2014/15

22.kolo: Spartak Jablunkov - TJ Janovice  6:12

Tak si opět po dvou letech můžeme společně zanotovat..........TAK JSME PRVNÍÍÍÍÍÍ NO A CÓÓÓÓÓ.... :-)))) Tak je dobojováno. V posledním mistrovském zápase jsme zajížděli na stoly druhého týmu tabulky, do Jablunkova, což značilo jediné, mělo se rozhodnout, kdo obsadí celkové první místo v soutěži. A už před zápasem bylo skoro jasné, že to budeme my. Jeli jsme sice bez Pavla, kterého zklátila nemoc (střevní chřipka), takže výrazně oslabeni, ale při pohledu na domácí, kde jim chyběli dokonce dva stěžejní hráči a museli si vypomoci hráči z béčka, pro nás neměl být problém utkání zvládnout. K boji tedy byli připraveni Jirka, Martin, David a Roman. Domácí na nás vyrukovali v sestavě - Gomola, Kukuczka, Klus a Mrvečka st. Úvodní čtyřhry skončili nerozhodně, Jirka s Martinem nedali šanci slabému domácímu páru a smetli je 3:0, Roman s Davidem po velkém boji prohráli s Gomolou a Kukuczkou 2:3, alůe drželi se statečně a nebyli daleko od výhry. Pak už se nastoupilo k dvouhrám a my od začátku domácím nedali šanci. Na domácí straně potvrdil kvality nejlepší hráč soutěže Gomola, ale ostatní domácí hráči byli jen do počtu. Zvládli jsme to s velkým a noblesním přehledem a nakonec ještě domácím na závěr uštědřili prohru 6:12. Nutno říct, že zaslouženou, nezmohli se v podstatě na nic. Za zmínku stojí fakt, že v zápase Gomola-Borovský se utkali dva nejlepší hráči soutěže a Martin nebyl daleko od překvapení. Tento zápas byl pro oko diváka opravdu suprový a neztratil be se co do kvality i ve vyšších třídách, třeba i divizních. Martin nakonec sice prohrál stejně jako doma 1:3, ale ve čtvrtém setu měl setbol a utkání málem dovedl do 5 setu, kde už by se mohlo stát cokoli. I domácí Gomoila uznal kvality, když po zápase řekl, že je Martin jednoznačně nejlepším hráčem sotěže se kterým hrál a donutil ho hrát skoro na maximum!!!!! Takže cíl je splněn a bude se už jen slavit a slavit a slavit.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 3,5b., Jedlička R. 3b., Pekárek D. 2 body:

 

21.kolo: TJ Janovice - Sokol Krmelín  9:9

Tak se nám soutěž pomalu chýlí ke konci a my se stále vyhříváme na prvním místě tabulky a od postupu nás dělil opravdu jen malinkatý krůček. V dnešním předposledním kole soutěže, takže v posledním domácíém utkání, jsme na svých stolech přivítali celek z Krmelína. V utkání nám stačila remíza k potvrzení postupu a podle toho to taky vypadalo :-))))) Nastoupili jsme v silně kombinované sestavě, kdy Davida vyřadili pracovní povinnosti a Pavla jsme dali opět k dispozici béčku. Proto dostali příležitost i hráči širšího kádru, i vzhledem k tomu, že hosté taky nepřijeli v nejsilnější sestavě, takže po zápase nakonec byli spokojeni oba dva týmy, my ale určitě více. Nastoupili jsme v sestavě - Jirka, Martin, Ivoš Lichna a Dalibor Bucha, na střídání pro případ připraven Roman. Hosté přijeli s těmito hráči - Manda, Přívětivý, Palmi a Malina. Hned v úvodu jsme nezvládli čtyřhry a prohráli obě dvě. Pak jsme skóre srovnali zásluhou Martina a Dalibora, který překvapil. Poté se utkání vyvíjelo tak nějak podle předpokladů, my byli neustále ve vedení a udržovali pro nás příznivý stav. Před posledním zápase, kdy už bylo jasné, že neprohrajeme, se do hry dostal i Roman, ale to už se víceméně slavilo a na výsledku už moc nezáleželo. Utkání nakonec skončilo nerozhodně, což značí jediné, cíl je splněn v podobě postupu a příští týden v Jablunkově si to s místním týmem rozdáme na férovku o prvenství v soutěži.

Body: Borovský M. 4b., Nezhoda J. a Lichna I. 2b., Bucha D. 1b., Jedlička R. 0 bodů.

 

20.kolo: TJ Sokol Kozlovice "C" - TJ Janovice  7:11

Tak do konce soutěže už chybí jen 3 kola a my jeli na velice horkou půdu do nedalekých Kozlovic, kde jsme se utkali s místním "C" týmem. Tentokráte jsme jeli jen ve čtyřech, bez Romana, který ještě oslavoval své jubileum a vychutnával si autíčka v Ženevě na jednom z největších evropských autosalónů...kdo by to vyměnil za nějaký pingpongový zápas, že? :o)))))  Takže jsme jeli v sestavě - Martin, Pavel, Jirka a David. Domácí nastoupili v očekávané sestavě - Mohyla J., Tofel M., Jalůvka a Navrátil. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kdy Martin s Davidem po boji v pěti setech porazili pár Navrátil-Mohyla 3:2, ve druhé čtyřhře bohužel Jirka s Pavlem nestačili na jeden z nejlepších párů v soutěži Tofel-Jalůvka prohráli po boji 2:3. Začali dvouhry a své kvality potvrdili Jirka i Pavel, své úvodní zápasy zvládli s přehledem a jdeme do důležitého vedení 3:1. Pak možná překvapivě Martin nestačí na výborně hrajícího Jalůvku (nebo že by Martin hrál tak slabě.....čím to asi bylo, že?????) a domácí snižují na 2:3. Pak ale David ve výborně takticky zvládnutém zápase poráží nebezpečného domácího Mohylu, což nás nastartuje a domácí naopak trošku utlumí, bo asi tady očekávali jistý bod. Pak své zápasy zvládnou zbylí 3 členové našeho týmu a rázem tu je uklidňující vedení 7:2, což nám dává opravdu klid do koncovky. Nakonec celkem v pohodě dovádíme utkání do vítězného konce a vítězíme 11:7, když domácí už jen za rozhodnutého stavu korigují. Což znamená, že jsme stále na prvním místě a 2 kola před koncem nám k postupu stačí jedna remíza z posledních dvou utkání. Takže snad to zvládneme a předsezónní cíl bude splněn.

Body: Šrubař P. 4b., Nezhoda J. 3b., Borovský M. 2,5b., Pekárek D. 1,5 bodů.

 

2.kolo ČP MSSST 1.stupně:  TJ Janovice - VSK VŠB-TU Ostrava "A"  5:5 (sety 20:23)

Tak jsme opět po pár týdnech své síly soustředili na pohár, tentokráte jsme na domácí půdě přivítali celek z krajské soutěže, takže opět tým hrající o několik soutěží výše, navíc z Ostravska, kde jak známo je úroveň týmů přece jenom vyšší než v našem okrese. Nastoupili jsme v nejsilnějším možném a tradičním pohárovém složení - Martin, Jirka a Pavel, v případě rozhodnutého stavu byli na střídání nachystáni David nebo Roman. Hosté dorazili v sestavě - Čornyjová, Chvojka a Zeman. A rozehrál se neskutečně vyrovnaný a nervydrásající souboj. V úvodní čtyřhře a velmi důležité nastoupili proti sobě dvojice Nezhoda-Borovský a Čornyjová-Zeman, tam jsme cítili šanci na důležitý bod. Bohužel naši kluci propásli v 1.setu několik setbolů a prohráli nakonec 13:15. Poté se herně zvedli a zápas po setech 11:5 a 14:12 otočili ve svůj prospěch na průběžné vedení 2:1. Pak se bohužel i hosté zlepšili a ve zbývajících dvou setech už byli lepší a připsali si cenný první bod. K první dvouhře nastoupil Jirka proti Chvojkovi a celkem rychle prohrával 0:2 na sety, což nevěštilo nic dobrého. Ale Jirka umí otáčet takové zápasy, zvykl si na nepříjemný styl soupeře, od 3. setu byl lepším hráčem a zaslouženě utkání otočil na 3:2 ve svůj prospěch, vyrovnáno 1:1!!! Pak se ke stolu dostal Martin proti Čornyjové na straně hostů a taktéž se rozhodovalo v 5 setech, Martin první set prohrál, následující dva ale zvládl, ve čtvrtém neproměnil několik mečbolů, ale v 5 setu už nedal soupeřce šanci a po výhře 11:4 a celkově tedy 3:2 na sety se ujímáme vedení 2:1. Pak nastoupil ke svému prvnímu zápasu Pavel proti Zemanovi. Po celý zápas byl lepší, utkání měl pod kontrolou a vyhrál 3:1 na sety, což už značilo nadějné vedení 3:1 a k postupu chyběli už jen 3 výhry. Pak ale na soupeře nestačili ani Martin ani Jirka a hosté srovnali na 3:3, byl to prostě boj!!! Pak své kvality opět prokázal Pavel, když zývládl těžké utkání s Čornyjovou a po dramatu v 5 setech vítězí 3:2 a my jdeme opět do těsného vedení. Bohužel v asi rozhodujícím zápase prohrává Martin s hostujícím Zemanem po boji 2:3 a hosté opět srovnávají. Vedení na naši stranu opět strhne v úžasné formě hrající Pavel a poráží slovenského hráče v hostujícím týmu 3:1 a vše je na Jirkovi. Stačí jakákoliv výhra, ale bohužel už před utkáním je zřejmé, že styl hostující hráčky Čornyjové nebude Jirkovi sedět a celkem jednoznačně prohrává 0:3, což znamená, že utkání končí nerozhodně a na řadu přichází počítání setů. A v tom jsou bohužel o 3 sety lepší hosté (v poměru 20:23), takže postupují do dalšího kola oni. Ale my se nemáme za co stydět, rozhodně jsme nezklamali a byli jen malý kousíček od dalšího velkého překvapení a postupu. Rozhodla kvalita soupeře a možná i trošku štěstí na hostující straně. Ale my se rozhodně do dalšího ročníku opět přihlásíme a náš cíl s heslem "MY TEN POHÁR STEJNĚ JEDNOU VYHRAJEM" najde naplnění. Ale aspoň jsme se kvalitně připravili na těžký sobotní mistrovský zápas, který nás čeká v Kozlovicích.

Body: Šrubař P. 3b., Borovský M. a Nezhoda J. 1 bod.

 

19.kolo: TJ Janovice - Sokol St.Město  14:4

V tomto kole jsme nastoupili na domácích stolech, přivítali jsme předposlední a už jistý sestupující tým ze Starého Města, který přijel ve složení - Typovský, Chvostek, Sikora a Kocich. My tentokráte pustili Pavla na výpomoc k béčku, které ještě potřebovalo body k záchraně a nastoupili tedy ve složení - Martin, Jirka, David a Roman. Žádné podcenění jsme nepřipouštěli, ale přece jenom, zaváhat s předposledním týmem soutěže, to by jsme asi ve vyšší třídě neměli co dělat a s takovým týmem si musíme poradit i přes nepřítomnost naší týmové dvojky, i proto jsme Pavla k béčku pustili. Sice hned v úvodní čtyřhře došlo k velkému překvapení na náš účet, kdy Jirka s Romanem po prvním vyhraném setu nestačili na hostující pár Chvostek-Kocich a prohráli 1:3. Naštěstí to napravila osvědčená dvojice Martin s Davidem, kteří nedali šanci páru Typovský-Sikora a soupeře doslova deklasovali 3:0 po setech 11:4, 11:5 a 11:2, grandiózní výkon!!!!! Pak sice ve své dvouhře prohrál Roman s Chvostkem 1:3 a my opět prohrávali (1:2), ale pak jsme začali dominovat, Martin s Jirkou a Davidem nedali svým soupeřům šanci a skŕe jsme naprosto otočili. Přidal se i Roman, který smetl ze stolu Kocicha a skŕe se zastavilo až na stavu 10:2 pro nás, což už značilo jediné, naši výhru. Utkání se jen dohrávalo a hosté už jen korigovali na celkový stav 14:4 pro domácí. Takže povinná výhra byla doma a ve zbývajících 3 kolech nám stačí 2 výhry a můžeme si zase zařvat.....TAK JSME PRVNÍÍÍÍ NO A CÓÓÓÓ....  :-)))  Takže snad se to podaří, je to opravdu blízko.

Body: Borovský M. a Pekárek D. 4,5b., Nezhoda J. 4b., Jedlička R. 1 bod.

 

18.kolo: Sokol Staříč - TJ Janovice  6:12

Tak se nám soutěž skoro chýlí ke konci a my v 18.kole zajížděli už v pátek na stoly do nedalekého Staříče, kde nás čekal velmi silný a nevyzpytatelný tým, který se překvapivě nachází v suterénu tabulky, i když má ve svém středu výborné hráče. Takže bylo otázkou, v jaké sestavě domácí nastoupí a jestli to bude lehčí nebo těžší zápas. My jeli v trošku pozměněné sestavě - z rodinných a pracovních důvodů chyběli David s Romanem, ale naši nejlepší trojici (Martin, Pavel, Jirka) doplnil Radim Janáček, který sbírá nesmírně cenné zkušenosti. Domácí nakonec nastoupili v sestavě - Michalák, Čtvrtníček, Turek a Topič. Což znamenalo, že byli citelně oslabeni a my měli umetenou cestičku k výhře. Nic moc se k tomuto zápasu nedá napsat, jen že všechny zápasy skončili dle papírových předpokladů a my nakonec zvítězili v pohodě 12:6, kdy jenom Radim nevyzrál na soupeře a přes velkou snahu všechny svá utkání prohrál a také se nám nepovedla jedna čtyřhra. To nic nemění na tom, že 4 kola před koncem se stále vyhříváme na čele tabulky a už jen 3 výhry nás dělí od splněného cíle. Takže nám držte palce a přjďte nás povzbudit.

Body: Borovský M. a Nezhoda J. 4,5b., Šrubař P. 3 b. a Janáček R. 0 bodů.

 

17.kolo:  TJ Janovice - SK Frýdlant n.O.  10:8

Uffffff, trošku nervy, ale zvládli jsme to!!!!!  V dalším kole jsme na svých stolech přivítali nevyzpytatelný tým z blízkého Frýdlantu n.O. Proč nevyzpytatelného? Jednou nastoupí v silné sestavě a oberou soupeře o body, podruhé přijedou s mladýma hráčema a odehrají to z povinnosti...asi jak se ten den vyspí :-))  K nám přijeli v nebezpečné sestavě v čele s nebezpečným Ondračkou, dále pak famílie Vaculových - Lubomír, Petr a Jakub. My nastoupili trošku oslabeni (Martin, Jirka, David a Radim Janáček), neboť Pavel vypomáhal zahraňujícímu se B týmu. Úvodní čtyřhry se nám nepovedly, obě dvě jsme prohrály a museli teda hned od začátku dotahovat. Sice snížil stav utkání David, ale pak prohrál Radim a stále jsme ztráceli 2 body. Pak zabrali Martin s Jirkou a po povinných výhrách jsme srovnali na 3:3. Pak sice prohrál opět Radim (od toho se ale opravdu body nečekali), ale pak jsme se nastartovali a nepříznivé skóre otočili ve svůj prospěch. Po výhrách Jirky , Martina, Davida a opět Jirky s Martinem jsme utekli do rozhodujícího trháku až na 8:4 pro nás a dovolili si vystřídat Davida Ivošem. Hosté sice trošku korigovali, ale my měli utkání ve svých rukou, i když výsledek tomu moc neodpovídá. Ale i oslabeni jsme utkání zvládli a to se počítá. Takže ještě 4 výhry a slavíme.

Body: Borovský M. a Nezhoda J. 4 b., Pekárek D. 2 b., Janáček R. a Lichna I. 0 bodů.

 

1.kolo ČP MSSST 1.stupně:  TJ Janovice - TJ Frenštát p.R.  6:4

Po 3 týdnech tady bylo další kolo poháru, po úspěšném předkole jsme v 1.kole přivítali na svých stolech mužstvo TJ Frenštát p.R. Je to tým, který vzbuzoval velký respekt a pro nás to byl takový malý svátek. Hostující tým totiž hraje letos divizi, do které postoupil v minulé sezóně, takže nás čekal soupeř hrající z našeho pohledu o 5 tříd výše než my, což měl být těžký oříšek. Ale pohárová utkání jsou specifická, některé týmy z vyšších soutěží dávají příležitost mladým hráčům ve svém oddílu a berou to jen jako takové zpestření. My sice mladým příležitost dávat nemůžeme, poněvadž je nemáme, ale pro zpestření to hrajeme taky, protože jsme vždycky nejníže umístěný tým ze všech přihlášených, a tak nemusíme nikam jezdit a cestovat, ba naopak, všechny týmy jezdí k nám a i sem tam nějaký zvučnějšího jména, což byl tentokrát už výše zmíněný divizní Frenštát. My nastoupili s tím nejsilnějším co máme, tedy s Martinem, Pavlem a Jirkou, nic lepšího už postavit nemůžeme, hosté přijeli s mladým týmem kluků kolem 16 let, ale na střídaččce se zkušenými a ostřílenými borci na střídání - hráli v sestavě Šindler, Vojvodík, Fešar, na střídání připraveni Hazuka a Hüttl. Začlo se čtyřhrou kdy proti sobě nastoupili Nezhoda-Borovský proti páru Šindler-Vojvodík. Po prvním setu, který vyhrála naše dvojice jednoznačně 11:3 to vypadalo na pohodový, velmi důležitý 1 bod. Ale po pauze, kdy mladí hráči z Frenštátu dostali pokyny od koučů, se situace obrátila a naši hráči začali tahat za kratší konec. Už se nezvedli a celkem překvapivě, ale hlavně zbytečně prohráli 1:3. Měla rozhodovat zkušenost našeho páru, ale zvítězila spíš dravost hostů. Ale nic se nedělo, byl začátek utkání a stav 0:1 nic neznamenal. V první dvouhře Martin smetl ze stolu hostujícího Šindlera a po výhře 3:0 srovnal stav na 1:1. Pak nastoupil ke svému zápasu Pavel proti Fešarovi a po slabším začátku, kdy prohrával 1:2 na sety se zvedl a díky svým zkušenostem a precizními údery otočil stav na 3:2 ve svůj prospěch - velmi důležitý bod, vedeme 2:1. Pak ale Jirka nestačil na Vojvodíka, i když na něho měl, prohrál 1:3, poté neuspěl i Pavel, který neskutečně zabojoval a po manku 0:2 na sety srovnal na 2:2, ale 5.set mu nevyšel a také prohrál 2:3, a rázem jsme prohrávali 2:3 na zápasy. Navíc hosté sáhli ke střídání, kdy mladého Fešara nahradil velmi zkušený Hüttl Adolf, což nevěštilo do dalších bojů nic dobrého. Ale aspoň to svědčilo o tom, že i hosté mají obavy. A pak se teda začali dít věci!!!!! V asi nejdůležitějších zápasech jsme zaváleli na jedničku. Martin nastoupil proti nejlepšímu hráči hostů Vojvodíkovi, nestačil v úvodních setech a prohrával 0:2 a s našimi šancemi to vypadalo vědě. Pak se ale neskutečně zvedl, začal bojovat, na své straně měl i několikrát štěstí v podobě "prasátek" (konečně!!!) a utkání otočil. Bylo se fakt na co dívat a Martin vyhrál po neskutečném boji 3:2, když už v 5.setu prohrával 1:5....klobouk dolů, asi nejkrásnější zápas utkání. Srovnáno na 3:3. K dalšímu zápasu nastoupil Jirka proti střídajícímu Hüttlovi, hostující hráč tam měl na své pálce potahy z tzv.chemií, což ale Jirkovi vyhovuje a umí na to zahrát. Povedlo se, Jirka neustále vedl na sety, soupeř dotahoval, ale nedotáhl a Jirka vyhrál 3:2, vedeme 4:3!!!!!! Pak šel na plac Pavel proti Vojvodíkovi a opět se děly věci. Pavel opět zabojoval, otočil stav z 1:2 na sety a v nervydrásající koncovce 5.setu zvítězil 12:10....ufffff, ale jdeme do trháku 5:3 a chybí nám už jen bod k překvapení. Ten získává Jirka po výhře 3:1 nad Šinlerem a my jsme v dalším kole. Pak už jen kosmeticky v poslední dvouhře upravuje stav na 6:4 hostující Hüttl, který poráží Martina 3:1. Ale to byl už zápas dohrávaný jen z povinnosti. Takže co dodat, kluci zahráli neskutečně, favorizovaného soupeře překvapili a postoupili do dalšího kola, což je si myslím docela úspěch. Sice hosté nepřijeli z tím nejlepším co mají a my by jsme asi neměli moc šancí, kdyby přijeli s hráči divizního áčka, ale podle slov hostujícího kouče Hazuky, mladí tam dostávají v té soutěží příležitostí hodně a měli by vyhrávat takové zápasy se slabšími hráči. Ale rozhodla zkušenost našich hráčů a taktická nevyzrálost hostujících mladých hráčů. My se tak můžeme těšit na další kolo a celek opět z vyšší soutěže. Buď k nám přijedou studenti VŠB-TU Ostrava nebo hráči z Fulneku. Takže cesta dál je si myslím i tak hratelná a my budeme bojovat. V případě dalšího překvapení by k nám opět dorazil asi soupeř z divize, a to z nedalekého Pstruží. Ale to je ještě daleko a my se budeme soustředit na následujícího soupeře.

Body: Borovský M., Šrubař P. a Nezhoda J. 2 body.

 

16.kolo:  TTC Třinec "B" - TJ Janovice  5:13

Tak se nám druhá odvetná polovina soutěže přehoupla do druhé části a my zajížděli tentokrát do Vendryně, kde má domácí hernu tým TTC Třince "B". Vzhledem k našemu postavení jsme byli favority zápasu, ale domácí celek vzbuzoval menší, ale oprávněný respekt z toho důvodu, že v tomto roce ještě neprohrál a už se vyšvihl na 5.místo v tabulce, kdy po podzimu figuroval na 3.místě od konce. Takže jsme opět jeli v nejsilnější možné sestavě a v 5 lidech s možností střídání. Nachystáni byli Martin, Pavel, Jirka, David a Roman. Domácí nastoupili v sestavě - Kubaczka, Čečotka, Polák a Guzdek, což nám už před utkáním trošku nahrálo do karet, neboť domácí nebyli v plné síle a nastoupili se dvěma hráči z "C" týmu, takže jsme se rázem stáli velkými favority a měli to utkání celkem bez problémů zvládnout. V první čtyřhře ale překvapivě Jirka s Romanem prohráli s domácím párem Guzdek-Kubaczka 2:3 a tak to museli zachraňovat Martin s Davidem, kteří nedali soupeři šanci. Po prvním vyrovnanějším setu, který jsme urvali až v koncovce, kdy jsme odvraceli 4 setboly, jsme další 2 sety zvládli a srovnali stav na 1:1 po čtyřhrách. Pak nastoupilo naše nejlepší trio Martin, Pavel a Jirka a rázem po jejích zápasech byl stav 6:1 pro nás, což bylo vynikající. Nějaký ten bodík pak přidal i David a tak jsme si dovolili luxus v podobě střídání a nastoupil Roman. Domácí pak už jen kosmeticky korigovali a my po zásluze a celkem s přehledem vyhráli v konečném skóre 13:5. Body důležité a zcela zasloužené. Takže ještě 5 výher a předsezónní cíl bude splněn, tak nám držte palce.

Body: Borovský M. 4,5b., Nezhoda J. a Šrubař P. 3b., Pekárek D. 2,5b., Jedlička R. 0 bodu.

 

15.kolo:  TJ Janovice - KST Dolní Lomná "B"  16:2

Ve 4.odvetném kole jsme na svých stolech uvítali tým z polského pohraničí - KST Dolní Lomná "B". Není to tak dávno co jsme se na podzim s tímto soupeřem na jeho domácích stolech tak trápili a až po boji vyhráli 10:8. Proto jsme očekávali i těžké utkání s velmi zkušeným soupeřem a nastoupili v nejsilnější sestavě s plným počtem hráčů - připraveni byli Martin, Pavel, Jirka, David a na střídání Roman, pokud by to někomu nešlo. Hosté oproti prvnímu zápasu udělali jen jednu změnu a přijeli v sestavě - Pawlowski, Kantor, Ramšák a mladý Sikora, který tam hostuje z Návsí. Čtyřhry jsme tentokráte postavili takto. Jirka hrl s Romanem, poněvadž se jim u soupeře dařilo a Martin s Davidem. A přineslo to úspěch, obě dvě čtyřhry jsme zvládli, nastartovali se a soupeři nedali žádnou šanci....jsme po Třinci v mírném laufu!!! :-)))  Dovolili jsme si i prostřídat sestavu, kdy Davida vystřídal Roman. Po excelentních výkonech jsme soupeři nedali žádnou šanci a deklasovali ho 16:2. Vše dokreslil i po zápase hostující hráč Kantor slovy- "takhle moc jsme ještě nikde neprohráli". Opravdu jsme soupeři nedali ani čuchnout a smetli ho ze stolu. Takže jsme na vítězné vlně a pro další body si budeme chtít zajet příští týden do Vendryně, kde nás čeká v domácím prostředí velice nebezpečný a hlavně nevyzpytatelný soupeř TTC Třinec "B". Ale my nemůžeme zaváhat a prot budeme bojovat ze všech sil, ať si udržíme postupovou pozici až do konce soutěže.

Body: Borovský M., Nezhoda J. 4,5b., Šrubař P. 4b., Pekárek D. 2,5b., Jedlička R. 0,5 bodu.

 

14.kolo:  TŽ Třinec "E" - TJ Janovice  8:10

Tak se to povedlo.........ve 14.kole jsme zajížděli k asi nejdůležitějšímu zápasu sezóny - do Třince, takže se dá říct, že nás čekal zápas roku!!!! Pokud jsme tedy chtěli pomýšlet na postup, museli jsme u vedoucího týmu soutěže bodovat, nejlépe vyhrát. Jeli jsme v nejsilnější možné sestavě - Martin, Jirka, Pavel a David, chyběl tentokrát Roman, kterého nepustili na utkání rodinné povinnosti :-)))  Soupeř nastoupil v sestavě - Szwarc M., Dudys, Vostrčil a Byrtus, tedy z poloviny jiná sestava než u nás doma. Domácím chyběla jednička Czudek, a to myslím dost výrazně. Což bylo pro nás dobré a sestava domácích nám velela jediné - vyhrát. Začalo se čtyřhrama, Jirka s Martinem nedali šanci páru Szwarc-Dudys a deklasovali je 3:1, Pavel s Davidem konečně zahráli tak jak umějí, přesto to nestačilo na domácí pár Byrtus-Vostrčil a po boji prohráli 2:3. Stav po )úvodních čtyřhrách tedy 1:1, což nebylo špatné. Do první dvouhry nastoupil David a nestačil na Byrtuse, byla to škoda a prohrál 1:3...tady se dal udělat bodík. Pak ale Pavel získal povinný bod s Dudysem a srovnal na 2:2. A pak jsme se nestačili divit........Postupně prohrál Martin, Jirka, David a Pavel a bylo to rázem 6:2 pro domácí.....no, asi by si na nás nikdo teď nevsadil ani zlámanou grešli. Jirka měl sice trochu smůly a prohrál těsně 3:2 s Vostrčilem, kdy už ve 4.setu odvracel asi 5 mečbolů, ale hlavně David překvapivě nestačil na 12-ti letého Dudyse a potupně prohrál 0:3. No ale my už samozřejmě nejsme tím týmem co dříve, nesložili jsme se, proběhla rychlá a krátká porada týmu, že přece nemůžeme takhle rychle prohrát a odevzdat tak snadno body a začali se dít věci!!!! Martin po dramatické bitvě porazil Vostrčila 3:2 (prohrával už 0:2 na sety!!!!!!), pak Jirka porazil Byrtuse 3:1 a snížili jsme na 4:6 z našeho pohledu, což už bylo celkem i hratelné. Pak opět ve slabší formě hrající David nestačil na Szwarce, ale to už jsme byli namotivováni a rozjetí - hlavně tedy 3 naše opory - Jirka, Martin a Pavel. Postupně svým soupeřům nedali šanci 2xMartin a 2xPavel, Jirka a snad nejdůležitější bod přidal i David, který se konečně vzchopil a porazil Vostrčila 3:1, i když po boji. No a vítěžný bod zařídil Martin. V poslední zápase, hraný už jen z povinnosti Jirka v prvních dvou setech doslova smetl ze stolu Szwarce, poté však na vedlejším stole udělal vítězný bod Martin a Jirka už slavil, utkání tak nějak dopinkal s úsměvem a dovolil domácím snížit na konečných 10:8 pro nás. Uffffff.......byla to šichta, ale se šťastným koncem. Takhle nějak hraje TÝM s velký T :-)))  Ukázalo se, že nám nikdo nedá nic zadarmo a musíme bojovat. Nakonec jsme možná byli trošku šťastnějším týmem, ale myslím si, že i lepším, o čemž svědčí i poměr setů 38:31 v náš prospěch. Své zápasy jsme prostě vyhrávali jednoznačněji. Takže po tomto kole jsme se usadili v čele soutěže a jak se říká, máme to ve svých rukou. Pokud do posledního kola nezaváháme, tak postupujeme do vyšší soutěže.....tak nám držte palce, ať se to podaří.

Body: Borovský M. 3,5b., Šrubař P. 3b., Nezhoda J. 2,5b., Pekárek D. 1 bod.

 

13.kolo: TJ Janovice - Sokol Palkovice "B"  15:3

V druhém kole odvetné části soutěže, takže vlastně v 13.kole, jsme přivítali poslední celek tabulky - Sokol Palkovice "B", který přijel v sestavě - Durďák, Matoušek, Weigert a Král. Takže povinná výhra, spíš takový lehčí trénink. Soupeři se sice nesmí podceňovat, ale tady je prostě kvalita jednoznačně na naší straně, takže jsme si dovolili Pavla pustit pomoci B týmu a nastoupili v sestavě - Martin, Jirka, David a Roman. Čtyřhry jsme zvládli s přehledem a páry Jirka-Roman a Martin-David deklasovaly soupeře 3:0. Utkání se vyvíjelo zcela v naší režii, jen jednou zaváhal Roman, vystřídali jsme i sestavu a utkání v klidu dovedli do vítězného konce...tady prostě není co psát. Takže jsme se připravili na asi nejdůležitější zápas. který nás čeká příští týden, kdy zajíždíme na stoly našeho souseda v tabulce a motivace je jasná. V případě výhry jdeme na 1.míst a postupové šance budeme mít už jen ve svých rukou. Takže nám držte palce.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5b., Jedlička R. 3,5b., Pekárek D. 2,5b a Janáček R. 0 bodů.

 

Předkolo ČP MSSST 1.stupně:  TJ Janovice - TJ Sokol Horní Lhota  7:3

Tak jsme se opět po roční pauze přihlásili do Českého poháru, aby jsme opět na svých stolech přivítali nějaké zvučné soupeře a poznali také kvalitu jiných okresních týmů než z našeho okresu. Tentokráte jsme byli vzhledem k počtu týmů v poháru zařazeni už do předkola a tak přivítali na svých stolech celek z Ostravského regionu - TJ sokol Horní Lhota. Je to velice nebezpečný celek, má ve svém středu jednoho z nejlepších hráčů tamní soutěže (Hejl Petr ml.) a také kvalitou asi náš celek převyšoval. Byl to ale celek k poražení, protože jeho dva zbývající hráči (Hrbáč Roman a Hrbáč Dominik) byli o něco slabší a tk pro naše opory hratelnější. My jsme nasadili to nejsilnější co máme - Pavel, Jirka a Martin. Pohár se hraje specificky, jen jedna čtyřhra, 3 hráči. V úvodní čtyřhře po dlouhé době spolu bok po boku nastoupili Martin s Jirkou a doslova soupeře (Hejl-Hrbáč D.) vyhnali od stolu. Vyhráli zcela jednoznačně 3:0 po setech 11:6, 11:5 a 11:6. Byl to jeden z jejich nejlepších výkonů a položili tak základ k pozdějšímu vítězství. Pak sice Martin vůbec nestačil na nejlepšího hráče hostí Hejla, ale po výhrách Pavla a Jirky jdeme do vedení 3:1. Pak opět své kvality prokázal hostující hráč Hejl, který porazil Pavla, jenž mu ovšem vzdoroval, uhrál i set a ve 3.setu byl blízko k úspěch. Hosté snížili na 3:2, ale pak své zápasy postupně zvládli Martin, Jirka a Pavel, takže stav se zastavil na skóre 6:2, tudíž výhra a postup byl v kapse. Pak opět úřadoval hostující Hejl, ale v posledním zápase po asi nejkrásnějším utkání Martin porazil Hrbáče D. a stanovil celkové skóre na 7:3. Takže cíl byl splněn a my opět v poháru jdeme dál. Asi v únoru v 1.kole přivítáme už daleko zvučnějšího soupeře, přijede divizní Frenštát p.R. a my se ho samozřejmě pokusíme zaskočit a postoupit dále.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 2,5b., Šrubař P. 2 body.

 

12.kolo:  Sokol Dobrá "B" - TJ Janovice  5:13

Tak nám Vánoční svátky rychle utekly, skoro měsíční pauza od mistráků je taky za náma a rozeběhla se odvetná část mistrovských utkání, ve kterých už půjde do tuhého. Mistráky sice začínají až v sobotu 10.ledna, ale my už máme za sebou první odvetu na stolech čtvrtého týmu tabulky Sokol Dobrá "B". Utkání se na žádost soupeře předehrávalo už v úterý 6.ledna od 18:00 hod. Jeli jsme v osvědčené sestavě a plné síle - Jirka, Martin, Pavel, David a Roman. Domácí taktéž nastoupili v očekávané a nejsilnější sestavě - Tóth, Skarka, Vančura a Cviček. Začalo se jako už tradičně čtyřhrama a z naší strany to byl teda start do utkání přímo jako z hororu. Obě dvě čtyřhry jsme prohráli, kdy nejprve Jirka s Pavlem asi i trošku podcenili soupeře a než se vzpamatovali, utkání prohráli 1:3 s párem Vančura-Tóth. I Martin s Davidem tahali v zápase s párem Skarka-Cviček za kratší konec, sice ze stavu 0:2 na sety skóre srovnali na 2:2, ale v posledním setu těsně prohráli poměrem 10:12 a tím celkově 2:3. Takže stav 0:2 po úvodních čtyřhrách byl trošku jiný než jsme si představovali. Hned poté navíc ve své úvodní dvouhře překvapivě prohrál Jirka s Tóthem a stav už byl alarmující, 0:3 v náš neprospěch. A já osobně jsem začal být malinko pesimistický. Ale Pavel s Jirkou byli plní optimismu, podle nich se v podstatě nic nedělo a říkali, že se to co nevidět otočí. A měli pravdu :-))  Zabrali jsme, uvědomili si vážnost situace a prolomili i tu smůlu a doslova domácí začali drtit. Otočili jsme skóre až na 8:3 v náš prospěch, postupně své zápasy zvládli Martin, David, Pavel, pak už i Jirka, opět Martin s Davidem a Pavlem, svou třetí dvouhru taky Jirka a hned bylo veseleji. Stav 8:3 už byl uklid'nující. Mohli jsme Davida vystřídat Romanem, trošku i povolit v koncentraci, nechat domácí trošku upravit stav, aby hned jejich první utkání neskončilo debaklem. Roman se tak po svém jediném zápase stal včerejším nejlepším hráčem, protože byť nastoupil jen do jednoho utkání, to vyhrál a měl 100% úspěšnost. Takže se nominoval do základu pro příští mistrovské utkání. Celkové skóre vyznělo nakonec jednoznačně pro nás, vítězíme na horké půdě v Dobré 13:5. Takže přes rozpačitý a nečekaný úvod nakonec celkem pohoda a v autě cestou zpět byla super nálada a taky jsme si zakřičeli náš vítězný pokřik. Teď opět chvíli pauza před dalším mistrákem, který nás čeká až v sobotu 17.1. s Palkovicemi "B". Předtím si v rámci tréninku dáme předkolo Českého poháru MSSST 1.stupně, do kterého jsme se opět po roce přihlásili a to proti celku z Ostravska, přibližně na naši úrovni. TJ Sokol Horní Lhota. Takže jste všichni zváni.

Body: Šrubař P. 4b., Nezhoda J. a Borovský M. 3b., Pekárek D. 2b., Jedlička R. 1 bod.

 

11.kolo:  TJ Janovice - Spartak Jablunkov  8:10

V posledním podzimním kole jsme přivítali na domácích stolech 3 tým tabulky a kandidáta na postup tým z polského pohraničí Spartak Jablunkov. Soupeř se netajil před sezónou postupovými ambicemi, a tak před začátkem soutěží posílil hráčem Gomolou, který před přestupem hrál ligu za KST Ostrava. A po špatném začátku v soutěži opět posílil, a to divizním hráčem z TŽ Třinec, Jurgou, takže mančaft z takovými hráči v této soutěži v podsatě nemá co dělat!!!! Takže hosté dorazili v sestavě Gomola, Jurga, Niedoba a Kukuczka. My nastoupili tentokráte bez Romana, přesto v plné síle a s touhou sebrat favoritovi nějakej ten bodík - i remíza by pro nás byla výborným výsledkem - připraveni byli Martin, Pavel, Jirka a David. Po delší době dorazili na zápas i někteří fandové a utkání se jim muselo určitě líbit. Utkání tedy začalo čtyřhrama a my bohužel obě prohráli, což bylo do dalšího pokračování zápasu důležité. Pak se rozběhly dvouhry, my první 3 prohráli a rázem byl stav 0:5 v náš neprospěch. Byli jsme zralí na ručník. I když některá utkání byla vyrovnaná, body si připisoval soupeř. Pak jsme se trošku vzchopili a postupně začali z náskoku soupeře ukrajovat. Své zápasy postupně zvládli Jirka, překvapivě i Pavel, který doslova vyprovodil od stolu divizního hráče Jurgu (rozdíl 5 soutěží!!!!!), pak sice Martin nestačil na suveréna Gomolu, ale pak vyhráli postupně Jirka, David a Martin a rázem byl stav už jen 5:6 v náš neprospěch. My se dostali do laufu, hosté naopak znervózněli, cítili jsme šanci. Bohužel pak už hosté neponechali nic náhodě, žádné překvapení se nekonalo, ale my bojovali až do konce. Přesto jsme nakonec padli 8:10. Ale myslím si, že se nemáme za co stydět. I hosté po zápase přiznali, že s takovým vývojem vůbec nepočítali. Dle svých pozápasových slov si přijeli pro hladkou výhru a nečekali žádné drama. My přesto odehráli asi jedno z nejlepších utkání v naší historii, protože proti takovém soupeři vzdorovat až do posledního míčku, je skoro k neuvěření. Soupeř z ligovým a divizním hráčem by měl všechny deklasovat a dovolit uhrát maximálně 5-6 bodů. Absolutorium zaslouží hlavně Martin s Pavlem, kteří dokázali zdolat Jurgu i Jirka ho dokázal potrápit. Bohužel, rozhodlo asi i to, že jsme nevyhráli aspoň jednu čtyřhru. Tady musím vzít odpovědnost na sebe, protože jako kouč jsem podlehl tlaku našich hráčů a těsně před začátkem jsem páry prohodil na jejich přání. Třeba by jedna čtyřhra vyšla, pokud bych sestavu nechal tak, jak jsem původně chtěl. A taky byla velká škoda i toho, že v pátém zápase Martin neudržel velmi nadějné vedení 2:1 na sety nad Niedobou, protože tam se to lámalo a mohla to být nakonec vytoužená remíza. Ale hlavu vzhůru, pořád to máme jak se říká ve svých rukou, 10.ledna začínají odvety a tam se rozhodne. Takže nám držte palce a po novém roce se tady na našich stránkách zase rád těším.

Body: Šrubař P. 3b., Borovský M. a Nezhoda J. 2b., Pekárek D. 1 bod.

10.kolo:  Sokol Krmelín - TJ Janovice  5:13

Předposlední kolo 1.části soutěže nám přisoudilo velice nepříjemný celek z Krmelína, navíc tomuto celku jsme z minulé sezóny měli co vracet, takže jsme jeli opět v 5 lidech, jako už je skoro tradicí - Martin, Jirka, Pavel, David a Roman. Čekal nás velice nepříjemný soupeř z několika výbornými hráči - domácí tedy nastoupili v sestavě Širan, Přívětivý, Palmi a Manda. Tedy ne v nejsilnější sestavě, a tak pro nás bylo jedinou možností prostě toto utkání vyhrát. I když panovali s formy domácích hráčů jisté obavy, nakonec jsme to zvládli s bravurou. Tentokráte jsme lépe zvládli čtyřhry, než minule proti Kozlovicím. Hlavně David s Martinem den předem kvalitně potrénovali a své papírově silnější soupeře (Manda-Širan) přejeli hladce 3:0. I Jirka s Pavlem se moc nezpotili, proti dvojici Palmi-Přívětivý ztratili jen jeden set a po zásluze vyhráli, ujímáme se tak vedení 2:0, což je vždycky důležité a hraje se lépe. Rozjeli se dvouhry, tentokráte v základu dostal příležitost Roman před Davidem a jelikož se utkání vyvíjelo zcela v náš prospěch kdy naše trojice nedala soupeřům šanci, mohli jsme v sestavě střídat až na poslední dvouhru, kdy David nahradil Romana. Takže nakonec po obavách ze zápasu jsme to překvapivě zvládli s grácií, hlavně Jirka, Martin a Pavel mají formu, čehož jsme využili a soupeře v jeho domovském stánku porazili v konečném skóre 13:5 pro nás. Takže úkol splněn a už se můžeme připravit na sobotu, kdy nás čeká v podstatě vrchol 1.části soutěže. Doma v posledním podzimním kole přivítáme našeho souseda v tabulce a nováčka v soutěži, tým Jablunkova. A bude to velice těžké, protože soupeř před sezónou posílil jedním ligovým hráčem (Gomola J. - přestup z Ostravy), který v podstatě v této třídě nemá vůbec co dělat a snad ho to nemůže ani bavit hrát takovou, na jeho kvality, podřadnou soutěž. Ale za peníze jak všichni víme, je člověk schopný udělat vše. Navíc v průběhu soutěže přišel do Jablunkova další nadstandartní hráč z Třince, který hrál ještě v minulém ročníku divizi - Jurga P. Takže v podstatě je to už papírově předem prohrané. Ale.....!!!!  My se samozřejmě pokusíme o co nejlepší výsledek, budeme bojovat až do konce a třeba překvapíme všechny, i soupeře :-)))  Navíc, bodovat musí hlavně on, nám stačí i remíza, takže i tuhle psychologickou výhodu by jsme měli využít. Takže jste fanoušci na vyvrcholení podzimu všichni zváni a přijďte nás podpořit v sobotu od 17 hodin do místní tělocvičny.

Body: Nezhoda J. a Borovský M. 4,5b., Šrubař P. 3,5b., Pekárek D. 0,5 b., Jedlička R. 0 bodů.

 

9.kolo:  TJ Janovice - Sokol Kozlovice "C"  11:7

Polovina soutěže se nám chýlí ke konci a my v letošním předposledním domácím utkání přivítali velice nebezpečného soupeře z nedalekých Kozlovic. Tabulka a postavení týmu hovořilo jasně, nic jiného než naše výhra se nečekala, prostě jsme byli favority. Navíc pro nás hraje i historická bilance s tímto týmem, myslím si, že jsme s Kozlovicemi ještě neprohráli. Nastoupili jsme opět v 5-ti členném týmu, tedy Martin, Jirka, Pavel, David a na střídání připraven Roman. Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě - Mohyla J., Tofel M., Jalůvka a Pustka M, který nahradil zraněného Navrátila a jenž si svými posledními výkony a cennými skalpy několika výborných hráčů říká o pozornost. Takže se rozehráli čtyřhry a my se nestačili divit. Nejdříve náš nejsilnější pár Jirka s Martinem nestačili na mldou dvojici hostů Mohyla-Pustka zcela po zásluze proh¨ráli 1:3, kdy si podle slov Jirky skoro ani nečuchli. Pak David s Romanem po dvou vyhraných setech doslova zkolabovali a skoro jasně vyhrané utkání přenechali hostujícímu páru a prohráli 2:3, takže sumasumárum, stav 0:2 po čtyřhrách, to nevěstilo vůbec nic dobrého. A černý scénář pokračoval dále. David nastoupil proti Pustkovi a nějak se nemohl chytit, nestačil se divit a prohrával 1:2 na sety. Mezitím na sousedním stole v souběžně hraném zápase prohrál možná překvapivě Pavel s hostujícím Mohylou 1:3 a začínalo se nad námi povážlivě smrákat. Pak se naštěstí vzchopil David a utkání proti Pustkovi (tento klučina má teprve 13 roků) otočil ve svůj prospěch, v 5.setu se už projevila zkušenost a kvalita domácího hráče. Takže jsme snížili na 1:3 a trošku se dostali do zápasu. To byla také asi vzpruha pro zbytek týmu, na stoly šli postupně Martin, Jirka, Pavel, opět Martin s Jirkou, předvedli výborné výkony a skŕe se postupně po celkem jasných výhrách otočilo na 6:3 pro nás, to byl asi zásadní obrat v utkání. Poté sice prohrál David s Toflem , ale pak své zápasy zvládli opět naši nejlepší Jirka s Martinem a jdeme už do velmi nadějného vedení 8:4. Poté sice zase prohrál David (nějak mu to v utkání nešlo a asi měl místo sebe pustit Romana), překvapivě prohrál i Jirka s mladým Pustkou, hosté korigují na 7:9, ale zbývající dvě dvouhry jsou už opět v naší režii a své výborné výkony potvrzují jak Pavel, který smetl Jalůvku 3:0, tak i po trošku nervózním a dramatickém zápase i Martin, který poráží Tofla 3:2 po boji. Takže nakonec vítězíme doma 11:7, ale s velkými bolestmi. Nevyvedli se nám tentokráte čtyřhry, což je vždycky průser, když se prohrají obě dvě, prostě aspoň jedna se musí vyhrát. Navíc asi jsme do hry měli pustit i Romana, Davidovi to moc nešlo, ale prostě si věřil, naštěstí se to nevymstilo. Ale vítězství se počítá a jak se říká, historie se neptá kdo a jak s kým hrál, počítá se pouze výhra a tu my máme. Takže zatím to je super, jsme na postupové příčce a máme vše, jak se říká, ve svých rukou. Příště nás čeká další nepříjemný soupeř, jedeme do Krmelína a snad se nebudeme vracet s prázdnou. Navíc tomuto soupeři z minulého ročníku máme co vracet.

Body: Borovský M. 4b., Nezhoda J. a Šrubař P. 3 b., Pekárek D. 1 bod.

 

8.kolo:  Sokol Staré Město - TJ Janovice  4:14

Tentokráte jsme zajížděli k předehrávce na venkovní půdu, k předposlednímu týmu do St.Města. Čekal nás isce soupeř se zkušenými hráči v kádru, nicméně jeho předposlední místo v tabulce nám velí jediné, prostě vyhrát. Domácí nastoupili v sestavě - Typovský, Priesol, Chvostek a Sikora. My jeli v plné síle v 5 osvdčených hráčích. V první čtyřhře Martin s Jirkou porazili Typovského a Sikoru hladce 3:1 a ve druhé po delší době Roman s Davidem taky vyhráli, nad dvojicí Priesol-Chvostek otáčeli stav 2:1 a vyhráli po boji 3:2, takže vedeme po čtyřhrách 2:0. Pak se rozjeli dvouhry a my byli k nezastavení, skóre se zastavilo na stavu 8:0 pro nás, kdy Martin překvapivě nestačil na Chvostka a po boji prohrál 2:3. Pak jsme trošku polevili a dovolili soupeři korigovat na 4:8, pak se ale opět rozjeli a domácím nedali žádnou šanci. Celkové skóre 4:14 pro nás hovoří za vše. Nutno dodat, že tato výhra byla povinná, nějaké zaváhání by se nám nemuselo vyplatit. Do hry se opšt dostal i Roman, který tentokráte vystřídal Pavla a tak jsme si zahráli všichni. Takže vcelku pohodové utkání, kéž by takových bylo víc.

Body: Nezhoda J., Borovský M., Pekárek D. 3,5b., Šrubař P. 2b., Jedlička R. 1,5 bodů.

 

7.kolo:  TJ Janovice - Sokol Staříč  13:5

Soutěž už se nám přehoupla do své druhé poloviny a my na domácích stolech přivítali velice nebezpečného soupeře ze Staříče, našeho věrného souputníka, který s námi pravidelně postupuje do vyšších tříd. Teďkom ale nepřijel v nejsilnější sestavě, musel si dokonce pomoci hráčem z B týmu - nastoupil v sestavě Petruška, Michalák, Vandas, Kudláč. Nebezpeční jsou hlavně první dva jmenovaní, přes ty druhé dva se body dělají snadněji a skoro z povinnosti. My byli v plné síle - Jirka, Martin, Pavel, David a na střídání připraven Roman. Do první čtyřhry nastoupili osvědčení Jirka s Martinem a nedali soupeři (Michalák-Kudláč) po jasné výhře 3:0 žádnou šanci. Pak spolu podruhé nastoupili Pavel s Romanem, ale nějak jim to spolu nejde a prohráli s párem Petruška-Vandas 1:3. K první dvouhře nastoupil David proti Michalákovi, se kterým má v poslední době zápornou bilanci a neprolomil ji ani tentokrát a prohrál 1:3, i když měl asi vyhrát, ale psychika dělá hodně!!!!! Takže soupeř jde do vedení 2:1 na zápasy. Skóre srovnává v pohodě hrající Pavel, ale pak Martin prohrává po boji s nejlepším hráčem hostí Petruškou a soupeř opět vede, tentokráte 3:2. Ale pak přijde z naší strany doslova uragán a po výhrách (Jirka 3x, Martin 2x, David a Pavel po jedné) obracíme skóre na 9:3 pro nás, což svědčí o jediném, chybí nám jedno vítězství k výhře. Dovolujeme si i prostřídání sestavy, kdy Davida střídá Roman. Ten dovoluje soupeři menší korigování skóre, kdy prohrává s Petruškou, ale pak už nedáváme soupeři žádnou šanci a utkán í dovádíme do vítězného konce v konečném poměru 13:5. Dokonce i Roman poráží svého soka a připisuje si svou první výhru v soutěži, která mu doufám pomůže k lepším výsledkům než doposud. Takže celkem klidná a pohodová výhra, důležité a vzhledem k sestavě hostů i povinné body do tabulky, kde se stále držíme na postupových příčkách. V dalším utkání zajíždíme opět ven, na stoly předposledního týmu soutěže, do Starého Města, takže nic jiného než výhra nepřipadá v ůvahu....byla by to s prominutím ostuda tam nevyhrát.

Body: Nezhoda J. 4,5b., Borovský M. 3,5b.,Šrubař P. 3b., Pekárek D. a Jedlička R. 1 bod.

 

6.kolo:  SK Frýdlant "A" - TJ Janovice  8:10

První polovina soutěže dospěla ke své polovině a my v 6.kole zajížděli na stoly našeho pronásledovatele, 3.týmu tabulky, velice nebezpečného týmu SK Frýdlantu "A". Je to nesmírně silný a hlavně nevyzpytatelný tým, má ve svém středu výborné hráče a hlavně hráčky, které sbírají zkušenosti v ligových ženských bitvách pod vedením naší bývalé vynikající hráčky a reprezentantky Marušky Hrachové. Takže vždy záleží, jak tým postaví, podle toho má soupeř buď malou šanci nebo žádnou na nějaké body. Proti nám postavil tu hratelnější sestavu - Ondračka, Vacula P., Vacula L., Jemelíková. Takže jsme měli šanci přivézt z horké půdy nějaký ten bodík. Trošku jsme přeházeli po delší době čtyřhry, vrátili se k sobě Jirka s Martinem, kteří za asi 3 roky společného hraní mají na kontě jen asi 3 prohry (možná míň), takže to je takřka jistý bod. A své kvality potvrdili, když nedali šanci domácímu páru Ondračka-Jemelíková a smetli je 3:0. Pak se taky k sobě vrátili sehraný pár z minulosti - Roman s Davidem, ale ti, vzhledem k jejich posledním slabším výsledkům prohráli s bratry Vaculovými poměrně lehce 1:3. Takže po čtyřhrách stav 1:1. Do dvouher jako první nastoupili naši nejlepší - Jirka s Martinem, ale začalo to nejhůře jak mohlo, oba dva smolně prohráli 3:2 a my prohráváme 3:1. Pak ale Pavel (náš tajný a černý kůň do dvouher) přehrál nebezpečného Vaculu P. 3:1 a snižujeme stav utkání na 2:3. Poté David po boji ale podlehl druhém z bratrů Vaculových Lubomírovi a opět jsme v dvoubodovém manku. Pak se trošku vzchopíme a po nejtěsnějších výhrách Jirky a Pavla(shodně po boji 3:2) a pohodové výhře Martina otáčíme skóre na 4:5 ve svůj prospěch. Poté opět zaváhá David a zcela nečekaně i Martin a my opět prohráváme 6:5. Poté se ale zdravě nahecujeme a po 5 výhrách po sobě jdeme za svým tajným cílem a to výhrou, otáčíme skóre na 6:10, což značí výhru. Hlavně Jirka s Pavlem museli bojovat a otáčet nepříznivý stav 1:2 ve svých zápasech. Důležitý bod přidal konečně také David proti Jemelíkové i Martin zahrál lépe a tak jsme do hry mohli pustit i Romana. Domácí poté už jen korigovali na konečných 8:10 pro nás. Uffffffff :-)))  Byl to boj, ale se šťastným koncem pro nás. Sice by asi domácí možná vyhráli, kdyby hráli v nejsilnější sestavě, ale na to se historie neptá a my vezeme velice cenné vítězství z horké půdy, kde si myslím, že moc mančaftů bodovat nebude. Výborně zahrál opět Pavel, přidal se i Jirka, Martin sice pioprvé a podruhé prohrál, ale to vůbec nevadí. Hlavně vyhrál tým a to se počítá. Příští týden nás čeka další z těžkých a tradičních soupeřů, tým Staříče. Takže v sobotu 8.11. od 17 hodin jste všichni zváni.

Body: Nezhoda 3,5b., Šrubař P. 3b., Borovský M. 2,5b., Pekárek D. 1b. a Jedlička R. 0 bodů.

 

5.kolo: TJ Janovice - TTC Třinec "B"  13:5

Tak jsme po týdnu opět hráli doma a přivítali jsme soupeře z nižších pater tabulky - tým TTC Třinec "B", který přijel v sestavě Kubaczka, Čečotka, Bulawa J. a Wawrosz M. My jsme nastoupili  tentokráte v sestavě bez Romana, který si plnil rodinné povinnosti na jubileu svého bratra :-)) Takže byli připraveni Martin, Jirka, Pavel a David. Takže nejsilnější možná sestava nás vybízela ke 100% zisku bodů na domácí půdě. Čtyřhry skončily remízově, kdy Jirka s Pavlem rozebrali hostující dvojici a vyhráli 3:0, pak Martin s Davidem po boji prohráli 2:3. Ve dvouhrách jsme se celkem slušně rozjeli a od začátku dá se říct dominovali. Dovolili jsme si i v závěru vystřídat, kdy Davida nahradil Radim Janáček a aby posbíral další cenné zkušenosti. Takže jsme pak utkání dovedli k celkem pohodovému vítězství 13:5. Soupeř byl slabší, neměl tady svého nejlepšího hráče, takže povinnost vyhrát na domácí půdě byla splněna. A příští týden nás čeká asi zatím nejtěžší prověrka, jedem do Frýdlantu, který je v tabulce hned za námi. Hodně bude záležet, jak to domácí postaví, mají velký výběr hráčů a hlavně hráček. Ale my se nevdáváme předem a pojedeme tam určitě bodovat, tak jak se od kandidáta postupu očekává. Takže nám v sobotu, netradičně už od 10 hodin, držte palce.

Body: Borovský M. 4b., Nezhoda J. a Šrubař P. 3,5b., Pekárek D. 2 b., Janáček R. 0 bodů.

 

4.kolo: KST Dolní Lomná "B" - TJ Janovice  8:10

Soutěž nám pokračovala už 4.kolem a my jsme tentokráte zajížděli ven až do daleké Lomné, takže jednak hezký výletek a jednak těžký soupeř, který má ve svém kádru převážně hráče starších ročníku a hlavně potahové, takže nás opravdu nečekalo nic lehkého. I proto jsme vyjížděli v nejsilnější možné sestavě, v 5 hráčích, kdy byli teda připraveni Jirka, Martin, Pavel, David a Roman. Domácí nastoupili v sestavě Ramšák, Kantor, Pawlowski a Muller. A bylo se vskutku na co dívat a zápas jen pro silnější povahy :-))  Po čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, kdy nejpreve Jirka s Romanem nedali šanci soupeři a vyhráli 3:0, na druhém stole bojoval nově složený a zkoušený pár Martin s Pavlem a po boji podlehl 2:3. Výkon sice nebyl špatný, ale myslím, že tento pár budeme využívat pouze minimálně. Pak se rozjeli dvouhry a někdy byly k vidění opravdu velmi dlouhé zápasy. Vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou, žádný tým nevedl rozdílem více jak 1 bodu. Domácí vedli, my jsme dotáhli, pak naopak až do stavu 7:7. Bylo na řadě poslední kolo dvouher a do zápasu šel Martin. S nejslabším, ale o to více nepříjemným soupeřem (Muller) bojoval, ale tahal za kratší konec, prohrával 1:2 na sety a ještě ve 4.setu 4:9 a dokonce pak i 6:10, takže čelil 4 mečbolům. Ale skvěle zabojoval, soustředil se na každý míček a 4.set otočil a vyhrál. V 5.setu už dá se říci dominoval a připsal si důležitý bod a my jsme šli do vedení 8:7 (asi nejdůležitější bod). Pak své utkání dá se říct s přehledem zvládl Jirka, vedeme 9:7 a máme už nejhůře plichtu, před sebou 2 zápasy na vítězný 10 bod. Nastupoval Pavel proti Pawlowskému. Po urputné bitvě dospělo skóre do stavu 2:2 a na řadě byl 5.set. V něm Pavel předvedl úžasný výkon, soupeř zcela odpadl a set vyhrál 11:2. Takže se radujeme z 10. bodu a tím pádem i výhry. Domácí pak už jen upravili skóre na 8:10, kdy své utkání prohrál Roman, který vystřídal slabě hrajícího Davida. Takže suma sumárum - velice těžké a vyrovnané utkání, přitom si myslím, že takového soupeře by jsme měli porazit jednodušeji. Ale proti potahovým hráčům se vždycky hraje špatně. Hrálo se ale nesmírně vyrovnaně, dokonce osm 5-ti setových zápasů, takže utkání trvalo 3 hodiny. Ale výhra to je nesmírně cenná a myslím si, že tady moc soupeřů vyhrávat nebude. A taky bylo důležité, že jsme měli k dispozici všechny naše nejlepší hráče, kdyby chyběl jen jeden, bylo by to asi smutnější. Takže příště opět doma, tentokrát s týmem TTC Třinec "B" (bývalé Oldřichovice).

Body: Borovský M. 4b., Šrubař P. 3b., Nezhoda J. 2,5b., Jedlička R. 0,5b., Pekárek David 0 bodů.

 

3.kolo: TJ Janovice - TJ TŽ Třinec "E"  6:12

Ve 3.kole jsme opět hráli doma, dorazil k nám po dvou kolech vedoucí tým tabulky - TŽ Třinec s týmem "E". My jsme na tom nebyli o dost hůř, byli jsme hned za ním na 2.místě, takže souboj mezi prvními dvěma týmy tabulky sliboval velice zajímavý průběh. Hosté přijeli v sestavě - Czudek, Byrtus, otec a syn Szwarcovi (Pavel a Matěj). My bohužel nebyli kompletní, chyběl nám náš hráč č.2 - Martin, kterého byl připraven nahradit Pavel a svou roli splnil na 100%. Pak byli připraveni bojovat za body ještě Jirka, David a Roman, který se po minulém volném víkendu vrátil do sestavy. Bohužel jsme začali moc špatně - úvodní čtyřhry se nám nevyvedli a prohrávali jsme po nich 0:2. Hlavně mrzí porážka Jirky s Romanem, kdy nad hostujícím párem (Szwarc-Szwarc) vedli 2:0 na sety, ve třetím měli mečbol a přesto ještě zápas ztratlil. Pak v úvodních dvouhrách neuspěli David s Romanem a hned byl stav 0:4, což nevěstilo nic dobrého. Přesto jsme se trochu zmátořili, své zápasy zvládli Pavel s Jirkou a snížili jsme. Pak sice prohrál opět Roman, ale Pavel s Jirkou ve výborné formě zdolali své soupeře a rázem byl už stav pouze 4:5 v náš neprospěch. Poté nastoupil v asi nejdůležitějším zápase David a svůj úděl bohužel nezvládl psychicky. Nad Byrtusem po prohraném 1.setu hru zlepšil, otočil utkání na 2:1 ve svůj prospěch a směřoval k dalšímu bodu, který by znamenal vyrovnání. I když vedl ve 4.setu 10:7, neproměnil 3(!!!!!!) mečboly, následně set ztratil 12:14 a soupeř se dostal na koně, David ještě více znervózněl a bylo po nadějích. Soupeř po výhře opět odskočil na 2 body (stav 4:6) a do konce utkání už jsme se nevzpamatovali. David v dalším zápase opět promarnil vedení 2:1 na sety a ve 4.setu vedení 7:1 (!!!!!!!!) a prohrál s mladým Szwarcem 2:3 na sety, což by se asi stávat nemělo. Ostatní hráči soupeře vycítili šanci, dostali se na koně a do konce zápasu už byli skoro k nezastavení. Takže nakonec prohra 6:12, což mrzí hodně. I v oslabené sestavě jsme měli na vítězství, i když Martin chyběl hodně a s ním bychom asi zápas zvládli a vyhráli. Sice bylo možná trošku i smůly, kdy z 5 pětisetových zápasů jsme vyhráli jen jeden, takže kdyby to bylo naopak, tak slavíme další výhru. Ale na smůlu se nevymlouváme, spíš si myslím, že hlavně David s Romanem by měli zlepšit psychickou část svých výkonů, protože takových kolapsů začíná povážlivě přibývat a zbytečně nás to stojí body. Ale snad bude líp :-))  Musím pochválit Pavla, který začíná naplňovat naše představy o výborném hráči, připsal si 3 výhry a málem bodoval 100%, i hráče hostí Czudka potrápil a nebyl daleko od výhry. Ale co, jedeme dál, příští zápas hrajeme v sobotu a máme před sebou takovej malej výletek, zajíždíme až na stoly do daleké Dolní Lomné, tak uvidíme, ale tento výsledek by jsme měli co nejrychleji napravit. Tak nám držte palce.

Body: Šrubař P. 3b., Nezhoda J. 2 b., Pekárek D. 1b., Jedlička R. 0 bodů.

 

2.kolo: Sokol Palkovice "B" - TJ Janovice  1:17

Ve 2.kole jsme zajížděli na stoly do nedalekých Palkovic, a to opět na utkání s "B" týmem domácích. Nevěděli jsme, co od tohoto utkání očekávat, protože domácí ještě minulou sezónu hráli ve vyšší třídě, ze které ale spadli. Podle sestavy a jejich žebříčkovém postavení jsme asi byli mírnými favority. My jsme nastoupili tentokráte bez Romana, kterého zastoupil Pavel Šrubař, navrátilec a snad konečně zdravý. Takže Jirka, Martin, David a Pavel byli připraveni loupit body na stolech domácího týmu, který nastoupil v sestavě - Weigert, Král, Krpec a Matoušek. Takže podle slabší sestavy domácích jsme prostě museli vyhrát. Nic moc k tomu zápasu nebude moc psát - domácí jsme k ničemu nepustili a doslova je smázli. O všem hovoří i poměr získaných setů, kdy jich domácí uhráli jen 13 a po celkovém skóre 1:17....co k tomu dál psát, prostě debakl a pro nás pohodové vítězství. Ten bod nakonec ztratil David, který po boji a nezvládnuté koncovce a příliš zbytečné nervozitě prohrál s Králem 2:3, i když takového hráče by měl bez problémů smáznout. Nutno vyzdvihnout i Pavla, protože po dlouhé pauze předvedl velice povedené výkony a i když soupeř byl opravdu slabý, do budoucna to slibuje příslib. Budeme ho opět potřebovat i v sobotu, kdy tentokráte nebude Martin, který opět odjíždí na své milované ryby, které opět dostaly přednost před pingpongem!!! Takže další body jsou doma a my už vyhlížíme sobotu, kdy se utkají dva vedoucí týmy soutěže po dvou kolech, a to my a TŽ Třinec "E". Snad se podaří vyhrát i potřetí.

Body: Nezhoda J., Borovský M a Šrubař P. 4,5b., Pekárek D. 3,5 bodu.

 

1.kolo: TJ Janovice - Sokol Dobrá "B"  11:7

Tak už se nám to rozjelo, začla nová sezóna a my na svých stolech v 1.kole přivítali neoblíbeného soupeře z Dobré, celek "B" mužstva. V poslední době s ním nemáme dobrou bilanci, dvě remízy v minulé sezóně, jakm doma, tak i venku. My jsme nastoupili v tradiční sestavě - Jirka, Martin, David a Roman a byl jsem velice zvědavej, jak na tom v nové sezóně jsme. Soupeř, námi neoblíbený, přijel poněkud v pozměněné sestavě, kdy podle výkonnosti spadli do týmu dva hráči se zkušenostmi z vyšších tříd (Tóth, Vančura), asi se podepisuje i vyšší věk. Nastoupil tedy v sestavě - Skarka, Tóth, Vančura, Cviček a na střídání byl připravený Piska, který se vrátil po asi 2-leté odmlce, zaviněné zdravotními problémy. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, kdy Jirka s Romanem porazili Vančuru s Tóthem po velkém boji 3:2, kdy už sice vedli 2:0 na sety, ale ještě z toho bylo drama. Pak Martin s Davidem předvedli velmi slabý výkon a po zásluze prohráli s párem Cviček-Skarka 1:3, kdy snad jen ve 3.setu snesli přísnější měřítko. Pak se rozeběhli dvouhry, do prvního zápasu nastoupil David proti Skarkovi, nikdy ještě tohoto hráče neporazil, maximum byl vždy jen jeden uhraný set. Ale po radách vedle trénujícího otčíma Mirka Jirouska se zkušeným exreprezentantem Olejníkem M. se David vzepjal k velice dobrému výkonu a po zásluze soupeře celkem jasně porazil 3:0, což bylo pro něj i pro tým povzbuzení. Pak Roman sice svůj zápas s Vančurou prohrál 2:3, a to i přesto, že vedl 2:0 na sety, ale hlava opět zafungovala jinak, než by bylo potřeba a toho asi nalomilo i do dalších zápasů, škoda. Takže za stavu 2:2 nastupovali proti svým soupeřům Jirka s Martinem. Nedali svým protihráčům žádnou šanci a tak se ujímáme vedení 4:2. Poté Rom an opět prohrává, hosté snižují na 4:3 pro nás, ale pak se rozjedeme. Jirka s Martinem potvrzují svou formu, přidá se i David, který porazí opět po delší době Cvička a rázem vedem 9:3, takže k výhře už chybí jen bod. Ten nakonec získáváme a poté necháváme hosty skóre snížit na přijatelný rozdíl, když dostává příležitost k načerpání zkušeností i hráč našeho "B" týmu, Radim Janáček. Takže celkově 11:7 pro nás a vcelku klidná výhra. Hosté jsou nevyzpytatelný mančaft, ale dnes svou fazónu nepotvrdili, doře zahráli pouze zkušení Vančura s Tóthem. Takže na úvod vítězství a jedem pro další body do Palkovic, kde to bude nesmírně těžké, protože budeme postrádat Romana, kterého s největší pravděpodobností zastoupí Pavel Šrubař. Tak ám držte palce.

Body: Nezhoda J. 4,5b., Borovský M. 4b., Pekárek D. 2b., Jedlička R. 0,5b. a Janáček R. 0 bodů.