2018

Tak rok utekl jako voda my jsme dne 29.12.2018 přivítali neregistrované hráče a amatéry na tradičním každoročním Vánočním turnaji - GENERALI CUP - Memoriál V.Kohuta. Sice se nás oproti minulému roku sešlo trochu méně (celkem 44 hráčů a hráček a malých ratolestí), ale opět jako každý rok byla účast více než hojná a zase i mezinárodní - těch přespolních Slováků k nám jezdí rok od roků více. Hrálo se opět v několika kategoriích - dvouhra mužů bez omezení, čtyřhra mužů, dvouhra muži nad 50 let, dvouhra žen a dvouhra dětí do 15 let. Zápasy se hráli na 2 vítězné sety, pouze finále na tři.

Dvouhra muži bez omezení

V této kategorii bylo nejvíce hráčů - přesně 32. Proto byli rozděleni do 6 skupin, 4 skupiny po 5 hráčích a zbylé 2 skupiny po 6 hráčích. Postupovali vždy dva nejlepší a 4 nejlepší na 3 místech. Vesměs postupovali favorité, žádné větší překvapení se nekonalo. Po skupinách se vylosoval pavouk pro 16 postupujících a tam už se hrálo k.o. systémem. Tentokráte si myslím, že to bylo určitě vyrovnanější než předchozí ročníky. Zápasy byly velice vyrovnané a bojovalo se do posledního míčku. Vítězství nakonec asi po zásluze uzmul zahraniční hráč ze Slovenska Mlkvík Jaroslav, který opravdu předváděl výborné výkony. Ve finále porazil svého soupeře Míčka Daniela poměrně snadno. Třetí nakonec skončil Kavan Pavel.

1. Mlkvík Jaroslav   SK

2. Míček Daniel

3. Kavan Pavel

Dvouhra muži nad 50 let

V této kategorii oproti minulému roku počet hráču nepatrně stoupl, přihlásilo se 13 lidí, takže se hrálo ve dvou skupinách, ze kterých pak postupovali do čtvrtfinále 4 nejlepší z každé skupiny, pak se hrálo už k.o. systémem a pořadí bylo následující:

1. Mlkvík František   SK

2. Kavan Pavel

3. Foldyna Bohuslav

Čtyřhra muži

Asi nejoblíbenější kategorie pro diváky. Do soutěže se přihlásilo párů a tak byli nasazeni do 16-členného pavouku a hrálo se k.o. systémem. Nejvíce sympatií získal domácí janovický pár Gombár Marek - Karásek Lukáš, který se vzepjal k nevídaným výkonům a byl zastaven až ve čtvrtfinále.

1. Skorčík Petr - Mlkvík František   SK

2. Michalisko Jan - Mlkvík Jaroslav   SK

3. Kavan Pavel - Tvardzik Josef

Dvouhra žen

Tato kategorie byla letos o slabší, ale i tak kvalita byla na vysoké úrovni a hlavně pro přihlížející muže to byly zápasy k pokoukání. Vítězka opět předvedla nejvyrovnanější výkony a i když zápasy byly dramatické, z vítězství se mohla radovat jen jedna z žen

1. Macurová Markéta

2. Kozlová Brigita

3. Bínová Jana

Dvouhra děti do 15 let

Nejmladší kategorie na našem turnaji přilákala 6 dětí a ty byly ze zápasů velmi nadšené. Takže myslím si a doufám, že děti budou svádět souboje nad stolem i v příštích ročnících.

1. Hlosta Filip

2. Novotný Matyáš

3. Bínová Eva

Nejlepší "Janovičák"

A taky jsme tu měli velmi oblíbenou kategorii pro místní domácí hráče a zde to dopadlo takto:

1. Gombár Marek

A co na závěr? Turnaj určitě splnil účel, pobavil hráče i přihlížející, všichni co se zúčastnili si zasportovali, setkali se a popovídali o všem možném a slíbili si, že za rok se tady opět potkáme v ještě hojnějším počtu než letos. Turnaj měl vysokou sportovní a hlavně organizační úroveň. Nutno dodat, že letos slavili hlavně úspěchy hráči ze Slovenska. Všichni přítomní si pochutnali na výtečném guláši od rodiny Lážových, občerstvení bylo taky na vynikající úrovní, o obsluhu za barem se starali naši profesionální hráči Jirka Nezhoda s Martinem Borovským. Rozhodcovský stolek a klidný průběh turnaje s bravurou zvládli David Pekárek s Romanem Jedličkou a celou organizaci turnaje se velkou pompou zvládl Ivo Lichna. Poděkování zajisté patří společnosti GENERALI za velmi hodnotné ceny do turnaje, firmám Greenlux a PERGE International také za velmi hodnotné ceny pro nejlepší, obci Janovice a místní TJ za finanční a materiálovou pomoc, již dříve zmiňovaným manželům Lážovým za vynikající gulášek. Takže příští rok se těšíme na shledanou.