :o))) Ve finále byl k vidění super zápas, který rozhodoval až 3 set a dokonce až posledních pár míčků rozhodli o vítězi. Oba páry odvrátili několik mečbolů na obou stranách, semtam padlo i nějaké to prasátko, nakonec se z vítězství radoval pár Karásek Karel-Bohuš Vladan v poměru 2:1.

1.místo: Karásek-Bohuš

2.místo: Šrubař-Peterka

3.místo: Žižka-Klimánek

Kategorie mužů - dvouhra nad 50 let

Této kategorie se zúčastnilo 10 hráčů v čele s nejstarším hráčem turnaje a naším starostou - Polochem Aloisem, který předváděl výborné výkony a dokázal porazit dalšího janovického hráče - Peterku Miroslava. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po 5 lidech, kdy první dva postupovali do semifinále. Tam z jedné skupiny postoupili Koza Vladimír a Koval Zdeněk a z druhé Karásek Karel a Kaňák Alois. Nutno říci, že i kdýž těmto seniorům je už hodně let, na výkonech to nebylo znát a někdy hráli jak 20-ti letí mladíci a některé mladší hráče v hlavní kategorii hravě strčili do kapsy. V souboji o 3.místo mezi Kaňákem a Kovalem rozhodla větší zkušenost a jstota úderů a vyhrál p.Kaňák Alois. Ve finále se utkali Koza Vladimír a Karásek Karel a z vítězství se radoval první jmenovaný.

1.místo: Koza Vladimír

2.místo: Karásek Karel

3.místo: Kaňák Alois.

Co říci a napsat závěrem? Myslím si, že turnaj byl z pohledu hráčů a hráček a diváků hodnocen velmi dobře. O tom svědčí, jak už jsem psal dříve, rok od roku větší účast startujících. Ještě v r.2010 bylo účastníků jen 24 a za 2 roky počet stoupl o více jak 100%, což je myslím hezké. Velký dík patří hlavnímu sponzorovi turnaje - pojišťovně GENERALI - kterou zastupuje hl.organizátor a šéf turnaje Lichna Ivo, což se hlavně odrazilo na velmi pěkných a hodnotných cenách, které byly přichystány a posléze předány vítězům a medailistům. Taktéž patří dík TJ Janovice, která taktéž věnovala do turnaje pěkné ceny. A v neposlední řadě patří poděkování i obci Janovice v čele se starostou p.Polochem Aloisem, který se turnaje osobně zúčastnil a krátkým proslovem při předávání cen zhodnotil celý turnaj. Také se sluší poděkovat našim profi hráčům místního klubu - Jirkovi Nezhodovi, Martinovi a Ivanovi Borovským, kteří se vzorně starali o přísun potravin a tekutin za barem, taky Romanu Jedličkovi a Davidu Pekárkovi, kteří měli na starost organizaci, losování a hlášení zápasů a výsledků za rozhodcovským stolkem a hlavně Ivošovi Lichnovi, bez kterého by to prostě nešlo. Takže snad byli všichni spokojeni, zahráli si, popovídali a dojdou i příští rok. Sice budeme asi muset tělocvičnu trošku nafouknout, ale nějak to zvládneme. Takže všem děkujeme, přejeme jim krásný Nový rok 2013, hlavně zdraví, štěstí a úspěchů jak v osobním tak i sportovním životě. Sportu zdar a pingpongu zdar.

—————

Zpět