2014/2015

Tak stejně jako minule, i teď se k hodnocení dostávám později. Jak kvůli pracovním a rodinným povinnostem, ale taky i z toho, že se potřebovaly trošku utřídit myšlenky.

Tak jak začít? Myslím, že tady budou veškerá zdlouhavá slova a věty zbytečné. Prostě sezóna dopadla jak nejlíp mohla, postoupili jsme z prvního místa, takže předsezónní cíl byl splněn vrchovatě a tím je řečeno vše. Soutěž jsme zvládli s bravurou, opět byla nachystána osvědčená sestava - Jirka Nezhoda, Martin Borovský, David Pekárek, Roman Jedlička st. a Pavel Šrubař. Takže osvědčení hráči!!!!!

Hlavně je třeba vyzdvihnout výkony a výsledky Pavla, který po několikaleté pauze a rozehrávání se v béčku ukazuje, že zvěsti o jeho dřívějších výkonech nelhaly. Sice toho moc nenatrénuje, ale když má hráč zlatou ručku, tak to jde i bez tréninku. Sice někdy ta jeho hra působí tak nějak ležérně a nezúčastněně, ale výsledky hovoří za všechno. Takže pokud bude zdráv, jako že určitě bude, očekáváme, že v další sezóně a o soutěž výše zase budeme spoléhat na jeho výkon. Zdárně mu sekundoval (procentuálně byl dokonce lepší) taky Martin, který nakonec v soutěži skončil jako 3. (v úspěšnosti) a o jeho formě a výkonech hovoří slova nejlepšího hráče soutěže z Jablunkova Honzy Gomoly - cituji: "s lepším hráčem jsem se v soutěži nesetkal a jako jediný mě přinutil hrát skoro naplno" - takže super pochvala i pro Martina. Třetí do party je Jirka a také bez něho by jsme určitě nebyli tam, kde jsme teď!!!!! Hlavně jeho zkušenosti a bojovnost se hodily v mnoha důležitých zápasech, které rozhodovaly o našich výhrách. Sečteno a podtrženo, tihle 3 borci táhnou mančaft a doufám, že jejich výkonnost neklesne na nějak moc nízkou úroveň. Zbylí dva - David a Roman - sice trošku ubrali z úspěšnosti, ale i oni byli nedílnou součástí týmu, kde jejich body pomohly k celkovému výsledku A týmu.

Takže suma sumárum, opět po 2 letech je tady postup (i když už měl být loni!!!!!). Soutěž, která nás čeká v nové sezóně má nesporně větší kvalitu, je to vlastně už druhá nejvyšší soutěž v okrese a dá nám určitě zabrat. Nebudu tady mluvit zatím o nějakých cílech, ale podle mého názoru kvalitou a složením týmu máme na to opět atakovat přední příčky v tabulce. Neříkám, že to bude zase na postup, ta soutěž je už fakt kvalitní, ale nebudeme si nic nalhávat, kvalitou a složením týmu máme jednoznačně na to, hrát minimálně do čtvrtého pátého místa. A vzhledem k tomu, že do oddílu přicházejí 2 noví hráčí (jednoznačně posily), tak možná i o ten postup opět zabojujeme.

Možná se trošku rozrosteme, uvažujeme o zřízení C týmu, ve kterém budou působit hráči, co se nevešli do kádru A a B týmu a možná přivítáme i posily, se kterýma by jsme mohli být ještě silnější než v minulé sezóně.

Takže nám držte palce a předsezónní info o novinkách v týmu a cílech pro další sezónu se brzo dozvíte na našich stránkách.

Závěrem patří dík našim sponzorům za to, že nám připravují velmi dobré podmínky pro naši činnost a bez kterých by to prostě nešlo - obec Janovice, TJ Janovice a GENERALI.